Vienam pagrindinių Pakistano opozicijos veikėjų Nawazui Sharifui pirmadienį buvo uždraustą kelti savo kandidatūrą sausį vyksiančiuose parlamento rinkimuose, skelbia „The Guardian“.
Pakistano rinkimų komisija šiandien pranešė, jog buvusiam šalies ministrui pirmininkui neleista kandidatuoti dėl kriminalinių įrašų jo biografijoje. N. Sharifas 1999 m. po to, kai valdžią perėmė dabartinis šalies prezidentas Pervezas Musharrafas, buvo nuteistas už išdavystę.
Opozicija buvusio premjero pašalinimą iš rinkimų, ko gero, laikys P. Musharrafo spaudimo rinkimų pareigūnams rezultatu. N. Sharifas įvardijamas kaip senas Pakistano prezidento varžovas.
„Komisijos sprendimas rodo, jog būsimieji rinkimai pagrįsti apgaule. P. Musharrafas negali susitaikyti su N. Sharifo kandidatavimu, todėl jam buvo uždrausta dalyvauti rinkimuose“, - teigė buvusio premjero partijos atstovė.
Iš 7 m. trukusios tremties lapkričio 25 d. grįžęs N. Sharifas ne kartą grasino boikotuoti parlamento rinkimus, tačiau visgi nusprendė kelti savo kandidatūrą. Kaip pranešama, N. Sharifo partija svarstys galimybe skųsti rinkimų komisijos sprendimą.
N. Sharifas kiek anksčiau pirmadienį atvyko į Pakistano sostinę Islamabadą, kur su kita opozicijos lyderė ir buvusia ministre pirmininke Benazir Bhutto ketina aptarti planus boikotuoti rinkimus į parlamentą. B. Bhutto, pati išbuvusi savanoriškoje tremtyje 8 m., yra sakiusi, jog jos partija ketina dalyvauti rinkimuose, nors galimybės prisidėti prie jų boikoto visiškai neatmeta.
Draudimo dalyvauti rinkimuose kritikai nurodo į analogiškus kaltinimus, kurie anksčiau buvo mesti B. Bhutto.
2000 m. N. Sharifas buvo apkaltintas terorizmu ir atsidūrė kalėjime dėl to, kad metais dėl augančios konfrontacijos anksčiau uždraudė Karačio oro uoste nusileisti lėktuvui su tuometiniu kariuomenės vadu P. Musharrafu. Šie įvykiai pakurstė kariuomenės vadą šalyje surengti perversmą ir perimti valdžią.
Vėliau N. Sharifas buvo apkaltintas korupciniais nusikaltimais ir, kiek netikėtai, ištremtas į Saudo Arabiją, anot Pakistano vyriausybės, su sąlyga, jog laikysis atokiai nuo politikos 10 metų.