„22 metų gimdyvės būklė po popietę atliktos operacijos yra stabili“, – sakė sveikatos apsaugos ministrė Maria Isabel Rodriguez (Marija Isabel Rodriges). Ji pridūrė, kad naujagimė mergaitė neišgyveno.
Salvadore abortai yra draudžiami, net jeigu motinos gyvybei kyla pavojus.
Minima moteris, kuri vadinama tik slapyvardžiu, prašė aborto, nes serga vilklige. Ši liga silpnina imuninę sistemą.
Vaisius, kurį ji nešiojo, turėjo anencefaliją – anomaliją, kai nebūna visų ar dalies smegenų bei kaukolės.
Salvadoro Aukščiausiasis Teismas jos prašymą atmetė ir nurodė, kad motinos teisės negali būti svarbesnės nei negimusio vaiko teisės.
Pritarus sveikatos apsaugos ministrei, gydytojai pirma laiko, 26-ąją nėštumo savaitę, atliko cezario pjūvio operaciją.
„Šiuo metu labai aišku, (kad) įsikišimas į nėštumą nėra abortas, tai – sukeltas gimdymas, o tai visai kas kita“, – praėjusią savaitę žurnalistams sakė M.I. Rodriguez.
Moteriai operacija buvo atlikta pagrindiniuose sostinės gimdymo namuose.
Prezidento Mauricio Funeso (Maurisijaus Funeso) atstovas, turėdamas omenyje tarptautinį susidomėjimą, sakė, kad Beatriz (Beatris) atveju, „viskas pasirodė taip, kaip specialistai tikėjosi“.
Konservatyvios nevyriausybinės organizacijos „Family Network“ atstovė Claudia Handal (Klaudija Handal) anksčiau AFP sakė, kad kūdikis išgyveno ir kad gydytojai juo rūpinasi.
Sveikatos apsaugos ministrė sakė, kad naujagimė išgyveno penkias valandas.
„Mums buvo pasakyta, kad Beatriz laikosi gerai“, – sakė už teisę į abortus kovojančios organizacijos ACDATEE vadovė Morena Herrera (Morena Herera).
Beatriz atvejis patraukė viso pasaulio dėmesį, moterų organizacijos ir teisių gynimo grupės piktinosi jos padėtimi. Ta moteris, kuri jau turi metukų amžiaus vaiką, būtų galėjusi 50-čiai metų atsidurti kalėjime, jeigu būtų pasidariusi abortą.
San Chosė, Kosta Rikoje, įsikūręs Amerikos žemynų žmogaus teisių teismas ketvirtadienį nurodė Salvadorui imtis skubių veiksmų motinos gyvybei apsaugoti.
„Atsižvelgiant į motinos sveikatos būklę, šis nėštumas kelia pavojų jos gyvybei, (ir šis) faktas reikalauja ypatingų ir skubių priemonių ... jos sveikatai apsaugoti", – perspėjo regiono teismas.
„Amnesty International“ Salvadoro teismo sprendimą pavadino gėdingu ir diskriminaciniu.
„Privertęs Beatriz išgyventi šį ilgą procesą, kuris tęsėsi septynias savaites, sprendimas dėl žmogaus, kurio gyvybei gresia realus pavojus, yra ... žiaurus, nežmoniškas ir žeminantis“, – nurodė ši teisių gynimo organizacija.