Keli JAV valstybės departamento ekspertai, kurie stebi, kaip užsienio vyriausybės laikosi ginkluotės taisyklių, perspėjo, kad šie biologiniai ginklai gali būti pavojingesni už atomines bombas, skelbia portalas „The Sun“.
Kim Jong Unas ruošia biologinį ginklą
JAV valstybės departamento ataskaitoje rašoma: „Jungtinės Valstijos mano, kad KLDR [Korėjos Liaudies Demokratinė Respublika] turi specialią nacionalinio lygmens puolamąją BW [biologinio ginklo] programą. KLDR turi pajėgumų gaminti biologines medžiagas kariniams tikslams [ir] techninių galimybių gaminti bakterijas, virusus ir toksinus, kurie galėtų būti naudojami kaip BW medžiagos. KLDR taip pat turi galimybių genetiškai modifikuoti biologinius produktus“.
„Pchenjanas tikriausiai gali panaudoti BW medžiagas netradicinėse sistemose, pavyzdžiui, purkštuvuose ir nuodų švirkštimo įtaisuose, kuriuos KLDR naudojo cheminiams ginklams tiekti ir kurie galėtų būti naudojami slaptai tiekti BW medžiagas“, – rašoma ataskaitoje.
Ataskaitoje daroma išvada, kad Kim Jong Unas vykdo „puolamąją BW programą“, kuri pažeidžia jo pasaulinius įsipareigojimus.
Šiaurės Korėja yra apsirūpinusi biologiniais ginklais
JAV žvalgyba taip pat nustatė, kad Šiaurės Korėja biologinių ginklų savo arsenale turi nuo XX a. septintojo dešimtmečio, jei ne anksčiau.
2020 m. biologinių ginklų ekspertas Andrew Weberis išreiškė nuogąstavimus, kad Kim Jong Unas naudojosi pasauline COVID-19 krize, kad sukurtų biologinį ginklą.
A. Weberis anksčiau taip pat yra perspėjęs, kad Šiaurės Korėja greičiausiai panaudos biologinius ginklus, o ne branduolinius.
Dar 2017 m. laikraštis „The Sun“ pranešė, kad Šiaurės Korėjos chemikai, kaip manoma, kuria ginklus kai kurioms mirtiniausioms pasaulio ligoms, tokioms kaip raupai, juodoji mirtis ir cholera.
Tuo metu Harvardo universiteto Kenedžio mokyklos Belferio centro paskelbtoje ataskaitoje teigiama, kad jau buvo žinoma, jog valstybė turi biologinių ginklų.
Kim Jong Unas liepė kariams ruoštis „tikram karui“
Didesnį susirūpinimą kelia tai, kad Šiaurės Korėja turi pramoninių objektų masinei šių ginklų gamybai ir gali juos platinti raketomis, dronais, lėktuvais ir purkštuvais.
Toje ataskaitoje teigiama: „Tuo metu branduolinės programos gali būti stebimos pagal branduolinių bandymų skaičių ir raketų bandymų sėkmę, o ginklų kūrimas ir patogenų auginimas gali likti nematomas už uždarų durų. Be to, BW gamybai naudojama įranga dažnai yra dvejopos paskirties žemės ūkyje, todėl išorinė stebėsena ir tikrinimas praktiškai neįmanomi“.
Kim Jong Unas išbandė raketų paleidimo įrenginius ir savaeigės artilerijos sviedinius Geltonosios jūros link, tuo pat metu liepdamas savo kariams ruoštis „tikram karui“.
Valstybinė Šiaurės Korėjos žiniasklaida pridūrė, kad šiomis bandomosiomis šaudymo pratybomis „įvykdytos svarbios karinės misijos, skirtos atgrasyti nuo karo“.
Kim Jong Unas taip pat tvirtino, kad jo kariuomenė didina pasirengimą karui, kad artilerijos daliniai galėtų suduoti „negailestingus ir greitus smūgius“, karui prasidėjus.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!