„Vien šį sekmadienį protestai vyko maždaug 40-tyje miestų, ir tai aiškus signalas prieš AfD ir Vokietijos visuomenės slinktį į dešinę“, – bendrame pareiškime nurodė organizacinis tinklas „Campact“ ir kampanijos grupė „Penktadieniai už ateitį“ (Fridays for Future).
Policija kol kas nepaskelbė skaičių, kiek žmonių susirinko į protestus nuo penktadienio iki sekmadienio.
Bet vien Miunchene demonstrantų antplūdis buvo toks didelis, kad organizatoriai buvo priversti atšaukti planuotas eitynes ir saugumo sumetimais paprašyti žmonių išsiskirstyti. Organizatoriai teigė, kad į demonstraciją atvyko apie 50 tūkst. žmonių – dvigubai daugiau, nei buvo užregistruota į renginį.
Anot naujienų agentūros AFP žurnalisto, anksčiau paskelbtame preliminariame pranešime buvo nurodyta, kad minią sudarė 200 tūkst. žmonių.
Transliuotojo ARD skaičiavimais, šeštadienį į šalies miestų gatves buvo išėję apie 250 tūkst. žmonių.
Kelne organizatoriai apskaičiavo, kad sekmadienį prie protesto akcijos mieste prisijungė 70 tūkst. žmonių, o Brėmene vietos policija pranešė, kad centre susirinko 45 tūkst. žmonių.
Nuo penktadienio demonstracijos buvo sušauktos maždaug 100 vietovių visoje Vokietijoje, įskaitant Miuncheną, Berlyną ir miestus šalies rytuose, kurie laikomi AfD tvirtovėmis.
Mobilizacijos bangą prieš kraštutinių dešiniųjų partiją sukėlė sausio 10-ąją tyrimų leidinio „Correctiv“ paskelbtas pranešimas, kuriame atskleista, kad AfD nariai susitikime su ekstremistais aptarė imigrantų ir „neasimiliuotų piliečių“ išsiuntimą iš šalies.
Tarp pokalbių dalyvių buvo ir austras Martinas Sellneris (Martinas Zelneris), ekstremistinio identitarinio judėjimo lyderis. Šis judėjimas pritaria vadinamajai didžiojo pakeitimo sąmokslo teorijai, teigiančiai, kad nebaltaodžiai migrantai rengia sąmokslą, siekdami pakeisti „vietinius“ baltaodžius Europos gyventojus.
Žinia apie susitikimą sukėlė šoką Vokietijoje tuo metu, kai, remiantis visuomenės nuomonės apklausomis, sparčiai populiarėja AfD, likus keliems mėnesiams iki trejų svarbių regioninių rinkimų Rytų Vokietijoje, kur parama ultradešiniesiems yra didžiausia.
Prieš imigraciją nusistačiusi partija patvirtino, kad jos nariai dalyvavo susitikime, tačiau neigė, kad ėmėsi M. Sellnerio propaguojamo „remigracijos“ projekto.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!