Pareigūnas paaiškina, kad šis vertinimas pagrįstas išslaptintais JAV žvalgybos duomenimis.
Be to, priduriama, kad taip pat turima duomenų, jog patarėjų nenoras sakyti tiesą Rusijos lyderiui lėmė nesutarimus ir išaugusią įtampą tarp V. Putino ir jo aukščiausių gynybos pareigūnų.
Kad V. Putino nepasiekia tiksli informacija, liudija ir tai, jog Rusijos vadovas nebuvo informuotas apie kare dalyvaujančius šauktinius.
Rusijos pajėgos smogė Raudonojo Kryžiaus pastatui Mariupolyje
Rusijos pajėgos smogė Raudonojo Kryžiaus pastatui apsiaustame ir smarkiai sugriautame Ukrainos pietrytiniame Mariupolio uostamiestyje, trečiadienį pranešė Kyjivas.
Pareigūnai perspėjo, kad šis incidentas gali dar labiau paaštrinti mieste besivystančią humanitarinę katastrofą.
„Mariupolyje okupantai nusitaikė į Tarptautinio Raudonojo Kryžiaus Komiteto (TRKK) pastatą“, – sakoma socialiniuose tinkluose paskelbtame parlamento žmogaus teisių ombudsmenės Liudmylos Denisovos pranešime.
„Priešo aviacija ir artilerija apšaudė pastatą, pažymėtą raudonu kryžiumi baltame fone, rodančiame, kad ten esama sužeistųjų, civilių arba humanitarinių krovinių“, – nurodė pareigūnė.
L. Denisova neparašė, kad įvyko šie smūgiai, taip pat pridūrė, kad kol kas nepatvirtinta, ar per šią ataką kas nors žuvo arba buvo sužeistas.
Viena TRKK atstovė naujienų agentūrai AFP patvirtino, kad socialiniuose tinkluose išplatintose nuotraukose matomas sugriautas pastatas yra šiai organizacijai priklausantys sandėliai Mariupolyje.
„Neturime komandos vietoje, todėl neturime jokios kitos informacijos, įskaitant galimas aukas ar žalą“, – sakė atstovė. Visgi ji pridūrė, kad visi tame pastate laikyti pagalbos kroviniai jau yra paskirstyti.
Į Ukrainą vasario pabaigoje įsiveržusios Rusijos pajėgos strategiškai svarbų Mariupolį visiškai apsupo kovo 2-ąją. Mieste, kuris yra nuolat apšaudomas ir bombarduojamas, jau žuvo mažiausiai 5 000 žmonių, nurodė pareigūnai, bet perspėjo, kad tikrasis aukų skaičius gali būti dvigubai didesnis.
Pagalbos grupės reguliariai ragino Rusiją suteikti prieigą prieš Mariupolio, kur sąlygos tapo „pragariškos“. Ukrainos pareigūnai savo ruožtu kaltino rusų pajėgas prievarta deportuojant miesto gyventojus į Rusiją.