Pirmas skiepas „AstraZeneca“, antras – „Pfizer“: to norintiems yra gera ir bloga naujiena

Mokslininkai pateikė pirmuosius vakcinų nuo koronaviruso maišymo rezultatus. Oksfordo specialistai nustatė, kad žmonėms dažniau pasireiškė lengvi ir vidutinio sunkumo šalutiniai poveikiai, kuomet buvo skiepijama ir „AstraZeneca“, ir „Pfizer“ vakcinomis. Tačiau jokių sunkių pasekmių mokslininkai nenustatė.

Karščiavimas, galvos ir raumenų skausmai – dažniausiai pateikiami šalutiniai poveikiai, kuomet antrosios dozės metu yra pasirenkamas kito gamintojo produktas.

Gera naujiena yra ta, kad šalutinis poveikis trunka neilgai, nesukeliant jokių kitų saugumo problemų.

„Tai tikrai intriguojantis atradimas ir nelabai tai, ko mes iš esmės tikėjomės“, – BBC cituojamas Oksfordo universiteto Vakcinos grupės profesorius Matthew Snape’as.

Šių metų vasario mėnesį Didžiojoje Britanijoje buvo pradėtas tyrimas Com-Cov, kurio tikslas buvo nustatyta ar skirtingų gamintojų vakcinų efektyvumas išlieka toks pats geras, ar tai gali padidinti atsparumą nuo naujų koronaviruso atmainų, jeigu žmogui būtų suleidžiama ne ta pati vakcina, kaip ir pirmojo skiepo atveju.

Taip pat svarstoma, kad tai leistų lengviau planuoti vakcinacijos procesą, nes dėl tiekimo trikdžių gamintojai ne visada sugeba užtikrinti sutartyse numatytų terminų.

Kanadoje taip pat jau buvo nuspręsta keliose valstijose naudoti kitų gamintojų vakcinas „artimoje ateityje“ suleidžiant antrąjį skiepą, nes yra abejonių dėl Oksfordo ir „AstraZeneca“ vakcinos tiekimo bei galimų šalutinių poveikių.

Išauga šalutinių poveikių skaičius

Oksfordo universiteto tyrime, kuriame dalyvavo 830 vyresnių nei 50 metų savanorių buvo nustatyta, kol kas dar preliminariai (visas išsamus tyrimas bus publikuotas birželio mėnesį), kad temperatūra pakilo 34 proc. tų žmonių, kuriems po pirmojo „AstraZeneca“ skiepo buvo suleista „Pfizer“ vakcina. Išaugusia temperatūra skundėsi 10 proc. gavusiųjų dvi „AstraZeneca“ dozes asmenų.

REKLAMA

Pasak mokslininkų, ta pati tendencija išliko ir su kitais šalutiniais poveikiais, tokiais kaip šaltkrėtis, galvos skausmai, silpnumas ar raumenų skausmai. „Aiškus dalykas, ką mums tai sako, kad nereiktų vakcinuoti viso slaugytojų skyriaus tą pačią dieną (pasirenkant antrąja skiepijimo doze kito gamintojo vakciną, – red. past.), nes galite susidurti su nedarbingumo problemomis kitą dieną“, – aiškino profesorius M. Snape’as.

Šių metų balandį tyrimas buvo išplėstas, surinkus dar 1050 savanorių grupę, kuri yra skiepijama ne tik „AstraZeneca“ ir „Pfizer“, bet ir „Moderna“ bei „Novavax“ vakcinomis nuo COVID-19.

 


Rašyti komentarą...
b
bordo
2021-05-13 10:58:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
nu ir kuo mes ne bandymu triusiai
Atsakyti
0

H
Hm
2021-05-13 11:46:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
O jei šitas kokteilis nedabaigs, tai trečia doze turbūt bus sputinikas...
Atsakyti
-1

n
nu
2021-05-13 12:52:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
nu prisimaišykit visokio marmalo,man idomu kodėl nustato politikai kokią vakcina vakcinuotis ar jie specialistai,kur medikų žodis,kaip galima maišyt skirtingų gamintojų vakcinas
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (8)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų