REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Europos Sąjunga ketina pasirašyti Laisvosios prekybos sutartį su Ukraina, o pastaroji, eidama eurointegracijos keliu, žada pabaigti energetikos magnatų karaliavimą šalyje, praneša LTV „Panorama“.

REKLAMA
REKLAMA

Tai Briuselyje pareiškė Ukrainos ministrė primininkė Julija Tymošenko, atvykusi pirmojo oficialaus vizito į ES institucijas.

REKLAMA

Ukrainos provakarietiški pastarųjų metų žingsniai jau ima duoti rezultatų: sėkmingai baigusi derybas, nuo vasario mėnesio šalis tampa visateise Pasaulinės prekybos organizacijos nare – aplenkusi net Rusiją.

Po šio žingsnio, praktiškai savaime, jau artimiausią mėnesį, prasidės derybos dėl Laisvosios prekybos sutarties su Europos Sąjunga. Ukrainai, kurios beveik pusė viso importo yra iš Bendrijos šalių, tai atneš apčiuopiamos komercinės naudos.

REKLAMA
REKLAMA

Briuselyje naujoji premjerė pageidavo ir spartesnių žingsnių link bevizio režimo ukrainiečiams, tačiau ES principas – skubėk lėtai.

„Dabar svarbiausia įsitikinti, kad tikrai patikimai veiks jau pasirašyti susitarimai dėl palengvintos vizų išdavimo tvarkos kai kurioms piliečių grupėms ir privalomos readmisijos sutarties.

Mes taip pat palankiai vertiname Ukrainos dvišales derybas su Lenkija, Slovakija ir Vengrija dėl palengvinto pasienio gyventojų judėjimo“, – sakė Jose Manuelis Barroso, Europos Komisijos prezidentas.

Ukraina išlieka svarbi ES energetinių išteklių tranzito šalis. Premjerė Julija Tymošenko teigia, jog nesitaikstys su šešėliniais energetikos magnatais ir kovos dėl viso regiono bei ES energetinės nepriklausomybės.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Ukrainai dujų tiekimo sutartims su Turkmėnistanu, Kazachstanu ar Uzbekistanu nereikalingi jokie šešėliniai tarpininkai. Jų buvimas reiškia tik korupciją, o jau įvykę kai kurie areštai rodo mūsų nusiteikimą su tuo nesitaikstyti.

Tuo metu alternatyvių dujotiekių iš Kaspijos ir Juodosios jūros regiono statyba suteiks ir Ukrainai, ir ES energetikos šaltinių diversifikaciją bei garantuos energetinę nepriklausomybę“, – teigė Julija Tymošenko, Ukrainos ministrė pirmininkė.

Nors ir šiltai sutikdami Briuselyje bei negailėdami gerų žodžių, nei vienas ES pareigūnas net abstrakčiai nekalba apie kada nors galimas Ukrainos narystės ES derybas, tačiau primena, jog būtina garantuoti politinį stabilumą šalyje, imtis rimtesnės kovos su korupcija, reformuoti ekonomiką.

Linas Balsys

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų