Jis patvirtino šią datą interviu Ispanijos visuomeniniam radijui po to, kai Airijos visuomeninis transliuotojas RTE pareiškė, kad būtent tada visos trys šalys planuoja imtis veiksmų.
„Kiek žinau, taip, nes taip man sakė ministras (Jose Manuelis) Albaresas“, – sakė jis, turėdamas omenyje Ispanijos užsienio reikalų ministrą.
Slovėnijos vyriausybė ketvirtadienį pranešė, kad priėmė dekretą dėl Palestinos valstybės pripažinimo, kuris bus pateiktas parlamentui iki birželio vidurio.
„Po to tikriausiai bus daugiau“ valstybių, kurios paseks šiuo pavyzdžiu, „nes Belgija taip pat nusprendė tai padaryti“, – pridūrė J. Borrellis.
Septynis mėnesius trukusio Izraelio karo, prasidėjusio Gazos Ruože po spalio 7-osios išpuolių, metu pralietas kraujas atgaivino raginimus suteikti palestiniečiams galimybę turėti savo valstybę, ir vis daugiau ES šalių išreiškia norą tai padaryti.
„Akivaizdu, kad tai yra politinis simbolinis aktas... tai ne faktinės valstybės pripažinimas, o noro, kad ši valstybė egzistuotų, pripažinimas“, – sakė J. Borrellis.
Žurnalistų paklaustas J. M. Albaresas, šiuo metu esantis Vašingtone, nepatvirtino datos ir nepasakė, kada šis klausimas bus pateiktas svarstyti Ispanijos ministrų kabinetui.
Kovo mėnesį Ispanija, Airija, Malta ir Slovėnija paskelbė bendrą pareiškimą, kuriame teigė, kad yra „pasirengusios pripažinti Palestiną“, kai „susiklostys tinkamos aplinkybės“, jei tai padėtų išspręsti konfliktą.
Praėjusį mėnesį Ispanijos ministras pirmininkas Pedro Sanchezas pareiškė, kad Palestinos valstybės pripažinimas „atitinka Europos geopolitinius interesus“, ir sakė įstatymų leidėjams: „Tarptautinė bendruomenė negali padėti Palestinos valstybei, jei nepripažįsta jos egzistavimo“.
Jo pasisakymas nuskambėjo po vizito Artimuosiuose Rytuose, kurio metu jis išreiškė viltį, kad Ispanija pripažins Palestinos valstybingumą iki birželio pabaigos.
Nors vis daugiau ES šalių pritaria tokiam žingsniui, nei Prancūzija, nei Vokietija šios idėjos nepalaiko. Vakarų valstybės jau seniai teigia, kad toks pripažinimas turėtų įvykti tik kaip dalis derybų dėl taikos su Izraeliu.
Vakarų Krante įsikūrusios Palestinos savivaldos turimais duomenimis, iki šiol Palestinos valstybę pripažino 137 iš 193 JT valstybių narių.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!