• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Rusija šeštadienį pareiškė, kad jos pajėgos perėmė šešių kaimų Ukrainos rytuose kontrolę.

Rusija šeštadienį pareiškė, kad jos pajėgos perėmė šešių kaimų Ukrainos rytuose kontrolę.

REKLAMA

Rusijos gynybos ministerija nurodė, kad Rusijos kariai „išlaisvino“ Borisivkos, Ogircevės, Pletenivkos, Pylnos ir Strilečos kaimus Charkivo srityje netoli sienos su Rusija ir Keramiko kaimą Donecko srityje.

Ukrainos pareigūnai teigė, kad šalies pajėgos priešinasi, tačiau Charkivo srityje netoli sienos vyksta įnirtingi mūšiai. 

„Pasienio zonoje tęsiasi ... kovos dėl kaimų“, – per nacionalinę televiziją pareiškė Ukrainos kariuomenės atstovas spaudai Nazaras Vološynas ir pridūrė, kad „priešas šiuo metu lokalizuotas“. 

Pasienio zonoje vyksta „įnirtingi mūšiai“, evakuoti 1 775 žmonės, socialiniuose tinkluose pranešė Charkivo srities gubernatorius Olehas Synjehubovas.

REKLAMA
REKLAMA

Jis tvirtino, kad Charkivui – antram pagal dydį Ukrainos miestui – „sausumos operacija negresia“.

Nuo 2022 metų rugsėjo Charkivo regioną daugiausia kontroliuoja Ukraina.

Volodymyras Zelenskis: pagalbos paketas, kuris padeda, yra į Ukrainą atgabenti, o ne tik paskelbti ginklai

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis sakė, kad kariai turi „grąžinti iniciatyvą Ukrainai“, ir paragino Kyjivo sąjungininkus paspartinti ginklų tiekimą.

REKLAMA

„Kiekviena oro gynybos sistema, kiekviena priešraketinė sistema tiesiogine prasme gelbsti gyvybes“, – sakė V. Zelenskis.

„Svarbu, kad mūsų partneriai palaikytų mūsų karius ir Ukrainos atsparumą, laiku pristatydami ginklus – tikrai laiku“, – pabrėžė jis.

„[Pagalbos] paketas, kuris tikrai padeda, yra į Ukrainą atgabenti ginklai, o ne tik paskelbti.“

Kyjivo pareigūnai jau kelias savaites perspėjo, kad Maskva gali bandyti pulti šiaurės rytinius pasienio regionus, siekdama išnaudoti savo pranašumą, Ukrainai susiduriant su Vakarų pagalbos vėlavimu ir karių trūkumu.

REKLAMA
REKLAMA

Ukrainos kariuomenė pranešė, kad dislokavo daugiau karių, o V. Zelenskis sakė, kad Ukrainos pajėgos naudoja artileriją ir dronus, kad sutrukdytų Rusijos puolimui.

Karinis ekspertas Olivier Kempfas naujienų agentūrai AFP šeštadienį pareiškė, kad Rusijos antžemine operacija greičiausiai siekiama sukurti buferinę zoną netoli Belgorodo srities, į kurią neseniai buvo įsiveržę proukrainietiški daliniai, arba nukreipti Ukrainos išteklius nuo Donecko srities.

„Praėjus dvidešimt keturioms valandoms nuo operacijų pradžios, tai neatrodo kaip didelis puolimas", – pažymėjo Strateginių tyrimų fondo – Prancūzijoje įsikūrusio analitinio centro – bendradarbis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų