• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Saudo Arabija trečiadienį pagyrė Airijos, Norvegijos ir Ispanijos sprendimą pripažinti Palestinos valstybingumą ir paragino kitas šalis pasekti jų pavyzdžiu. 

Saudo Arabija trečiadienį pagyrė Airijos, Norvegijos ir Ispanijos sprendimą pripažinti Palestinos valstybingumą ir paragino kitas šalis pasekti jų pavyzdžiu. 

REKLAMA

Užsienio reikalų ministerija „išreiškia Saudo Arabijos Karalystės pritarimą Norvegijos Karalystės, Ispanijos Karalystės ir Airijos Respublikos pozityviam sprendimui pripažinti seserišką Palestinos valstybę“, rašoma socialiniame tinkle „X“ paskelbtame pareiškime.

„Karalystė vertina šį draugiškų šalių sprendimą, kuriuo patvirtinamas tarptautinis konsensusas dėl palestiniečių prigimtinės teisės į apsisprendimą, ir ragina kitas šalis greitai priimti tokį patį sprendimą“, – teigiama jame. 

Persijos įlankos regiono karalystė, kurioje yra švenčiausios islamo vietos, visada tvirtai rėmė palestiniečių valstybingumo siekį ir niekada nepripažino Izraelio.

REKLAMA
REKLAMA

Tačiau karalystės sosto įpėdinis ir faktinis valdytojas princas Mohammedas bin Salmanas (Mohamedas bin Salmanas) rugsėjį teigė, kad daroma pažanga dėl galimo Saudo Arabijos ir Izraelio ryšių normalizavimo susitarimo, kuris taip pat apimtų saugumo ir kitas sutartis su Jungtinėmis Valstijomis.

REKLAMA

Nuo spalio 7 dienos, kai palestiniečių ginkluota grupuotė „Hamas“ surengė beprecedentį išpuolį Izraelio pietuose ir sukėlė plataus masto konfliktą Gazos Ruože, Saudo Arabijos pareigūnai teigė, kad ryšiai su Izraeliu neįmanomi be neatšaukiamų žingsnių dėl palestiniečių valstybės pripažinimo.

Izraelio ministras pirmininkas Benjaminas Netanyahu (Benjaminas Netanjahus) seniai priešinasi tokiam palestiniečių siekiui.

Trečiadienį Izraelis piktai sureagavo į Norvegijos, Ispanijos ir Airijos pareiškimus, kad gegužės 28 dieną jos oficialiai pripažins Palestinos valstybę.

REKLAMA
REKLAMA

Iš šešių narių sudaryta Persijos įlankos bendradarbiavimo taryba trečiadienį taip pat pritarė minėtų Europos šalių sprendimui, o generalinis sekretorius Jasemas Mohamedas Albudaiwi (Džasemas Mohamedas Albudavis) pareiškė, kad tai yra „esminis ir strateginis žingsnis siekiant dviejų valstybių sprendimo“ Izraelio ir palestiniečių konflikte, sakoma pareiškime.

Saudo Arabijos mieste Džidoje įsikūrusi Islamo bendradarbiavimo organizacija (OIC) taip pat palankiai įvertino šį žingsnį kaip „svarbų istorinį žingsnį“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų