lenkijos ūkininkai

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „lenkijos ūkininkai“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „lenkijos ūkininkai“.

Lenkijos ūkininkai blokuoja sunkvežimių eismą dviejuose kontrolės punktuose pasienyje su Ukraina

Lenkijos ūkininkai blokuoja sunkvežimių eismą dviejuose kontrolės punktuose pasienyje su Ukraina, praleidžia tik po kelis vilkikus per valandą arba išvis juos sustabdo. Tai pirmadienį naujienų agentūrai „Ukrinform“ pranešė Ukrainos valstybinės sienos apsaugos tarnybos atstovas Andrijus Demčenka. Anot jo, blokuojamas eismas Jahodyno ir Rava Ruskos kontrolės punktų kryptimi. „Lenkijos protestuotojai nepraleidžia sunkvežimių į Lenkiją per Jahodyno kontrolės punktą.
2024-04-22

Maliszewskis: žemdirbių protestai Lenkijoje greitai nesibaigs

Nepaisant gerokai sumažėjusio Ukrainos grūdų gabenimo per Lenkiją, šios šalies valdžios ir žemdirbių atstovai nežada, kad protestai šalyje greitai baigsis. Vis dėlto abi pusės bando ieškoti būdų, kaip išspręsti problemą, o vienas jų – gabenti per Klaipėdos uostą.
Aktualijos 2024-04-05

Bilotaitė: siekiama, kad Lenkijos ūkininkų protestai sukeltų kuo mažiau nepatogumų

Lenkijos žemdirbiams trečiadienį pradedant savaitę truksiančius masinius protestus visoje šalyje, taip pat netoli sienos su Lietuva, abiejų šalių institucijos siekia, kad būtų išvengta nepatogumų keliautojams ir vežėjams, sako vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė. „Čia ne pirmas kartas, mes, man atrodo, pademonstravome, kad sugebame koordinuoti tą procesą ir viešąjį saugumą, ir tvarką.
Aktualijos 2024-03-20

Trečiadienį Lenkijos ūkininkai netoli Lietuvos sienos planuoja dar vieną akciją

Trečiadienį Lenkijoje, apie 8 km nuo Lietuvos sienos, planuojama Lenkijos ūkininkų akcija, kurios metu gali sutrikti eismas A5 kelyje. Policijos duomenimis, akcija prasidės trečiadienio rytą, nuo 8 val. Planuojama, kad ji nepertraukiamai truks iki ketvirtadienio vakaro 20 val.. Nuo penktadienio iki kovo 28 dienomis akcija turėtų vykti kasdien nuo 8 iki 20 val. Pažymėtina, kad akcijos metu pasienyje dirbs daugiau pareigūnų, kurie padės valdyti transporto srautus.

VSAT: Lenkijos ūkininkai baigė protestą pasienyje su Lietuva

Lenkijos ūkininkai baigė praėjusį pentadienį pradėtą protestą pasienyje su Lietuva – kelyje transporto priemonės nebetikrinamos, BNS pranešė Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) atstovas.  „Tokia ta žinutė, kad pasibaigė ten akcija“, – BNS sakė Giedrius Mišutis.   Pasak protesto organizatorių, jis turėjo trukti savaitę.  Anot G. Mišučio, beveik savaitę vykusios akcijos metu Lietuvos pasienyje jokių problemų nebuvo.

NKVC vadovas: vilkikus tikrinančių Lenkijos ūkininkų entuziazmas mažėja

Lenkijos ūkininkams nuo praėjusio penktadienio pasienyje su Lietuva pradėjus tikrinti, ar iš Lietuvos į Lenkiją išvežami ukrainietiški ar rusiški grūdai, Lenkijos ūkininkų entuziazmas mažėja, sako Nacionalinio krizių valdymo centro (NKVC) vadovas Vilmantas Vitkauskas.  „Matome Lenkijos ūkininkų entuziazmo mažėjimą – mūsų žiniomis, dabar nėra nė vieno ūkininko pasienio poste, kurie prižiūrėtų šitą veiksmą.
Aktualijos 2024-03-04

DIENOS PJŪVIS. Lenkų ūkininkų protestai ir blokada – ar tai kelia grėsmę Lietuvos saugumui?

Nepasiekę susitarimo su premjeru Donaldu Tusku, Lenkijos ūkininkai nuo penktadienio pradeda iš dalies blokuoti kelią Lietuvos ir Lenkijos pasienyje. Protesto organizatorius Karolis Pieczynskis tikino, kad Lenkijos protestuotojai tikrins, kas vilkikais vežama per Lietuvos-Lenkijos sieną. Kaip teigia Nacionalinio krizių valdymo centro vadovas Vilmantas Vitkauskas, konkrečių duomenų, kad už ūkininkų protestų slypėtų Rusija, nėra, nors akcija gali būti išnaudota propagandai.

Svitojus: su Lenkijos ūkininkais kartu ieškome problemų sprendimo

Žemės ūkio rūmų pirmininkas Arūnas Svitojus teigia, kad siekiant nekelti įtampos tarp Lietuvos ir Lenkijos ūkininkų ir valstybių, su protestuojančiais Lenkijos ūkininkais kartu ieškoma problemų sprendimo būdų. „Ilgą laiką vykdome derybas su Lenkijos ūkininkais, nes svarbūs klausimai yra bendri tiek Lietuvai, tiek Lenkijai – Europos Sąjungos klausimai, grūdų įvežimo, tranzito.
Aktualijos 2024-03-01

Lenkijos ūkininkų protestas pasienyje: tikrinama dalis vilkikų, kamščių nėra

 Lenkijos ūkininkams penktadienį pradėjus iš dalies blokuoti kelią Lietuvos ir Lenkijos pasienyje, ties buvusiu Kalvarijos ir Budzisko pasienio punktu, maždaug nuo 10 val. ryto tikrinami iš Lietuvos išvažiuojantys vilkikai – jie nukreipiami į atskirą juostą, o dalis, sukėlę įtarimų, nukreipiami į specialią aikštelę, kur juos tikrina pareigūnai.

Prasidėjo dalinė Lenkijos ūkininkų blokada pasienyje su Lietuva: nepasitenkinimas žaliuoju kursu ir ukrainietiškais grūdais

 Lenkijos ūkininkai pradėjo dalinai blokuoti kelią tarp Kalvarijos ir Lenkijos Suvalkų apskrities Budzisko kaimo. Maždaug savaitę turinčios trukti akcijos metu jie nori tikrinti transportuojamų ukrainietiškų grūdų kiekius.
2024-03-01
REKLAMA
REKLAMA

Vitkauskas: konkrečių duomenų, kad už lenkų ūkininkų protestų slypėtų Rusija, nėra

Konkrečių duomenų, kad už lenkų ūkininkų protestų slypėtų Rusija, nėra, nors akcija gali būti išnaudota propagandai, sako Nacionalinio krizių valdymo centro (NKVC) vadovas Vilmantas Vitkauskas. „Kas dėl pakurstymo, labai sunku atsakyt, ir tokių duomenų konkrečiai nėra, bet kas akivaizdu, ir jūs turbūt stebite tam tikrus pranešimus iš Rusijos pusės, kad šita situacija gali būti išnaudojama“, – ketvirtadienį per spaudos konferenciją Vyriausybėje sakė V. Vitkauskas.

Ukraina: Lenkijos ūkininkų blokada prie bendros šalių sienos kelia grėsmę saugumui

Ukrainiečių infrastruktūros ministras pirmadienį pareiškė, kad Lenkijos ūkininkai, blokuojantys bendrą šalių sieną, kelia tiesioginę grėsmę Ukrainos saugumui. „Sienos blokavimas yra tiesioginė grėsmė ginančios šalies saugumui. Tokie veiksmai daro neigiamą poveikį mūsų konfrontacijai su bendru priešu, vadinamu Rusija“, – sakoma socialiniame tinkle „Facebook“ paskelbtame infrastruktūros ministro Oleksandro Kubrakovo pareiškime.
2024-02-19

Sunkvežimiai Lenkijos ir Ukrainos pasienyje vėl įstrigę, kai kuriems tenka laukti 14 dienų

Sunkvežimiai, bandantys iš Lenkijos įvažiuoti į Ukrainą, šeštadienį stovėjo 42 km ilgio eilėse, kurios susidarė dėl atsinaujinusių Lenkijos ūkininkų blokadų. Vienoje eilėje prie Medykos-Šehynės pasienio punkto sunkvežimiams praleidimo tektų laukti 14 dienų, pranešė naujienų agentūra PAP, remdamasi vietos policija. Muitinės duomenimis, šeštadienį vienu metu priešais toliau į šiaurę esantį Dorohusko pasienio punktą stovėjo 550 sunkvežimių, kurių laukimo laikas viršijo 10 dienų.
2024-02-17
Į viršų