• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Balandžio 19 d. Ukrainos kariuomenės paskelbtais duomenimis, nuo Rusijos invazijos į Ukrainą pradžios, Rusijos pajėgos neteko beveik 8 tūkst. tankų, skelbia „Newsweek“.

12

Balandžio 19 d. Ukrainos kariuomenės paskelbtais duomenimis, nuo Rusijos invazijos į Ukrainą pradžios, Rusijos pajėgos neteko beveik 8 tūkst. tankų, skelbia „Newsweek“.

REKLAMA

Kyjivas iš viso nuo 2022 m. vasario sunaikino 7 987 Maskvos tankus. Nors tikslius skaičius sunku gauti, Ukrainos statistika leidžia suprasti, kiek aukų pareikalavo daugiau nei dvejus metus trunkantis karas. Nei Maskva, nei Kyjivas reguliariai nepateikia duomenų apie savo nuostolius.

Dideli nuostoliai

Dar vasario mėnesį Londone įsikūręs Tarptautinis strateginių tyrimų institutas (IISS) teigė, kad Rusijos tankų nuostoliai viršijo 3 tūkst.

Balandžio pabaigoje Didžiosios Britanijos ginkluotųjų pajėgų ministras Leo Docherty‘is pareiškė, kad Jungtinės Karalystės vertinimais, Rusijos kovinių tankų nuostoliai siekia beveik 3 000, o bendri Rusijos šarvuotosios technikos nuostoliai – daugiau nei 10 000.

REKLAMA
REKLAMA

Nyderlandų atvirųjų duomenų šaltinio sekančio artilerijos nuostolius Ukrainoje „Oryx“ duomenimis, nuo 2022 m. vasario Maskva neteko mažiausiai 3,1 tūkst. tankų. Į šį skaičių įtraukti tik vizualiai pastebėti nuostoliai, o tai reiškia, kad tikrasis skaičius greičiausiai yra daug didesnis.

REKLAMA

Ukrainos šaltiniai ir atviri žvalgybos duomenys rodo, kad Maskva patyrė didelių karinės technikos nuostolių kovose dėl Avdijivkos.

Didelės nesėkmės

Prasidėjus karui Rusija patyrė labai daug nuostolių nesėkmingai organizuojant ir planuojant tankų atakas. Labai dažnai tanke sėdėdavo naujokai, kurie neturėjo instruktorių, kurie galėtų pamokyti.

Siekdama kompensuoti nuostolius, Rusija pradėjo naudoti senus tankus ir visą ekonomiką pertvarkė į karinę.

REKLAMA
REKLAMA

Sausio pabaigoje Didžiosios Britanijos vyriausybė apskaičiavo, kad Rusija per mėnesį gali pagaminti apie 100 pagrindinių kovinių tankų, kad galėtų paremti savo šarvuočių puolimą. Rusijos vidaus tankų gamyba nuo 2022 m. vasario išaugo penkis kartus.

„Nėra abejonių, kad Rusijos sunkiosios ginkluotės nuostoliai Ukrainoje buvo didžiuliai“, – sakė IISS tyrimų analitikas Michaelas Gjerstadas.

Tačiau abejojama, kaip greitai Rusija gali pakeisti prarastus tankus, ypač T-90, kurie laikomi pačiais pajėgiausiais.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pajėgiausi tankai

Ukraina dažnai skelbia filmuotą medžiagą, kurioje matyti, kad sėkmingai taikosi į vertingus karinius objektus, pavyzdžiui, T-90, paprastai naikinami naudojant pirmojo asmens sprogstamuosius dronus (FPV).

Ukraina nepateikia duomenų apie tai, kuriuos tankus ji teigia apgadinusi ar sunaikinusi. Pasak „Oryx“, Rusija Ukrainoje neteko mažiausiai 144 tankų T-90 variantų.

Kadangi tankai vis dažniau tapdavo Ukrainos dronų taikiniais, pasirodė filmuota medžiaga, kurioje Rusija aplink savo tankus įrengia apsauginius skydus, tikėdamasi atremti atskriejančius dronus.

Ukrainos tankų nuostoliai taip pat buvo dideli, o juos didino ne gynybos pramonė, galinti papildyti trūkumus, bet Vakarų teikiama pagalba. Iš pradžių Ukraina gavo keletą sovietinių tankų. Nuo 2023 m. pradžios gavo Vakarų gamybos tankus „Leopard“, „Challenger“ ir „Abrams“.

Nu va kaip gerai, dabar Ukraina laimes kara :) rusai toliau naudos skalbimo masinu dalis remontuoti, nuskurde, nevalge ir girti kariauja. SLAVA UKRAINI
o čia nuotraukoje įdėtas gražus rusų nukentėjęs tankas , nors jau nutrauką raskite sudegusio tanko - reiškia tik propoganda ir kažkam glosto savymeilę , na kieti programišiai
Bet vistiek pirmauja prieš Ukrainą, po gabalėlį stumiamisi į priekį.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų