Anot Ukrainos prezidento, paskutinių derybų su JAV prezidentu Donaldu Trumpu metu, šalių lyderiai susitelkė ties susitarimu, kuris numato abipusę JAV ir Ukrainos paramą oro technologijų srityje. Pasak jo, Kyjivas pasiūlė pasidalinti viskuo, ką išmoko ir ištobulino moderniame kare per trejų metų konfliktą su Rusija, kurį 2022 m. pradėjo Maskva.
JAV technologijos smarkiai atsilieka
Straipsnyje teigiama, kad šis susitarimas gali turėti milžiniškos įtakos JAV kariuomenei ir nacionaliniam saugumui, nes, pareigūnų ir ekspertų nuomone, amerikiečių technologijos smarkiai atsilieka nuo rusų ir kinų, o amerikiečių kariai yra prastai parengti naudoti dronus ir gintis nuo panašių priešo įrenginių.
„Amerikos žmonėms reikia šios technologijos, ir jūs turite ją turėti savo arsenale. Manau, kad tai tikrai mega sandoris, kaip sakoma, be pralaimėjimo“, – sakė V. Zelenskis „New York Post“.
Jis pranešė, kad Ukraina yra pasirengusi pasidalinti savo patirtimi ne tik su JAV, bet ir su Europos partneriais. Atitinkamos derybos jau vyksta su Danija, Norvegija ir Vokietija, pridūrė Ukrainos prezidentas.
Skambina pavojaus varpais
Leidinys pabrėžia, kad ekspertai ir pareigūnai JAV skambina pavojaus varpais dėl amerikiečių karių nesugebėjimo dirbti su dronais.
„Mes nesuteikiame amerikiečių kariams to, ko jiems reikia, kad išgyventų šiandienos kare. Jei rytoj turėtume eiti į karą, ar turime tai, ko mums reikia? Ne“, – leidiniui sakė„Autonomijos portfelio“ projekto vadovas gynybos inovacijų kariniame padalinyje Trentas Emenekeris.
Straipsnyje taip pat priminta laikraščio „Times“ publikacija, kurioje rašoma apie keturių dienų bandomąją stovyklą, kurią praėjusį mėnesį Aliaskoje surengė JAV Gynybos deprtamentas. Jos metu kariai keletą kartų nesugebėjo numušti dronų prototipų, kai kurių dronų nepavyko paleisti, o vienas iš dronų nepasiekė tikslo.
Be to, neseniai Pentagono vadovas Pete‘as Hegsethas išleido įsakymą dėl „biurokratinių procedūrų supaprastinimo“ gaminant dronus JAV. Jame pabrėžiama, kad JAV turi neatsilikti nuo sparčiai augančios karinių dronų gamybos pasaulyje.
Primename, kad birželio pradžioje Ukrainos saugumo tarnyba SBU Rusijos teritorijoje surengė unikalią operaciją „Voratinklis“, kurios metu specialūs dronai, iš anksto perkelti į Rusiją, efektyviai sunaikino Rusijos karinę aviaciją. Šie dronai buvo suprojektuoti ir pagaminti SBU inžinierių, naudojant šiuolaikines technologijas.

Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!