Protestas Milane prieš „Expo 2015“: degė automobiliai, kilo riaušės

Pasiteisino baisiausi „Expo 2015“ rengėjų nuogąstavimai. Dar dieną buvo pranešta, kad nuotaikas prieš atidarymą temdo korupcijos skandalai, audringų protestų baimė ir ženklai, jog trapus ekonomikos atsigavimas jau pradeda išsikvėpti. Parodos priešininkai penktadienį planavo surengti dideles eitynes, o baimes dėl galinčio prasiveržti smurto padidino incidentai atidarymo išvakarėse, kai dešimtys kaukėtų protestuotojų mėgino išteplioti dažais sienas ir daužyti langus įdarbinimo agentūros „Manpower“, kuri yra viena iš oficialiųjų „Expo 2015“ partnerių, pastate.

6

Visa tai tapo realybe, o Milanas – panašus į karo lauką. Kaukėti protestuotojai mėtė akmenis į policijos pareigūnus, degino automobilius. Nors ir buvo sutelktos itin didelės policijos pajėgos, tačiau apie 30 tūkst. parodos priešininkų sukėlė tikras riaušes ir sumaištį mieste.

(6 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Protestas Milane prieš „Expo 2015“

Anksčiau šią savaitę policija surengė prevencinius reidus prieš radikalias grupuotes, kurios, kaip įtariama, planavo provokuoti susirėmimus su saugumo pajėgomis. Pareigūnai konfiskavo pirotechnikos užtaisų, beisbolo lazdų, dujokaukių ir medžiagų, naudojamų Molotovo kokteiliams gaminti.

REKLAMA

Pas vieną suimtą Vokietijos pilietį buvo rasta sprogmenų, o tyrėjų akiratyje atsidūrė dar 26 žmonės, įskaitant 16 Prancūzijos piliečių.

„No Expo“ organizatoriai kaltina policiją ir žiniasklaidą perdėtai skambinant pavojaus varpais ir bijant, kad protestuotojų bus daugiau negu paprastų „Expo 2015“ lankytojų.

Jie taip pat protestuoja dėl šiai parodai skirtų didelių lėšų ir argumentuoja, kad per šį renginį išnaudojami tūkstančiai nemokamai dirbančių jaunuolių. Be to, renginio kritikai tvirtina, kad parodos, kuri turėjo būti žaliasis projektas, esmę iškraipo didžiųjų korporacijų, tokių kaip „McDonalds“ ir „Coca Cola“, dalyvavimas.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų