• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Gegužės pabaigoje Europą nusiaubė didelės audros. Italijoje, Prancūzijoje ir Vokietijoje iškrito rekordinis skaičius kritulių. Taip pat nuo vėjo virto traukiniai ir buvo apgadinami pastatai.

Gegužės pabaigoje Europą nusiaubė didelės audros. Italijoje, Prancūzijoje ir Vokietijoje iškrito rekordinis skaičius kritulių. Taip pat nuo vėjo virto traukiniai ir buvo apgadinami pastatai.

REKLAMA

Portalas „Euronews“ skelbia, jog dėl tokios audros patvino miestai ir miesteliai, o Europai reiktų tikėtis daugiau lietaus.

Potvyniai šiaurės Italijoje

Šiaurės Italiją užklupo smarkios audros ir gausios liūtys, dėl kurių keli regionai, įskaitant Padują ir Vičencą, buvo apsemti.

Iškviestos gelbėjimo tarnybos, kurios valtimis gelbėjo gyventojus iš užtvindytų namų, kol užlietose gatvėse plūduriavo automobiliai. Veneto regiono gubernatorius apibūdino potvynį kaip „vandens bombą“.

Dėl gausaus lietaus patvino Muson dei Sassi upės krantai Padujos regione, todėl kilo didelis potvynis.

Lombardijoje, Borgo Mantovano mieste, vėjo gūsiai, kurių greitis siekė 150–200 km/val., apvertė krovininį traukinį.

REKLAMA
REKLAMA

Vietos meras Alberto Borsari socialiniuose tinkluose pažymėjo, kad užlieta daug gatvių ir rūsių, ir padėtį apibūdino kaip „tikrai sunkią“, nors, laimei, apie sužeistuosius nepranešta.

Milane per vieną dieną iškrito beprecedentis 130 mm lietaus kiekis, todėl kilo staigūs potvyniai, kokių nebuvo daugiau kaip 170 metų. Veneto regione civilinės saugos institucijos dėl perpildytų vandens baseinų paskelbė raudonąjį pavojaus lygį, nes vos per 30 minučių iškrito 70 mm lietaus.

REKLAMA
REKLAMA

Tačiau pietų Italijoje tvyro neįprasta karščio banga, o Sicilijoje temperatūra pakilo iki 35 laipsnių šilumos. Sardinijoje labai sausa, todėl trūksta vandens, o vietos kviečių augintojai tikisi tik pusės įprasto derliaus. Vėliau vasarą numatomi vandens tiekimo apribojimai.

Rekordinis žaibų smūgių skaičius

Prancūzija taip pat susiduria su nepalankiais orais, o Météo France 39 sritims paskelbė geltoną pavojų dėl perkūnijų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Gegužės viduryje Prancūzijoje buvo užregistruota beveik 10 tūkst. žaibų smūgių, bet yra laukiama daugiau audrų, ypač vakarų, pietryčių ir šiaurės rytų regionuose. Gyventojams patariama imtis atsargumo priemonių, įskaitant judėjimo ribojimą ir tam tikrų lauko darbų vengimą.

Prancūzija taip pat patyrė išskirtinį lietaus pliūpsnį, kuris tęsėsi visą parą. Labiausiai nukentėjo Bas Reino ir Mozelio sritys, o bendras iškritusių kritulių kiekis šiose vietovėse apibūdinamas kaip precedento neturintis.

REKLAMA

Elzaso šiaurėje esančiame Šeibenharde per 24 valandas iškrito 116,8 mm kritulių, tai regiono rekordas. Nuo jo nedaug atsiliko Bergo stotis, kurioje iškrito 102,3 mm kritulių.

Neatsiliko ir Vokietija

Vakarų Vokietijoje dėl gausių kritulių Saro žemėje kilo potvynių ir nuošliaužų. Dėl pakilusio vandens lygio buvo evakuojama daug žmonių iš žemės sostinės Sarbriukeno ir kitų savivaldybių.

REKLAMA

Kol kas apie nukentėjusiuosius nepranešama, tačiau dėl potvynio teko evakuotis iš namų ir senelių namų. Vietos pareigūnai svarsto galimybę prašyti kaimyninių federalinių žemių pagalbos.

Kancleris Olafas Scholzas kartu su Saro krašto premjere Anke Rehlinger apsilankė nukentėjusiose teritorijose, taip pabrėždamas padėties rimtumą.

V.Putino darbas
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų