Pasal leidinio šaltinių, tokio krovinio nereikėjo specialiai įforminti, kadangi jis nekėlė pavojaus nei įgulos nariams, nei lėktuvui, o jo gabenimas nepažeidė jokių tarptautinių įstatymų.
„Kommersant“ taip pat pažymi, jog Federalinė saugumo tarnyba ketina pradėti tarnybinį patikrinimą profilinėse žinybose dėl informacijos apie krovinį nutekėjimo. Anot šaltinio Rusijos valstybinėse struktūrose, labai tikėtina, jog Turkijos valdžia žinojo apie lėktuve buvusią įrangą, nes „nebūtų taip rizikavusi“, priverstinai tupdydama civilinį lėktuvą.
Trečiadienį aviacijos kompanijos „Syrian Air“ lėktuvas „Airbus A320“, skridęs iš Maskvos į Damaską, buvo priverstas nusileisti Ankaros oro uoste, kai jo sulaikyti buvo pasiųsti du Turkijos naikintuvai. Laineryje buvo 35 keleiviai, tarp jų – 17 Rusijos piliečių. Po kelių valandų jam buvo leista skristi toliau, bet prieš tai Turkijos pareigūnai areštavo lėktuve buvusias dėžes.
Ketvirtadienį Turkijos premjeras Recepas Tayyipas Erdoganas pareiškė, kad dėžėse buvo karinė įranga, pagaminta Rusijos kompanijos ir skirta Sirijos gynybos ministerijai. Sirijos URM savo ruožtu apkaltino Turkijos ministrą pirmininką melu ir pabrėžė, kad jokių nelegalių krovinių lėktuve nebuvo.