Paleidusi balistinę raketą, Šiaurės Korėja rėžė pasiekusi savo tikslą

Šiaurės Korėja trečiadienį paskelbė pasiekusi savo tikslą tapti visaverte branduoline valstybe ir sėkmingai išbandžiusi naują tarpžemyninę balistinę raketą, esą galinčią nuskrieti į bet kurį JAV žemyninės dalies tašką.

18

Ši raketa nutraukė du mėnesius trukusią tokio pobūdžio bandymų pertrauką ir tapo nauju iššūkiu JAV prezidentui Donaldui Trumpui (Donaldui Trampui), anksčiau žadėjusiam, kad tokių Šiaurės Korėjos raketų „niekada nebus“.

(18 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Pasaulinė grėsmė: Šiaurės Korėja rengiasi paleisti tarpkontinentinę raketą

Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong Unas (Kim Čen Unas) stebėjo raketos „Hwasong 15“ paleidimą ir „su pasididžiavimu paskelbė, kad dabar pagaliau įgyvendinome didį istorinį tikslą – baigti kurti valstybės branduolines pajėgas“, sakoma valstybinės naujienų agentūros KCNA pranešime.

Pchenjanas teigia, kad raketa pakilo į 4 475 km aukštį ir nukrito už 950 km nuo paleidimo taško.

Mažiausiai vienas Vakarų šalių ekspertas sakė, kad iš šios aukštos raketos trajektorijos galim spręsti, jog ji gali nuskrieti apie 13 tūkst. km – tai yra, toliau negu bet kuri kita Pchenjano išbandyta raketa. Jeigu šie skaičiavimai tikslūs, naujoji raketa yra pajėgi pasiekti kiekvieną didįjį JAV miestą.

Naujausias bandymas sukėlė pasipiktinimą visame pasaulyje, o Jungtinių Tautų Saugumo Taryba sutiko surengti nepaprastąjį posėdį.

Tačiau D. Trumpas, neseniai paskelbę naujų sankcijų Pchenjanui ir grąžinęs Šiaurės Korėją į terorizmą remiančių valstybių sąrašą, nesakė, koks galėtų būti jo betarpiškas atsakas.

„Tik pasakysiu jums, kad mes tuo pasirūpinsim“, – JAV prezidentas sakė Baltuosiuose Rūmuose.

„Tai padėtis, kurią mes suvaldysime“, – pridūrė jis bet nedetalizavo.

JAV valstybės sekretorius Rexas Tillersonas (Reksas Tilersonas) pabrėžė, kad galimybė spręsti šią krizę diplomatinėmis priemonėmis tebėra „gyvybinga ir atvira“.

Pentagono vadovas Jamesas Mattisas (Džeimsas Matisas) sakė, kad šis paleidimas žymi reikšmingą Šiaurės Korėjos pažangą siekiant pasigaminti raketų, „iš esmės galinčių sukelti grėsmę bet kur pasaulyje“.

REKLAMA

Nuo rugsėjo 15-osios jokių kitų Pchenjano raketų bandymų nebuvo, bet naujausias iš jų užgesino viltis, kad Šiaurės Korėja galbūt ruošiasi atverti duris deryboms, galinčioms leisti pasiekti branduolinės priešpriešos sprendinį.

„Ginkluotės sistema „Hwasong 15“ yra tarpžemyninė balistinė raketa su itin sunkia kovine galvute, pajėgi smogti visai žemyninei JAV teritorijai“, – paskelbė KCNA.


Rašyti komentarą...
A
Aldona
2017-11-29 18:55:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
Reikalingi pokyčiai Rusijos, Lietuvos, Amerikos, Vokietijos šalių valdyme, kaip neatsakingai žiūrima į krines pajėgas. Savo noru turi atsistatydinti A.Merkel, D.Trampas, V.Putinas, D.Grybauskaitė. Valstybių vadovai nesugeba užtikrinti taiką ir saugumą.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų