Pietų Korėjos žvalgyba: Kim Jong Unas priešlėktuviniu kulkosvaidžiu sušaudė susitikime užmigusį gynybos vadą

Šiaurės Korėja už valstybės išdavimą įvykdė mirties bausmę šalies gynybos vadui, kuris buvo sušaudytas iš priešlėktuvinio kulkosvaidžio.

14

Apie tai Pietų Korėjos įstatymų leidėjus informavo šalies Nacionalinė žvalgybos tarnyba (NIS).

66 metų Hyon Yong Cholas (Hjon Jon Čholas), vadovavęs šios izoliuotos valstybės kariuomenei, praėjusį mėnesį buvo sušaudytas už tai, kad nepakluso šalies lyderiui Kim Jong Unui (Kim Čen Unui) ir užmigo per susitikimą, kuriame dalyvavo jaunasis Šiaurės Korėjos vadovas.

Pietų Korėjos įstatymų leidėjai apie tai buvo informuoti trečiadienį vykusiame uždarame posėdyje su žvalgybos agentūros atstovais.

Nuo 2011 metų, kai Kim Jong Unas perėmė valdžią, šalyje buvo įvykdyta virtinė aukšto rango pareigūnų egzekucijų. Hyon Yong Cholo sušaudymą stebėjo šimtai žmonių, nurodė NIS.

Kol kas neaišku, kaip NIS gavo šią informaciją. Tokių pranešimų praktiškai neįmanoma patikrinti dėl Šiaurės Korėjos uždarumo.

Hyon Yong Cholas, kuris pastarąjį kartą viešai kalbėjo balandį Maskvoje vykusioje saugumo konferencijoje, kaip teigiama, parodė nepagarbą šalies lyderiui, kai užsnūdo per vieną karinį renginį, nurodė Pietų Korėjos įstatymų leidėjai, remdamiesi žvalgybos pateikta informacija.

REKLAMA

Pasak įstatymų leidėjų, esama žinių, kad Hyon Yong Cholas reiškė nepasitenkinimą Kim Jong Unu ir kelis kartus neįvykdė jo nurodymų. Jis buvo areštuotas praėjusį mėnesį, o po trijų dienų sušaudytas be jokio teismo proceso, nurodė NIS.

(14 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Kim Jong Unas bendrauja su žmonėmis

Pietų Korėjos žvalgybos agentūra balandžio pabaigoje pranešė, kad Kim Jong Unas nurodė šiais metais įvykdyti mirties bausmes 15-ai aukšto rango pareigūnų, tokiu būdu nubaudžiant juos už nelojalumą.

Nuo tada, kai Kim Jong Unas mirus tėvui perėmė šalies vairą, Šiaurės Korėjoje egzekucijos buvo įvykdytos maždaug 70 pareigūnų, nurodė naujienų agentūra „Yonhap“, remdamasi NIS informacija.

tv3.lt primena, kad apie vieną uždariausių pasaulyje valstybių – Šiaurės Korėją – dažnai sklando įvairūs mitai. Pernai daugelis pasaulio žiniasklaidos priemonių paskleidė humoristo sukurtą naujieną apie tai, kaip Kim Jong Unas šunims sušėrė aukštas pareigas užimantį giminaitį.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.


Rašyti komentarą...
T
Tomas
2015-05-13 12:26:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
Man tai kvailiausiai tai, kad tie visi inzinieriai, turi uzsirasyti, ka auksciausiasis vadas pataria daryti ( kvailio patarimai )
Atsakyti
0

v
vygantas
2015-05-16 07:05:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
Durniu tauta-po rusijos
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų