Maskvoje į Navalno teismo posėdį atvyko devynių šalių diplomatai ir ES atstovai

Maskvoje devynių šalių, įskaitant Lietuvą, ambasadų diplomatai ir Europos Sąjungos atstovai šeštadienį atvyko stebėti teismo posėdžių, kuriame bus nagrinėjamos iš karto dvi Kremliaus kritiko Aleksejaus Navalno bylos.

„Lietuvos, Latvijos, Estijos, Lenkijos, Norvegijos, Švedijos, Suomijos, Danijos Nyderlandų ambasadų atstovai ir ES atstovai buvo netrukdomai įleisti į teismą ir šiuo metu dalyvauja posėdyje“, – naujienų agentūrai „Interfax“ sakė Babuškino teismo atstovė Aleksandra Saveljeva.

Šeštadienį per Maskvos miesto teismo išvažiuojamąjį posėdį bus svarstomas sprendimo pakeisti A. Navalnui anksčiau skirtą lygtinę bausmę realiu 3,5 metų įkalinimu teisėtumas.

Be to, taikos teismas toliau nagrinės opozicionieriui iškeltus kaltinimus dėl vieno karo veterano apšmeižimo.

A. Navalnui vasario pradžioje buvo skirta faktinė dvejų metų ir aštuonių mėnesių laisvės atėmimo bausmė už tai, kad pažeidė 2014 metais lėšų grobstymo byloje jam paskirtos lygtinės bausmės sąlygas.

Anksčiau A. Navalnas ir jo advokatai pareiškė manantys, kad šis Maskvos teismo sprendimas yra neteisėtas ir sieks jo panaikinimo.

Kitoje byloje kaltinimai susiję su tuo, kad viename Kremliaus remiamas konstitucines reformas propaguojančiame vaizdo įraše pasirodžiusius žmones, tarp jų šį veteraną, A. Navalnas pernai birželį pavadino šalies gėda ir išdavikais.

A. Navalnas buvo sulaikytas sausio 17 dieną, vos atskridęs į vieną Maskvos oro uostą iš Vokietijos, kur gydėsi po praėjusių metų vasarą įvykdyto apnuodijimo nervus paralyžiuojančia medžiaga „Novičiok“, dėl kurio jis kaltina Kremlių ir Federalinę saugumo tarnybą (FSB).

Jo sulaikymas daugelyje Rusijos miestų išprovokavo masines demonstracijas du savaitgalius iš eilės, per kurias saugumo pajėgos sulaikė per 10 tūkst. žmonių. 


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų