Šios operacijos buvo turbūt intensyviausi kovos veiksmai per koalicijos aviacijos kampaniją, pradėtą prieš penkias dienas.
Tikėtinas uostų blokados tikslas – neleisti husiais vadinamiems sukilėliams apsirūpinti ginklais. Ji buvo pradėta koalicijai įgijus visišką pranašumą ore, kai buvo subombarduoti keli sukilėliams priklausantys aerodromai. Sukilėliai yra palaikomi Irano, bet Teheranas ir husiai neigia, kad šiitiška respublika tiekia jiems ginklus.
Sutemus sukilėlių užimtoje Jemeno sostinėje Sanoje buvo girdimi galingi sprogimai, koalicijos karo lėktuvams atakuojant taikinius nuo ankstaus ryto. Abiejų pusių kariškiai sakė, kad per tuos antskrydžius buvo bombarduojamos teritorijos į rytus ir pietus nuo šalies trečio didžiausio miesto Taizo, taip pat jo oro uostas, o karo laivų artilerija kartu su aviacija smogė pajūrio teritorijoms į rytus nuo Adeno.
„Tai tarsi žemės drebėjimas, – Sanos gyventojas Ammaras Ahmedas (Amaras Ahmedas) sakė telefonu. – Dar niekada gyvenime nesu girdėjęs tokių sprogimų ir nematęs tokių reidų.“
Koalicijos atstovas Saudo Arabijos brigados generolas Ahmedas Asiri (Ahmedas Asiris) sakė žurnalistams Riade, kad karinės jūrų pajėgos blokuoja laivybą, kad užkirstų kelią ginklų ir kovotojų patekimui ir išvykimui iš Jemeno. Pasak jo, tos pajėgos kol kas neperėmė jokių neleistinų krovinių.
Per antskrydžius buvo smogta bent devynioms iš 21 Jemeno provincijoms, o husiams buvo užkirstas kelias pasiekti Adeną – buvusio nepriklausomo pietinio regiono sostinę. Tame mieste laikinai apsistojo prezidentas Abdrabuh Mansuras Hadi (Abdrabas Mansuras Hadis), pabėgęs iš sukilėlių užimtos Sanos.
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.