• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

JAV kariuomenė sparčiai perkelia techniką į mūšio lauką ir apmoko Ukrainos karius prieš didžiulę kontrataką, kuri numatoma vėlyvą pavasarį, skelbia „Politico“.

JAV kariuomenė sparčiai perkelia techniką į mūšio lauką ir apmoko Ukrainos karius prieš didžiulę kontrataką, kuri numatoma vėlyvą pavasarį, skelbia „Politico“.

REKLAMA

JAV gynybos sekretorius Lloydas Austinas trečiadienį po virtualaus tarptautinės kontaktinės grupės Ukrainos gynybos klausimais susitikimo pareiškė, kad „nėra ko delsti Ukrainoje“.

„Turime greitai ir visiškai įvykdyti savo pažadus, – žurnalistams sakė L. Austinas. – Tai apima mūsų šarvuočių pristatymą į mūšio lauką ir užtikrinimą, kad Ukrainos kariai gautų mokymus, atsargines dalis ir techninę pagalbą, kurios jiems reikia, kad galėtų kuo greičiau panaudoti šias naujas sistemas“.

Artėjant pavasariui, JAV pareigūnai vis labiau nerimauja, kad mažėja Ukrainos amunicijos, oro gynybos ir patyrusių karių atsargos. Pentagonas teigia, kad nepaisant Kyjivo strategijos mūšio lauke, JAV nori, kad Ukrainos kariai turėtų ginklų, kurių jiems reikia puolimui.

REKLAMA
REKLAMA

Rusija jau kelis mėnesius bombarduoja šalį raketomis, siekdama ne tik sunaikinti, bet ir išsekinti Ukrainos oro gynybą. Ukrainos kariai kalba apie didelį amunicijos trūkumą. Tuo metu JAV pareigūnai skaičiuoja, kad per vienus karo metus žuvo daugiau nei 100 000 Ukrainos karių, tarp jų ir – labiausiai patyrę šalies kovotojai.

REKLAMA

Taigi JAV pareigūnai skiria daug dėmesio Ukrainos paruošimui dideliam puolimui, kuriuo bus siekiama atkovoti prarastas šalies teritorijas. Numatoma, kad kontrpuolimas prasidės gegužę.

Šimtai Vakarų tankų ir šarvuočių vyksta į Ukrainą. Amerikos ir Europos partneriai taip pat siunčia didžiulius kiekius amunicijos ir 155 mm šovinių, kurių Ukraina nurodė labiausiai stokojanti.

JAV Pagalbos paketai „per pastaruosius keturis ar penkis mėnesius buvo sutelkti į tai, ko Ukrainai reikia šiam atsakomajam puolimui“, leidiniui sakė anonimiškumo prašęs JAV pareigūnas.

REKLAMA
REKLAMA

Nors JAV pareigūnai susilaiko nuo to, kad aiškintų Ukrainai, kaip kariauti, Pentagono pareigūnai trečiadienį pareiškė, kad įranga ir mokymai, kuriais yra aprūpinamai Ukraina, leis jai laimėti karą kur ir kada ji nuspręs tai padaryti.

„Mes dedame dideles pastangas, kad sustiprintume Ukrainos kariuomenę, aprūpindami ją įranga, amunicija ir mokymais įvairiose šalyse, kad Ukraina galėtų apsiginti“, – sakė JAV Jungtinio štabų vadų komiteto pirmininkas generolas Markas Milley.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Ukrainos pajėgumų stiprinimas leis Ukrainos vadovybei parengti ir įgyvendinti įvairius būsimų veiksmų variantus, siekiant savo tikslų ir sėkmingai užbaigti šį karą“, – pridūrė M. Milley.

Vasario mėnesį daugiau nei 600 ukrainiečių baigė 5 savaičių trukmės mokymo programą Vokietijoje, kuri apėmė pagrindinius įgūdžius, tokius kaip šaudymas, taip pat medicininis parengimas ir mokymas manevruoti amerikiečių gamybos kovinėmis mašinomis „Bradley“ ir šarvuočiais „Stryker“.

Dabar šios parengtos pajėgos sugrįžo į mūšio lauką, o antroji šimtų papildomų karių grupė dabar yra apmokoma pagal programą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų