naujienų portalas tv3.lt

naujienų portalas tv3.lt

Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nuo vasario 24 d. iki vasario 8 d. Rusijos kariuomenė Ukrainoje jau prarado apie 25,5 tūkst. karių, iš jų 400 žuvo per pastarąją dieną, praneša Ukrainos saugumo pajėgų generalinis štabas.

Nuo vasario 24 d. iki vasario 8 d. Rusijos kariuomenė Ukrainoje jau prarado apie 25,5 tūkst. karių, iš jų 400 žuvo per pastarąją dieną, praneša Ukrainos saugumo pajėgų generalinis štabas.

REKLAMA

Taip pat pranešama, kad rusai neteko:

 • 1130 tankų;
 • 2741 šarvuotos kovos mašinų;
 • 609 artilerijos sistemų,
 • 179 daugkartinių raketų paleidimo įrenginių;
 • 86 priešlėktuvinės gynybos mašinų;
 • 199 orlaiviai ir 156 sraigtasparniai;
 • 1961 transporto priemonės ir degalų cisternos;
 • 12 laivų ir (arba) katerių;
 • 360 operatyvinių-taktinių bepiločių orlaivių;
 • 39 specialiosios paskirties transporto priemonių;
 • 92 raketų pavadinimu krateris.

Pasak karinių naujienų portalo SOFREP vyriausiojo redaktoriaus Seano Spoontso, Rusija turi mokėti Ukrainoje kovojantiems kariams, aprūpinti juos raketomis ir remontuoti prarastą ar sugadintą karinę įrangą. Tam kasdien išleidžiama apie 900 mln. dolerių.

Mariupolio gynėjai rengiasi galutiniam mūšiui su Rusijos pajėgomis

Paskutiniai Ukrainos Mariupolio uostamiesčio gynėjai sekmadienį rengiasi brutaliam mūšiui su juos apgulusiomis rusų pajėgomis, siekiančiomis svarbios pergalės prieš Rusijos švenčiamą Pergalės dieną.

REKLAMA

Tuo metu Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis vaizdo ryšiu su Didžiojo septyneto (G-7) lyderiais turi aptarti situaciją savo šalyje, nuogąstaujančioje dėl Maskvos puolimo suintensyvėjimo evakavus civilius iš Mariupolio metalurgijos gamyklos „Azovstal“.

REKLAMA

Plieno ir geležies gamykla „Azovstal“ yra paskutinis ukrainiečių pasipriešinimo bastionas nuniokotame uostamiestyje, o jos likimas įgavo simbolinę reikšmę platesnei kovai su Rusijos invazija.

Mariupolio galutinis užėmimas sudarytų sąlygas Maskvai sausumos koridoriumi sujungti Rytų Ukrainos prorusiškų separatistų regionus ir 2014 metais Rusijos aneksuotą Krymą.

„Priešas bando pribaigti „Azovstal“ gynėjus, bando tai padaryti iki gegužės 9-osios, kad įteiktų dovaną [Rusijos prezidentui] Vladimirui Putinui“, – sakė V. Zelenskio patarėjas Oleksijus Arestovyčius.

REKLAMA

„Azovstal“ gynybai vadovaujantis pulkas „Azov“ pranešė, kad vienas jo karys žuvo, o dar šeši buvo sužeisti, Rusijai šaudant per vieną ankstesnį bandymą evakuoti žmones automobiliu.

Kyjivas šeštadienį pranešė, kad visi pažeidžiami civiliai gyventojai jau evakuoti iš „Azovstal“.

Artėjant gegužės 9-ąją Rusijoje švenčiamai Pergalės dienai ukrainiečių pareigūnai tikisi intensyvesnio apšaudymo raketomis ir artilerijos sviediniais.

V. Zelenskis šeštadienio vakaro pareiškime sakė, kad sekmadienį bus tęsiamas darbas dėl humanitarinių koridorių atvėrimo Mariupolio ir aplinkinių miestelių gyventojams.

REKLAMA
REKLAMA

Vis dar neaišku, kas bus su maždaug 2 tūkst. „Azovstal“ teritorijoje dar esančių karių – ir tebekovojančių, ir sužeistų. Pastarųjų gali būti keli šimtai. Kariai ne kartą pareiškė, kad nepasiduos.

V. Zelenskis sakė, kad pareigūnai ieško būdo juos evakuoti. 

Tačiau Vakarų kariniai analitikai sako, kad ukrainiečių pajėgos daro pažangą apink šį miestą. Ukrainos kariuomenė paskelbė atkovojusi penkis kaimus ir dalį šeštojo.

Tuo metu tęsiasi tarptautinės pastangos daryti spaudimą Rusijos lyderiui. G-7 šalių vadovai, tarp jų JAV prezidentas Joe Bidenas (Džo Baidenas), sekmadienį su V.Zelenskiu aptars Vakarų paramą Kyjivui.

REKLAMA

Pasitarimui vadovaus Vokietijos kancleris Olafas Scholzas, sakė vyriausybės atstovė Christiane Hoffmann. 

„Dalyvaus Ukrainos prezidentas Zelenskis, kuris praneš apie dabartinę padėtį jo šalyje“, – sakė Ch. Hoffmann.

Lyderiai turėtų aptarti tolesnes sankcijas ar bent esamų sankcijų sugriežtinimą.

Be to, Briuselyje sekmadienį Europos Sąjungos šalių ambasadoriai aptars šeštą bloko ekonominių sankcijų paketą Maskvai, galintį apimti laipsnišką rusiškos naftos importo uždraudimą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų