tv3.lt sokiu laida tango manai

tv3.lt sokiu laida tango manai

Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pasaulio lyderiai šeštadienį pasmerkė smurto eskalaciją Izraelyje ir palestiniečių teritorijose ir, reaguodami į virtinę mirtinų incidentų Vakarų Krante ir Jeruzalėje, paragino laikytis ramybės.

Pasaulio lyderiai šeštadienį pasmerkė smurto eskalaciją Izraelyje ir palestiniečių teritorijose ir, reaguodami į virtinę mirtinų incidentų Vakarų Krante ir Jeruzalėje, paragino laikytis ramybės.

REKLAMA

Penktadienį vakare per šaudynes prie sinagogos Rytų Jeruzalėje žuvo septyni žmonės, o šeštadienį ryte šalia miesto senamiesčio per išpuolį buvo pašauti mažiausiai du žmonės.

Išpuoliai įvykdyti po Izraelio armijos reido Džanino pabėgėlių stovykloje okupuotame Vakarų Krante, per kurį žuvo devyni palestiniečiai.

Jungtinės Tautos

Jungtinių Tautų generalinis sekretorius Antonio Guterresas pareiškė, kad „teroristinis išpuolis“ prie sinagogos Jeruzalėje, per kurį žuvo septyni žmonės, buvo „itin siaubingas“, nes buvo įvykdytas prie maldos namų Tarptautinę Holokausto aukų atminimo dieną, pareiškė jo atstovas spaudai.

Jungtinių Tautų žmogaus teisių biuras penktadienį paragino nutraukti „nesibaigiantį smurto ciklą“ okupuotame Vakarų Krante. Po vieno iš daugiausiai aukų pareikalavusių Izraelio kariuomenės pastarųjų metų reidų biuras pareiškė esąs „itin susirūpinęs“ dėl didėjančio palestiniečių žūčių skaičiaus.

REKLAMA

Jungtinės Valstijos

Prezidentas Joe Bidenas pasikalbėjo su Izraelio ministru pirmininku Benjaminu Netanyahu ir pabrėžė, kad šaudymas prie sinagogos „buvo išpuolis prieš civilizuotą pasaulį“, nurodoma Baltųjų rūmų pranešime apie jųdviejų pokalbį telefonu.

REKLAMA

JAV valstybės departamento atstovas spaudai Vedantas Patelis pasmerkė „absoliučiai pasibaisėtiną“ išpuolį prieš sinagogą ir pabrėžė „tvirtą“ Vašingtono įsipareigojimą dėl Izraelio saugumo.

Europos Sąjunga

Europos Sąjungos (ES) užsienio politikos vadovas Josepas Borrellis po „pasibaisėtino teroristinio išpuolio“ prie sinagogos griežtai pasmerkė „nesveiko smurto ir neapykantos aktus”.

Kalbėdamas apie Izraelio armijos reidą Džanino pabėgėlių stovykloje okupuotame Vakarų Krante, jis pareiškė, kad ES pripažįsta „teisėtą“ Izraelio „susirūpinimą dėl saugumo“, bet pabrėžė, kad „mirtina jėga turi būti naudojama tik kaip paskutinė priemonė, kai ji niekaip neišvengiama siekiant apsaugoti gyvybes“.

REKLAMA

J. Borrellis taip pat pabrėžė, kad Izraelio pajėgos nuo metų pradžios Vakarų Krante nukovė 30 palestiniečių, ir paragino visas šalis skubiai nutraukti smurtą bei „imtis reikšmingų pastangų taikos deryboms atnaujinti“.

Egiptas

Egiptas – viena iš kelių arabų valstybių, palaikančių diplomatinius santykius su Izraeliu, – pareiškė „griežtai smerkiantis“ išpuolį prie sinagogos ir „bet kokius išpuolius prieš civilius“.

Užsienio reikalų ministerija paragino palestiniečius ir izraeliečius elgtis santūriai ir atsisakyti provokacijų bei agresijos, kad „neįsisuktų smurto spiralė“.

REKLAMA
REKLAMA

Saudo Arabija

Regiono galiūnė Saudo Arabija įspėjo vengti „tolesnės pavojingos eskalacijos tarp palestiniečių ir izraeliečių“.

Vokietija

Kancleris Olafas Scholzas šeštadienį pareiškė esąs „labai sukrėstas baisių“ atakų Jeruzalėje.

O Vokietijos užsienio reikalų ministerija pasmerkė „pasibjaurėtiną“ išpuolį prie sinagogos ir pabrėžė, kad „siekiant užkirsti kelią terorui, dialogas ir bendradarbiavimas tarp Izraelio ir palestiniečių valdžios yra reikalingi, kaip niekada anksčiau“.

REKLAMA

Prancūzija

Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas pasmerkė „neapykantos kupiną“ išpuolį prie sinagogos.

„Būtina bet kokia kaina vengti smurto spiralės“, – parašė jis tviteryje ir pridūrė, kad „,mintimis yra su aukomis“, jų artimaisiais ir Izraelio žmonėmis.

Rusija

Rusijos užsienio reikalų ministerija visas šalis paragino „kuo santūriau“ elgtis ir pareiškė „su giliu susirūpinimu“ stebinti įvykius.

Ukraina

Prezidentas Volodymyras Zelenskis pareiškė, kad jo šalis supranta skausmą, kurį Izraelis jaučia po išpuolių Jeruzalėje, ir pridūrė, kad tarp šaudymo prie sinagogos aukų buvo ir ukrainietė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų