Jie galėjo būti suimti, pagrobti arba mirę, arba bėgdami nuo karo, pasimetė nuo savo giminaičių, teigė TRKK.
Iki sausio pabaigos TRKK padėjo 8 000 rusų ir ukrainiečių šeimų gauti informacijos apie jų dingusių giminaičių likimą ar buvimo vietą, pranešė organizacija.
„Nežinoti, kas atsitiko artimam žmogui, yra siaubingas dalykas, ir tai yra tragiška dešimčių tūkstančių šeimų, gyvenančių nuolatinėje kančioje, realybė“, – sakė TRKK atstovas Dušanas Vujašaninas.
„Šeimos turi teisę žinoti, kas nutiko jų artimiesiems, ir, jei įmanoma, apsikeisti su jais naujienomis“, – pridūrė D. Vujasaninas, vadovaujantis TRKK Centrinės paieškos agentūros biurui (CTA-B).
TRKK pacitavo artimųjų ieškantį šeimos narį: „Aš nebeturiu ašarų, tik skausmą, o mano širdis plyšta“.
2022 metų kovą, netrukus po Rusijos invazijos į Ukrainą pradžios, TRKK įsteigė Dingusių žmonių paieškos biurą. Jis padeda šeimoms abiejose karo pusėse.
Pagal Ženevos konvencijas, kurios taikytinos visame pasaulyje, konfliktuose dalyvaujančios šalys privalo rinkti informaciją apie belaisvius ir ja keistis. TRKK yra neutralus tarpininkas tarp šių dviejų šalių.
Ženevos konvencijomis siekiama apsaugoti žmones, kurie nedalyvauja arba nebedalyvauja karo veiksmuose. Jos yra tarptautinės humanitarinės teisės pamatas.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!