Lietuva inicijavo susitikimą Briuselyje: spręs dėl sankcijų Rusijai

Aleksejaus Navalno bendražygiai šįvakar Briuselyje susitiks su Bedrijos užsienio reikalų ministrais. Šį susitikimą inicijavo Lietuva, kad ministrai iš pirmų lūpų išgirstų, kokias represijas Rusijoje patiria opozicija, o rytoj lengviau apsispręstų dėl sankcijų Kremliui.

Kremliaus kritikas Aleksejus Navalnas kaltu pripažintas ir šmeižto byloje. Už tai, kad propagandiniame vaizdo įraše pasirodžiusį 94-erių karo veteraną ir kitus jame nusifilmavusius žmones A. Navalnas pavadino „šalies gėda“, „žmonėmis, neturinčiais sąžinės“ ir „išdavikais“, jam teks sumokėti beveik 10-ies tūkstančių eurų baudą. Tačiau A. Navalnas ir toliau kaltina Kremlių naudojantis veteranu kaip „marionete“, kad jį nutildytų, nes viešina korupciją.

Tuo metu Lietuvoje prieglobstį radęs A. Navalno bendražygis Leonidas Volkovas sako, kad Kremlius apie didžiausio savo oponento išlaisvinimą svarstyti pradės tik tada, kai Europos Sąjunga sankcijas nutaikys į konkrečius prezidento Vladimiro Putino rato žmones.

„Todėl ir raginame įvesti asmenines sankcijas V. Putino artimiausiems sąjungininkams, jo oligarchams ir pagrindiniams pareigūnams. Suprantame, kad ne viskas įmanoma, bet tai būtų labai aiškus ženklas, aiški žinutė Kremliui, kad kompromisų laikas baigėsi“, – sakė A. Navalno bendražygis Leonid Volkov.

Jau šį vakarą, 21 val. Lietuvos laiku, L. Volkovas su bendražygiu Ivanu Ždanovu Lietuvos iniciatyva Briuselyje dalyvaus neformaliame susitikime su Europos Sąjungos užsienio reikalų ministrais.

„Jaučiame didžiulį poreikį informacijai, kokia padėtis iš tiesų su režimo oponentais Rusijoje. Situaciją visada geriausiai išgirsti iš pirmų lūpų, tad Lietuva ėmėsi iniciatyvos organizuoti susitikimą su Rusijos opozicijos atstovais Briuselyje“, – teigė užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis.

Šis susitikimas rengiamas Užsienio reikalų tarybos posėdžio išvakarėse.

„Jei įtampa įtampa didės ir jei V. Putinui pasirodys, kad politinė ar finansinė A. Navalno kalinimo kaina pranoksta jo išlaisvinimo kainą, jis pakeis savo nuomonę“, – pridūrė L. Volkov.

Manoma, kad jau rytoj Europos Sąjungos užsienio reikalų ministrai apsispręs dėl sankcijų keletui Rusijos pareigūnų.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų