Pasaulinė kova su korupcija: daug tuščių kalbų ir pažadų

Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas Davidas Cameronas ketvirtadienį kalbėdamas tarptautiniame viršūnių susitikime gyrė pastangas teisiškai persekioti korupcija susitepusius asmenis, bet atmetė kaltinimus, kad jis nesugebėjo užtikrinti mokesčių rojų Jungtinės Karalystės užjūrio teritorijose skaidrumo.

Daugiau negu 40 šalių pasirašė deklaraciją, kurioje tikina sieksiančios „persekioti ir nubausti“ asmenis, dalyvaujančius korupcinėje veikloje arba ją skatinančius. Atskiros šalys taip pat sutiko imtis įvairių iniciatyvų, kad anoniminių bendrovių nuosavybė taptų skaidresnė ir kad būtų grąžintas pavogtas turtas.

„Dar labiau smerksime korupciją, ir dar labiau žadėsime ją išrauti“

„Šiandien pamatėme pasaulį, susivienijusį prieš bendrą priešą. Šalys žengė toliau negu kada nors anksčiau, smerkdamos korupciją ir žadėdamos ją išrauti“, – sakė D.Cameronas.

Susitikimas, kuriame, be kitų, dalyvavo Nigerija, Afganistanas, Pasaulio bankas ir Tarptautinis valiutos fondas (TVF), taip pat JAV valstybės sekretorius Johnas Kerry, buvo surengtas kilus pasipiktinimui dėl „Panamos Popierių“ skandalo.

REKLAMA

Nutekėjus 11,5 mln. dokumentų iš Panamos teisinių paslaugų bendrovės „Mossack Fonseca“ paaiškėjo, kaip pasaulio elito atstovai naudojosi priedangos bendrovėmis, dažnai įsteigtose ofšoriniuose mokesčių rojuose, kad nuslėptų savo pinigus.

Bus įsteigtas registras

D.Cameronas paskelbė, kad Nigerija, Prancūzija, Nyderlandai, Afganistanas ir Kenija, kaip ir Britanija, įsteigs viešus registrus, kuriose bus įvardyti anoniminių bendrovių naudos gavėjai. Prancūzija šioje srityje žengs toliausiai, įtraukdama į registrą tiek bendroves, tiek patikos fondus.

Šešios kitos šalys (Australija, Gruzija, Indonezija, Airija, Naujoji Zelandija ir Norvegija) pasižadėjo dėti pastangas, kad tokie registrai būtų sukurti.

Skaidrumo aktyvistai tokį žingsnį gyrė kaip reikšmingą pažangą, bet taip pat sakė esantys nusivylę, kad jis neapims Britanijos užjūrio teritorijų.

Netoli nuo viršūnių susitikimo vietos esančioje Londono Trafalgaro aikštėje aktyvistai sukūrė „atogrąžų mokesčių rojų“, kuriame buvo smėlio, palmių ir kostiumuotų finansininkų, užsidėjusių katiliukus ir drybsančių šezlonguose.

Teisino ofšorus

Sudane gimęs telekomunikacijų magnatas Mo Ibrahimas, kurio įkurtas fondas kovoja dėl geresnio valdymo Afrikos valstybėse, ofšorines bendroves vadino automobiliais, leidžiančiais pabėgti korupcijai nuo persekiojančios teisėsaugos. „Teisėtam verslui tokių anoniminių bendrovių nereikia. Prašome jas uždrausti“, – jis spaudė D.Cameroną.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų