Neseniai gimusi katė – neeilinė: tikėtina, kad ji yra dviejų kačių junginys

Vienu galimu chimerizmo pavyzdžiu savo socialinio tinklo paskyroje, skirtoje beglobiams gyvūnams rasti naujus namus, pasidalino Nešvilio kačių prieglauda. Profilyje galima rasti kačiuko, kurio snukutis yra pusiau oranžinis, pusiau juodas, nuotrauką. Jie šią gražuolę pavadino Abrikose.

Instagram įraše Nešvilio kačių prieglauda rašė: „Ar jau matėte Abrikosę? Ši unikali mažylė buvo rasta kartu su savo broliu statybų aikštelėje. Dabar jais rūpinasi mūsų mamų duetas Alyvuogė ir Agurkėlė, iškart priėmusios mažylius į savo šeimą.“ Žinutėje „IFLScience“ teigė, kad nei Abrikosė, nei jos brolis, dar nėra pasiruošę keliauti į naujus namus.

Kadangi dvi kailio spalvos padalina jos snukutį į dvi lygias dalis, yra tikimybė, kad Abrikosė yra chimera. Tiesa, tai patvirtintų tik DNR testas. Heterochromija yra kitas svarbus chimerizmo požymis, tačiau šiuo metu vis dar sunku pasakyti, kokios spalvos bus Abrikosės akys.

Dauguma kačiukų pačioje savo gyvenimo pradžioje būna užsimerkę, o vos atsimerkus jų akys būna mėlynos. Akių spalva pradeda keistis maždaug septintąją jų gyvenimo savaitę, priklausomai nuo genų ir juose užkoduotų pigmentų.

Chimeros atsiranda dviem embrionams gimdoje susijungus į vieną organizmą, kuris turi du DNR rinkinius. Nors tokie atvejai yra labai reti, chimerizmo pasitaiko ir tarp žmonių. 2009 m. ištyrusi puse jos kūno dengiantį apgamą, amerikiečių dainininkė sužinojo, kad turi tetragametinį chamerizmą. Nuomonės skiriasi, tačiau daugumos šaltinių skaičiavimais, pasaulyje yra tik apie 100 žmonių chimerizmo atvejų aprašymų.

Tačiau Kalifornijos universiteto profesorė Leslie Lyons „National Geographic“ sakė, kad kačių chimerizmas nėra toks retas reiškinys. Mokslininkė teigė, kad dauguma vėžlio kiauto spalvos patinėlių iš tiesų yra chimeros, nes jų išskirtinis margas kailiukas yra nulemiamas papildomos X chromosomos. Dėl to jų lyties chromosomos yra ne XY, o XXY. O štai vėžlio kiauto spalvos patelės tokį kailiuką įgauna ir be papildomos chromosomos, nes jos jau turi dvi X.

O kalbant apie įdomius kačiukus, ar matėte Česnaką 2.0? Kinijos pirmąjį klonuotą katiną.


Rašyti komentarą...
H
H2o
2021-04-17 18:53:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nu jo,mano katė yra chimera,aš net nežinojau.Atkreipiau dėmesį,kad jos spalva lyg per pusę padalinta išilgai viso kūno.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų