„Dabar atėjo metas susivienyti“, – sakė M. Le Pen Italijos laikraščiui „Corriere della Sera“ savaitgalį Šiaurės Prancūzijoje vykusiame rinkimų kampanijos renginyje.
Manoma, kad M. Le Pen partija „Nacionalinis susivienijimas” (NS) po mažiau nei dviejų savaičių vyksiančiuose Europos Parlamento (EP) rinkimuose sutriuškins Prancūzijos prezidento Emmanuelio Macrono partiją – tai dalis platesnio kraštutinių dešiniųjų pakilimo keliose ES šalyse.
„Jei mums pavyks, galime tapti antra didžiausia frakcija Europos Parlamente. Manau, kad tokios galimybės nereikėtų praleisti", – sekmadienį paskelbtuose komentaruose teigė M. Le Pen.
Mes su G. Meloni sutarėme pagrindiniais klausimais, atsakė M. Le Pen, paklausta, ką norėtų pasakyti 2022 m. prie valdžios vairo stojusiai Italijos ministrei pirmininkei. Aljansas „būtų tikrai naudingas“, pažymėjo M. Le Pen.
Abi politikės priklauso dviem skirtingoms Europos Parlamento politinėms frakcijoms.
M. Le Pen „Nacionalinis susivienijimas” priklauso dešiniųjų frakcijai „Identitetas ir demokratija" (ID), o G. Meloni partija „Italijos broliai“, turintys neofašistinių šaknų, priklauso Europos konservatorių ir reformistų frakcijai (ECR).
Pastarąjį kartą didelis skilimas ID frakcijoje kilo dėl Vokietijos kraštutinių dešiniųjų partijos „Alternatyva Vokietijai“ (AfD). Jį sukėlė AfD pagrindinis kandidatas rinkimuose, Maximilianas Krahas, pareiškęs, kad ne visi SS, nacių sukarintos grupuotės, nariai buvo nusikaltėliai.
M. Le Pen partija, bandanti nusikratyti antisemitinės reputacijos, pasmerkė tokius pareiškimus, ir galiausiai AfD buvo pašalinta iš ID frakcijos.
Apžvalgininkai mano, kad M. Le Pen siekia suartėti su G. Meloni ir jos partija, kad po skilimo ID frakcijoje galėtų kurti naujus aljansus Europoje.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!