• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis ragina Europos lyderius laikytis vertybinės politikos Rusijos atžvilgiu ir sustabdyti „Nord Stream 2“ dujotiekio projektą iki Dūmos rinkimų.

Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis ragina Europos lyderius laikytis vertybinės politikos Rusijos atžvilgiu ir sustabdyti „Nord Stream 2“ dujotiekio projektą iki Dūmos rinkimų.

REKLAMA

„Suteikim Vladimirui Putinui šansą surengti laisvus Dūmos rinkimus šį rudenį, dalyvaujant opozicijai, o iki to laiko sustabdykim „Nord Stream 2“ dujotiekį”, – ministerijos pranešime cituojamas G. Landsbergis.

Jis pirmadienį Europos Sąjungos ir Rusijos santykius aptarė Užsienio reikalų taryboje.

„Taryboje vyravo nuomonė, kad, nepaisant nekonstruktyvaus ir priešiško Rusijos pareigūnų elgesio ES atžvilgiu, būtina stiprinti ES ir partnerių paramą Rusijos pilietinei visuomenei, nepriklausomai žiniasklaidai, jaunimui ir demokratinei opozicijai“, – teigia ministerija.

G. Landsbergis, anot pranešimo, reaguodamas į opozicionieriaus Aleksejaus Navalno teismo procesus, siūlė pritaikyti „asmenines sankcijas pareigūnams, atsakingiems už sisteminius žmogaus teisių pažeidimus“. 

REKLAMA
REKLAMA

Ministras taip pat kvietė ES laikytis vertybinės politikos Rusijos atžvilgiu, galvoti apie Rusijos žmones ir atitinkamai elgtis su režimu.

REKLAMA

Pasak ministro, Rusija seniai atsisakė demokratijos, pagarbos žmogaus teisėms ir kaimyninių šalių suverenitetui, ES turėtų atsisakyti iliuzijų, kad Rusijos elgesys gali keistis bei realiai įvertinti Rusijos veiksmus ir išmoktas pamokas.

ES šalių diplomatijos vadovai taip pat aptarė ir padėtį Baltarusijoje, Mianmare ir Honkonge.

„Matome naują represijų bangą Baltarusijoje prieš žiniasklaidą ir žmogaus teisių gynėjus. Jei tikrai norime jiems padėti, neatidėliokime ketvirtojo sankcijų paketo, siekime tarptautinio Baltarusijos valstybės įvykdytų nusikaltimų tyrimo – kaltieji turi atsakyti už savo nusikaltimus. O taip pat kuo greičiau pateikime ekonominės paramos planą demokratinei Baltarusijai, tai suteiks perspektyvą žmonėms“, – sakė G. Landsbergis. 

REKLAMA
REKLAMA

Jis atkreipė dėmesį, kad Baltarusija išnaudoja Europos branduolinę saugą reguliuojančių institucijų grupės (ENSREG) ekspertų misiją į Astravo AE propagandiniais tikslais, siekia legitimizuoti tarptautinių branduolinės saugos standartų neatitinkančią atominę elektrinę.

ES užsienio reikalų ministrų nuotoliniame susitikime su JAV Valstybės sekretoriumi A. Blinkenu aptarti transatlantinio bendradarbiavimo prioritetai.

G. Landsbergis pabrėžė JAV, kaip strateginės partnerės ir Europos saugumo garanto, svarbą, kvietė aktyviau bendradarbiauti ir koordinuoti ES ir JAV veiksmus dėl Rusijos, Kinijos, aktyviai remiant Rytų partnerių euroatlantines aspiracijas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų