• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ukrainiečių infrastruktūros ministras pirmadienį pareiškė, kad Lenkijos ūkininkai, blokuojantys bendrą šalių sieną, kelia tiesioginę grėsmę Ukrainos saugumui.

Ukrainiečių infrastruktūros ministras pirmadienį pareiškė, kad Lenkijos ūkininkai, blokuojantys bendrą šalių sieną, kelia tiesioginę grėsmę Ukrainos saugumui.

REKLAMA

„Sienos blokavimas yra tiesioginė grėsmė ginančios šalies saugumui. Tokie veiksmai daro neigiamą poveikį mūsų konfrontacijai su bendru priešu, vadinamu Rusija“, – sakoma socialiniame tinkle „Facebook“ paskelbtame infrastruktūros ministro Oleksandro Kubrakovo pareiškime.

Jis sakė, kad šiuo metu Lenkijos pusėje blokuojami šeši kontrolės punktai, o Jahodynės-Dorohusko pasienio patikros punkte krovinių eismas visiškai sustabdytas.

Lenkijos atstovas sakė, kad Dorohusko pasienio punkte susidarė maždaug 600 sunkvežimių, norinčių išvažiuoti iš Lenkijos, eilė.

REKLAMA
REKLAMA

„Apskaičiuota, kad tiek sunkvežimių išvyks maždaug 232 valandas“, – naujienų agentūrai AFP sakė Mokesčių administracijos rūmų Liubline atstovas Michalas Derusas.

REKLAMA

Jis nurodė, kad naktį sieną su Ukraina kirto daugiau nei dvi dešimtys sunkvežimių, tačiau „nė vienas sunkvežimis neįvažiavo į Lenkiją“.

„Mūsų turimais duomenimis, į Lenkiją (iš Ukrainos) neįvažiavo nė vienas sunkvežimis. Todėl reikia manyti, kad tai yra visiška blokada“, – sakė jis.

Kelių eismas į ES narę Lenkiją buvo gelbėjimosi ratas Ukrainos bendrovėms, ypač jos žemės ūkio sektoriui, Rusijos invazijai apsunkinus pagrindinius prekybos kelius per Juodąją jūrą.

REKLAMA
REKLAMA

Tačiau padidėjęs siuntų kiekis papiktino Lenkijos logistikos bendroves ir ūkininkus, kurie teigia, kad jų konkurentai iš Ukrainos mažina jų kainas.

Ūkininkai visoje Europoje taip pat protestavo prieš ES žemės ūkio politiką, įskaitant aplinkosaugos taisykles, kurios, jų teigimu, pažeidžia jų interesus.

Pirmoje vasario pusėje Lenkijos ūkininkai per protestus išpylė į Europos Sąjungą eksportuotų ukrainietiškų grūdų krovinį ir sukėlė pasipiktinimą Ukrainoje. Varšuva atsiprašė už šį incidentą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Varšuva yra ištikima Kyjivo rėmėja kovoje su Rusija, tačiau pastaraisiais mėnesiais santykiai pablogėjo dėl kelių ekonominių ginčų.

„Sienos blokada turės rimtų pasekmių mūsų šalims“, – pirmadienį perspėjo O. Kubrakovas, sakydamas, kad tai gali būti naudinga Rusijai.

Prognozuojama, kad situacija paaštrės antradienį, Lenkijos ūkininkams raginant visiškai blokuoti sieną su Ukraina.

Rusijai 2022 metais įsiveržus į Ukrainą, Lenkija priėmė daugiau kaip milijoną ukrainiečių pabėgėlių, tačiau praėjusių metų antroje pusėje, valdant tuometinei lenkų dešiniųjų vyriausybei, santykiuose atsirado tam tikra įtampa.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų