Rusijos atgrasymo planas Rytų Europoje: iš Artimųjų Rytų perkelta dronų grupė

JAV Baltijos šalių gynybai šiais metais skirs apie 170 mln. dolerių, tačiau tai toli gražu nėra vienintelis amerikiečių būdas sulaikyti Rusiją nuo agresyvių veiksmų. Neseniai Rumunijoje buvo dislokuoti 25-oji atakos valdymo grupės dronai „MQ-9 Raptor“, jau užsirekomendavę Artimuosiuose Rytuose.

„The National Interest“ apžvalgininkas Krisas Osbornas pažymi, kad žvalgybos orlaiviai „bus itin paklausūs tiek Šiaurės rytų Europoje šalia Baltijos, tiek ir pagrindinėse pietinio Rytų Europos regiono dalyse, įskaitant Juodąją jūrą ir tokias šalis kaip Rumunija“.

Skelbiama, kad pastaraisiais metais šie dronai sulaukė nemažai patobulinimų, todėl dabar ore gali išbūti net iki 22 valandų ir nešti iki 8 raketų „Hellfire“.

Iš Artimųjų Rytų į Rytų Europą

Iki šiol 25-oji ATKG specializavosi kovos su terorizmu misijose JAV centrinės vadovybės operacijų rajone Artimuosiuose Rytuose. Dabar ji stiprina pajėgumus Jungtinių Valstijų Europos vadovybės atsakomybės srityje, kad palaikytų didžiųjų jėgų konkurenciją, išlaikydami nuolatinį buvimą USCENTCOM (JAV centrinė vadavietė).

Šie žvalgybiniai orlaiviai jau puikiai užsirekomendavo misijų Artimuosiuose Rytuose metu, tiek žvalgybinių, tiek ir teroristų vadeivų neutralizavimo misijose.

„Tai yra nuostabi akimirka, kuomet mes galime parodyti MQ-9 vertę visame pasaulyje, ne tik Artimuosiuose Rytuose, – kariuomenės tinklapyje cituojamas 25-osios ATKG vadas Timothas Monreo. – Mes galime pademonstruoti savo NATO sąjungininkams ir koalicijos partneriams, kad kai mūsų oreiviams deleguojamos sunkiausios užduotys, mes priimame iššūkį ir į kiekvienai misijai, kurią atliekame, atiduodame geriausią, ką turime“.

Apžvalgininkas gynybos temomis K. Osbornas pažymi, kad „Reaper“ jau įrodė savo efektyvumą kovoje su teroristais, kuomet preciziškai tiksliai buvo naikinami priešo objektai, jo galimybės taip pat gali būti vertingos didžiųjų pasaulio valstybių konflikto metu.

REKLAMA

JAV dalyvavimas Europoje nemažės

JAV Kongreso sprendimu šiais metais Baltijos šalių gynybai bus skirti 169 mln. dolerių (apie 139 mln. eurų). Tai nėra pirmoji finansinė amerikiečių pagalba NATO partnerėms, tačiau pirmą sykį lėšos skiriamos „iš anksto numatytoje biudžeto eilutėje“.

Kiti veiksmai, kurių ėmėsi JAV atėjus į valdžią demokratui Joe Bidenui – D. Trumpo planų išvesti dalį kariuomenės iš Vokietijos įšaldymas.

Pernai buvęs JAV prezidentas pareiškė, kad atitrauks 12 tūkst. amerikiečių karių iš karinių bazių Vokietijoje, nes Berlynas nevykdo savo finansinių įsipareigojimų NATO. Šis sprendimas nustebino tiek vokiečių politikus, tiek ir paties D. Trumpo šalininkus, rašoma „Foreign Policy“.

65-erių M. Warnigas nemėgsta viešumos. Klausiamas, kaip dažnai jis susitinka su V. Putinu, pastarojo draugas ir buvęs „Stasi“ agentas atsakė, kad Rusijos prezidentas neturi mobilaus telefono, tačiau pridūrė: „Jeigu man reikia su juo pasimatyti, tai mes jau tai suorganizuojam“.


Rašyti komentarą...
A
Ale
2021-03-01 11:48:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
Visi tie dronai hiernia palyginus pries vora kuris su zmona ritinejasi maldyvuose po palme.
Atsakyti
0

T
Tai yra ne
2021-03-01 11:49:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
Voras bet ziogas,bet koks skirtumas vistiek vabzdys.
Atsakyti
0

H
Hmm
2021-03-01 21:06:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kalnų Karabacho rajone Aizerai su turkų dronais sausai supylė Armėnijos ir rosiejos tankų ir šarvuočių dalinius . Šitie turėjo apie 2000 kovos mašinų, bet kapituliavo po 5 dienų ! Matyt. dronai ateityje galės labai daug
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų