Naujienų agentūros AFP žurnalistai matė, kaip jos lėktuvas nusileido Tokijuje esančioje Jokotos oro pajėgų bazėje.
Į Japoniją N. Pelosi atvyko iš Pietų Korėjos, kur jos darbotvarkėje buvo numatytas vizitas prie sienos su branduolinį ginklą turinčia Šiaurės Korėja.
Šios kelionės metu ji taip pat aplankė Singapūrą ir Malaiziją, be to, surengė Kinijos pasipiktinimą sukėlusį vizitą Taivane.
Atstovų Rūmų pirmininkė tapo aukščiausio rango renkama JAV pareigūne, aplankiusia Taivaną per pastaruosius 25 metus. Ji sakė, kad ši kelionė „nedviprasmiškai aiškiai“ pasiuntė žinią, jog Vašingtonas neapleis savo demokratinio sąjungininko.
Tai pirmoji N. Pelosi kelionė į Japoniją nuo 2015 metų.
Japonijos užsienio reikalų ministerija pranešė, kad penktadienį N. Pelosi susitiks pusryčių su ministru pirmininku Fumio Kishida (Fumiju Kišida) ir aptars abiejų šalių aljansą ir bendrų interesų klausimus.
N. Pelosi taip pat planuoja aptarti tarptautinius reikalus su Japonijos Atstovų Rūmų pirmininku Hiroyuki Hosoda(Hirojukiu Hosoda).
Japonija, svarbi JAV sąjungininkė, pareiškė diplomatinį protestą Kinijai dėl ketvirtadienį prasidėjusių didelių karinių pratybų vandenyse aplink Taivaną.
Prieš pat atvykstant N. Pelosi, japonų gynybos ministras Nobuo Kishi (Nobuo Kišis) pareiškė, kad penkios Kinijos paleistos balistinės raketos, kaip manoma, nukrito Japonijos išskirtinėje ekonominėje zonoje.
Dalis piečiausios Japonijos salos Okinavos regiono yra netoli Taivano, taip pat salelės, dėl kurių Tokijas ir Pekinas jau seniai nesutaria.
JAV prezidentas Joe Bidenas (Džo Baidenas) taip pat supykdė Pekiną, kai gegužę lankydamasis Japonijoje pareiškė, kad amerikiečių pajėgos karinėmis priemonėmis gintų Taivaną, jei Kinija bandytų jėga perimti salos kontrolę – tai paskatino Pekiną perspėti, kad Jungtinės Valstijos „žaidžia su ugnimi“.
Tačiau J. Bidenas ir jo komanda netrukus po to patikino, kad jų dešimtmečių senumo politika dėl Taivano išlieka nepakitusi.
JAV laikosi „strateginio dviprasmiškumo“ politikos Taivano gynybos klausimu. Nors JAV, kaip ir dauguma kitų valstybių, diplomatiškai pripažįsta Pekiną, jos taip pat remia Taivano demokratinę vyriausybę ir pasisako prieš bet kokius bandymus keisti salos statusą.