• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Mychailo Podoliakas atkreipė dėmesį į keistą Kremliaus elgesį „kovoje su nacizmu“. Jo teigimu, bombarduojami Ukrainoje daugiausiai ne Vakarų Ukrainos miestai, kuriuose istoriškai daugiau ukrainiečių, tačiau Rytų Ukrainos miestus, kuriuose daug rusakalbių.

Mychailo Podoliakas atkreipė dėmesį į keistą Kremliaus elgesį „kovoje su nacizmu“. Jo teigimu, bombarduojami Ukrainoje daugiausiai ne Vakarų Ukrainos miestai, kuriuose istoriškai daugiau ukrainiečių, tačiau Rytų Ukrainos miestus, kuriuose daug rusakalbių.

REKLAMA

„Rusijos Federacija užpuolė. Tačiau paradoksalu viena: bombardavo ne Vakarų Ukrainą – pagrindinė griaunamoji jėga teko Rytų Ukrainos miestams, kur iki vasario 24-osios iš tiesų egzistavo daugiau ar mažiau prorusiškas nusiteikimas. Smogė gyvenamiesiems rajonams, kur gyvena rusakalbiai. Jūs suvokiate absurdiškumą? „Mes dabar priversime jus pamilti rusų kalbą, subombarduodami“. Tai atrodo paprasčiausiai nelogiška“, – pareiškė Ukrainos prezidento patarėjas ir vienas iš derybinės grupės su Rusija atstovų.

Vienas iš tokių pavyzdžių yra Donecko srities miestas Mariupolis, kuriame 2001-ųjų apklausos duomenimis, savo gimtąja kalba rusų įvardijo beveik 90 proc. apklaustųjų. Šiuo metu Mariupolis yra faktiškai sugriautas, jo meras pripažino, kad mieste „sunkiai rasi sveiką namą“. Miestas yra apsiaustyje jau kelias savaites, per apšaudymus ir bombardavimą žuvo mažiausiai 2 tūkst. civilių.

REKLAMA
REKLAMA

Rusijos apsiaustyje rusakalbių Mariupolis

Rusijos pajėgų apsiausto Ukrainos pietrytinio Mariupolio uostamiesčio valdžia ketvirtadienį pranešė, kad apie 30 tūkst. žmonių sugebėjo išvykti.

REKLAMA

Administracija taip pat nurodė, kad tebesiaiškina informaciją apie galimas aukas po Rusijos pajėgų trečiadienį surengto bombardavimo, kurio taikiniu tapo Mariupolio dramos teatras, kur slėpėsi šimtai žmonių.

Teatras buvo subombarduotas, nors ant šaligatvio abiejose pastato pusėse didelėmis raidėmis buvo užrašyt „DETI“ (rus. „Vaikai“).

Miesto administracija pridūrė, kad taip pat buvo apšaudytas baseinas, kuriame irgi slėpėsi civiliai – „daugiausiai moterys, vaikai ir senyvi žmonės“.

Mariupolio miesto tarybos „Telegram“ kanalu paskelbtoje žinutėje sakoma, kad „apie 30 tūkst. žmonių išvyko savo transportu“. Pareigūnai pridūrė, kad mieste apie „80 proc. gyvenamųjų būstų yra sunaikinti“ ir kad tebesiaiškinama padėtis subombarduotame teatre. „Padėtis Mariupolyje kritinė. Miestas jau 16 parų blokuojamas; daugiau kaip 350 tūkst. mariupoliečių tebesislapsto slėptuvėse ir rūsiuose nuo Rusijos okupacinių pajėgų nepaliaujamų apšaudymo“, – sakoma tarybos pranešime.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak pareigūnų, „kasdien ant miesto numetama vidutiniškai 50–100 aviacijos bombų“. Taryba pridūrė, kad Ukrainos kariuomenė „toliau didvyriškai gina Mariupolį ir atremia priešo atakas“ ir kad kariai kaunasi „dėl kiekvienos gatvės“.

Šis strategiškai svarbus Azovo jūros uostamiestis jai daug dienų intensyviai apšaudomas ir bombarduojamas; jo nebepasiekia maistas ir kitos gyvybiškai svarbios atsargos. Iš Mariupolio įmanoma išvykti tik privačiais automobiliais. Pasak pareigūnų, per pastarąsias dienas jų iš miesto išvažiavo apie 6 500. Daugeliui ištrūkti nepavyksta, nes bombarduojamame mieste gyventojus sunku informuoti apie evakuacijos pastangas.

Ukraina skelbia, kad Mariupolyje iki šiol žuvo daugiau kaip 2 000 žmonių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų