"Viskas vyksta pagal planą", - sakė Saudo Arabijos vidaus reikalų ministerijos atstovas spaudai, generolas Mansuras al-Turki (Mansuras Turkis).
Pasak jo, tikslus piligrimų skaičius nebus žinomas iki penktadienio, kai per hadžo kulminaciją tikintieji patrauks prie Arafato kalno, kur per simbolišką Paskutinio Teismo laukimą visą dieną melsis ir prašys Dievo atleidimo.
Į Saudo Arabiją atvyko daugiau kaip 1,6 mln. piligrimų, bet hadžą atliekančių žmonių skaičius dėl Saudo Arabijos gyventojų ir kitų šioje šalyje gyvenančių musulmonų yra didesnis.
Palei piligrimų maršrutus buvo dislokuota tūkstančiai Saudo Arabijos saugumo pajėgų narių. Oficiali žiniasklaida taip pat nurodė, kad tikinčiųjų saugumui per dažnai pavojingus ritualus užtikrinti buvo mobilizuotos medikų tarnybos ir saugumo pajėgos.
Praėjusių metų hadžą aptemdė spūstis, per kurią žuvo 364 žmonės. Ši tragedija įvyko Minos slėnyje prie Mekos, per ritualą, kurio metu į Šėtoną simbolizuojančius stulpus mėtomi akmenys.
Saudo Arabijos valdžia, nuo 2003 metų gegužės kovojanti su "al Qaeda" ekstremistų smurtu, perspėjo, kad imsis griežtų priemonių prieš bet kokius mėginimus sutrikdyti saugumą hadžo metu.
Šis perspėjimas paskelbtas tuo metu, kai Irake siaučia sunitų ir šiitų smurtas, paskatinęs kai kuriuos analitikus būgštauti dėl konflikto tarp sunitų dominuojamos Saudo Arabijos ir šiitiško Irano grėsmės.
Nuo 1979 metų islamo revoliucijos Iranas, nepaisydamas Saudo Arabijos draudimo per hadžą užsiimti politine veikla, šia religine proga rengia prieš Izraelį ir Jungtines Valstijas nukreiptus mitingus.
Piligriminė kelionė į Meką, arba hadžas, kuris pasibaigs pirmadienį, yra vienas švenčiausių ritualų islamo religijoje, kurį bent vieną kartą per savo gyvenimą turi atlikti visi musulmonai.
REKLAMA