„Donaldas Tuskas nori sugrąžinti Lenkiją į ES centrą – ten, kur jai ir vieta, – O. Scholzas vokiečių ir lenkų kalbomis rašė socialiniame tinkle „X“. – Tikiuosi, kad kartu pasieksime pažangos ES bei Vokietijos ir Lenkijos santykių srityje.“
Lenkijoje prisaikdinta Tusko vyriausybė
Lenkijos prezidentas Andrzejus Duda trečiadienį pasirašė įsaką, kuriuo prisaikdinama Donaldo Tusko vyriausybė.
D. Tuskas, kurio vyriausybei vėlų antradienį paramą išreiškė Seimas, prezidentūroje perskaitė priesaiką.
„Pradėdamas eiti ministro pirmininko pareigas iškilmingai prisiekiu, kad liksiu ištikimas Lenkijos Respublikos Konstitucijos ir kitų įstatymų nuostatoms, o tėvynės gerovė ir piliečių gerovė visada bus mano aukščiausias įsakymas“, – sakė jis.
Taip pat per ceremoniją prisiekia kiekvienas ministras.
Buvusio Europos Vadovų Tarybos (EVT) pirmininko ir buvusio lenkų premjero D. Tusko vyriausybė keičia aštuonerius metus valdžioje buvusios dešiniojo sparno partijos „Teisė ir teisingumas“ (PiS) vadovautą administraciją, dažnai konfliktavusią su Briuseliu.
D. Tuskas sieks gerinti Lenkijos santykius su ES
Antradienį pristatydamas savo programą ir vyriausybės sudėtį D. Tuskas pasisakė už stiprią Europos Sąjungą, mat tokia ji stiprintų ir jo šalį, ir patikino, kad jo vyriausybė sutelks jėgas siekdama, kad pasaulis būtų įsipareigojęs toliau padėti Ukrainai, kovojančiai su plataus masto Rusijos invazija.
Be to, jis pažadėjo išspręsti jau ilgiau kaip mėnesį trunkančią Lenkijos sunkvežimių vairuotojų vykdomą blokadą pasienyje su Ukraina.
D. Tuskas kaip naujasis ministras pirmininkas galės dalyvauti ketvirtadienį ir penktadienį Briuselyje vyksiančiame Europos Sąjungos viršūnių susitikime.
Jis sakė, kad iš Briuselio keliaus į Taliną, kur planuoja susitikti su Baltijos šalių premjerėmis.
Spalį vykusiuose visuotiniuose rinkimuose PiS laimėjo daugiausia vietų, tačiau nesugebėjo iškovoti daugumos. Vis dėlto PiS ministrui pirmininkui Mateuszui Morawieckiui buvo pirmajam suteiktas šansas pamėginti suformuoti naują vyriausybę. Pirmadienį jo vyriausybė nesulaukė pakankamai palaikymo Seime.
Nors D. Tusko Pilietinė platforma rinkimuose liko antra, ji užsitikrino daugumą susivienijusi su dviem mažesnėmis proeuropietiškomis opozicinėmis politinėmis grupėmis – „Trečiuoju keliu“ ir „Naująja kaire“.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!