Pensilvanija patvirtino Bideno pergalę papildyta 21:13 val.

Pensilvanija oficialiai patvirtino demokrato Joe Bideno pergalę prieš respublikoną Donaldą Trumpą per JAV prezidento rinkimus šioje valstijoje.

Šis žingsnis buvo atliktas prezidentui sutikus, kad būtų pradėti pasiruošimai valdžios perdavimui, bet nepripažinus savo pralaimėjimo.

Valstijos gubernatorius Tomas Wolfas per „Twitter“ parašė, kad Pensilvanijos valstijos departamentas „paliudijo“ lapkričio 3-ąją įvykusio balsavimo rezultatus.

„Kaip reikalauja federalinis įstatymas, pasirašiau Patvirtinimo liudijimą, kad rinkikų balsai atiteks Joe Bidenui ir [išrinktajai viceprezidentei] Kamalai Harris", – pridūrė T. Wolfas.

J. Bidenas valstijoje laimėjo 81 tūkst. balsų persvara. Iš viso valstijoje buvo atiduota maždaug 6,9 mln. balsų. 2016 metais D. Trumpas Pensilvanijoje laimėjo prieš Hillary Clinton 44 tūkst. balsų persvara.

Dvi dešimtis rinkikų deleguojanti Pensilvanija buvo svarbi valstija D. Trumpui teisinėmis priemonėmis bandant panaikinti savo pralaimėjimą.

Nepateikdamas jokių įrodymų prezidentas tvirtino, kad keliose valstijose pralaimėjo dėl nesąžiningo balsavimo ir balsų skaičiavimo.

Praėjusį savaitgalį Pensilvanijos teisėjas atmetė prezidento kampanijos teisinį skundą, kuriuo siekta anuliuoti milijonus balsų.

Pirmadienį valstijos Aukščiausiasis teismas atmetė dar vieną D. Trumpo skundą dėl paštu atsiųstų balsalapių skaičiavimo, kai balsalapiai nebuvo idealiai užpildyti.

Pergalė Pensilvanijoje buvo gyvybiškai svarbi kandidatams. 

Ankstesnę dieną J. Bideno pergalė buvo patvirtinta svarbioje Mičigano valstijoje, kur iš viso buvo atiduota 5,5 mln. balsų. Išvadą, kad valstijoje beveik 156 tūkst. balsų persvara nugalėjo J. Bidenas, patvirtino Mičigano valstijos auditorių komisija.

Džordžija J. Bideno pergalę patvirtino penktadienį po balsų perskaičiavimo, bet D. Trumpo kampanijos prašymu dar kartą atliks balsų patikrinimą mašinomis. Beveik niekas nesitiki kitokio rezultato.

REKLAMA

Nevada – dar viena valstija, kur respublikonai siekė panaikinti D. Trumpo pralaimėjimą – savo rezultatą patvirtins antradienį.

Dvi kitos valstijos, kuriose D. Trumpas užginčijo rezultatus, Viskonsinas ir Arizona, galutinius rezultatus turi pateikti iki kitos savaitės.

Tačiau kaip ir kitose valstijose perskaičiavimai ir patikrinimai neturėtų reikšmingai paveikti D. Trumpo atsilikimo.

Valstijų skelbiami paliudijimai yra normali praktika, bet D. Trumpo atsisakymas pripažinti pralaimėjimą komplikavo ir vėlino šį procesą rinkimams svarbiose valstijose.

Pirmadienį D. Trumpas pirmą kartą pripažino, kad vyriausybės agentūra, kurios darbas yra palengvinti valdžios perdavimą J. Bidenui, turi „daryti, ką reikia padaryti“.

Tačiau jis pridūrė: „Mūsų reikalas TVIRTAI tęsiasi, mes toliau kovosime ir, tikiu, nugalėsime!“

J. Bidenas: rinkimai JAV baigėsi, laikas pradėti bendradarbiauti ir „nedemonizuoti“

Išrinktasis JAV prezidentas Joe Bidenas antradienį paragino užbaigti politinius nesutarimus ir drauge dirbti, kad būtų pagerinta padėtis šalyje.

„Rinkimai baigėsi. Atėjo laikas į šalį atidėti partijų siekius ir retoriką, (liautis) demonizuoti vieniems kitus“, – parašė jis socialiniame tinkle „Twitter“.

„Mums reikia susivienyti“, – pridūrė jis.

JAV prezidento rinkimai vyko lapkričio 3 dieną. Dauguma balsų jau suskaičiuota, tačiau oficialūs balsalapių skaičiavimo rezultatai bus paskelbti vėliau. Vis tik pagrindinės JAV žiniasklaidos priemonės, remdamosi turimais duomenimis, lapkričio 7 dieną paskelbė, kad pergalę iškovojo J. Bidenas.

Anksčiau televizija CNN informavo, kad Bendrųjų paslaugų administracija (BPA) pirmadienį federalinėms žinyboms pranešė, jog BPA duomenimis J. Bidenas yra rinkimų nugalėtojas. Šios agentūros vadovės Emily Murphy laiške, su kurio turiniu susipažino CNN, sakoma, jog administracija yra pasiruošusi oficialiai pradėti valdžios perdavimo procesą.

REKLAMA

Nors anksčiau JAV prezidentas respublikonas Donaldas Trumpas sakė, jog BPA sprendimas pradėti oficialų valdžios perdavimo J. Bidenui procesą netrukdo jo komandai siekti balsavimo rezultatų peržiūrėjimo.

Kiek vėliau D. Trumpas teigiamai įvertino BPA ir jos vadovės E. Murphy darbą, tačiau pabrėžė, kad ši agentūra neturi įgaliojimų skelbti, kas bus kitas valstybės vadovas. Jis patvirtino, kad nepripažįsta savo pralaimėjimo.

„Mūsų reikalas TVIRTAI tęsiasi, mes toliau kovosime ir, tikiu, nugalėsime!“ – rašė kadenciją baigiantis prezidentas socialiniame tinkle „Twitter“.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų