austinas

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „austinas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „austinas“.

Pistorius Vašingtone susitiko su Austinu

Vokietijos gynybos ministras Borisas Pistorius patikino svarbiausią NATO partnerę JAV, kad Berlynas pasirengęs prisiimti didesnę karinę atsakomybę už saugumą Europoje ir pasaulyje. Kartu jis paragino JAV vyriausybę nemažinti bendrų įsipareigojimų Europoje. „Mes abu ir toliau kartu dirbsime kaip artimi partneriai, kaip sąjungininkai, kaip draugai. Tai dabar svarbiau nei bet kada anksčiau pasaulyje.
2024-05-09

Austinas kolegai iš Izraelio pareiškė pasipiktinimą dėl išpuolio prieš pagalbos darbuotojus

JAV gynybos sekretorius Lloydas Austinas per pokalbį telefonu su kolega iš Izraelio pareiškė pasipiktinimą dėl mirtinos Izraelio atakos prieš pagalbos organizacijos darbuotojus Gazos Ruože. L. Austinas kalbėdamasis su Joavu Galantu pabrėžė būtinybę „imtis neatidėliotinų žingsnių humanitarinės pagalbos darbuotojams ir palestiniečių civiliams Gazoje apsaugoti po daugybės nesėkmių koordinuojant veiksmus su užsienio pagalbos organizacijomis“, trečiadienį pareiškė Pentagono atstovas Paras Ryderis.
2024-04-04

Pentagono vadovas: „Ukrainos išlikimui gresia pavojus“

Ukrainos išlikimui gresia pavojus ir jos sąjungininkai „turi imtis veiksmų“, perspėjo JAV gynybos sekretorius Lloydas Austinas, rašo „Sky news“. Jis pabrėžė, kad JAV lieka įsipareigojusios Kyjivui, nors Vašingtonas iš esmės nebeturi lėšų toliau ginkluoti Ukrainą. 60 mlrd. dolerių pagalbos paketas JAV Atstovų rūmuose įstrigęs jau ne vieną mėnesį, nes respublikonai įstatymų leidėjai reikalauja, kad naujos lėšos būtų susietos su aktyvesniais veiksmais prieš nelegalią imigraciją.
2024-03-19

Anušauskas išvyko į JAV: susitiks su gynybos sekretoriumi Austinu

Nuo sekmadienio iki trečiadienio krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas su oficialiu vizitu lankysis Vašingtone, kur susitiks su JAV gynybos sekretoriumi Lloydu Austinu.  Kaip nurodo ministerija, planuojama, jog A. Anušauskas ir L. Austinas aptars dvišalį bendradarbiavimą gynybos srityje: JAV karių buvimą Lietuvoje, ginkluotės įsigijimus iš JAV. Taip pat kalbės apie paramą Ukrainai, aptars NATO darbotvarkę, vasarą Vašingtone vyksiantį NATO viršūnių susitikimą.

Austinas: nuo spalio Izraelis nužudė 25 tūkst. palestiniečių moterų ir vaikų

JAV gynybos sekretorius Lloydas Austinas ketvirtadienį pareiškė, kad nuo spalio 7-osios, kai islamistų grupuotė „Hamas“ surengė išpuolį, Izraelis nužudė daugiau kaip 25 tūkst. palestiniečių moterų ir vaikų. „Tai daugiau nei 25 tūkst.“, – sakė L. Austinas įstatymų leidėjams, kai per Atstovų Rūmų Ginkluotųjų pajėgų komiteto posėdį buvo paklaustas apie nužudytų moterų ir vaikų skaičių.
2024-02-29

JAV gynybos vadovas išleistas iš ligoninės

Su prostatos vėžiu kovojantis JAV gynybos sekretorius Lloydas Austinas antradienį buvo išleistas iš ligoninės po gydymo, susijusio su šlapimo pūslės problemomis, pranešė Pentagonas. „Jis greitai sveiksta ir šiandien 17 val. (vidurnaktį Lietuvos laiku) vėl pradėjo eiti visas savo pareigas [...]. Sekretorius Austinas kurį laiką sveiks ir vykdys savo pareigas nuotoliniu būdu iš namų, o vėliau šią savaitę grįš į darbą Pentagone“, – sakoma jo biuro pareiškime.
2024-02-14

JAV gydytojai: hospitalizuotas gynybos sekretorius antradienį vėl pradės eiti pareigas

Jungtinių Valstijų gynybos sekretoriui Lloydui Austinui, kovojančiam su prostatos vėžiu, dėl šlapimo pūslės problemų buvo taikyta bendroji nejautra, pirmadienį pranešė gydytojai ir pridūrė, kad netrukus jis bus pasirengęs grįžti į darbą. Vis dėlto, kol atsigauna po procedūros, jis atšauks šios savaitės kelionę į Briuselį, kur turėjo dalyvauti karinę pagalbą Kyjivui koordinuojančios Ukrainos gynybos kontaktinės grupės susitikime, nurodė Pentagonas.
2024-02-13

Baltieji Rūmai: Bidenas mėnesį nežinojo apie gynybos sekretoriaus ligą

Baltieji rūmai antradienį pranešė, kad Jungtinių Valstijų prezidentas Joe Bidenas maždaug mėnesį nebuvo informuotas apie tai, jog gynybos sekretorius Lloydas Austinas serga prostatos vėžiu, ir pripažino, kad delsimas buvo klaida. „Šį rytą jį informavo personalo vadovas“, – per trumpąją spaudos konferenciją sakė Baltųjų rūmų Nacionalinio saugumo tarybos atstovas spaudai Johnas Kirby.
2024-01-10

JAV gynybos sekretorius Austinas dar lieka ligoninėje

JAV gynybos sekretorius Lloydas Austinas, Pentagono duomenimis, ir toliau gydomas ligoninėje – kada jis galėtų būti išrašytas, kol kas nežinoma. L. Austinas sveiksta ir jaučiasi gerai, sakoma pranešime. „Jis perkeltas iš intensyvios terapijos skyriaus ir sveiksta privatesnėje ligoninės zonoje“, – pirmadienio vakarą informavo Gynybos departamentas. L. Austinas esą ir toliau turi nusiskundimų, tačiau prognozės yra geros.
2024-01-09

Hospitalizaciją nuslėpęs Austinas įsipareigojo užtikrinti skaidrumą

JAV gynybos sekretorius Lloydas Austinas šeštadienį prisiėmė atsakomybę už tai, kad nepranešė apie neseniai įvykusią hospitalizaciją, po to, kai buvo pranešta, jog net aukščiausio rango Baltųjų rūmų pareigūnai ir prezidentas Joe Bidenas nežinojo, kad jis serga ir negali eiti savo pareigų.
2024-01-07
REKLAMA
REKLAMA

JAV gynybos sekretorius Lloydas Austinas paguldytas į ligoninę

JAV gynybos sekretorius Lloydas Austinas šios savaitės pradžioje buvo paguldytas į ligoninę dėl medicininės procedūros komplikacijų, pranešė Pentagonas penktadienį, tuo metu, kai Vašingtonas susiduria su vis labiau gilėjančia krize Artimuosiuose Rytuose.
2024-01-06

Pentagono vadovas: JAV smogė Teherano remiamų pajėgų naudojamiems objektams Irake

Jungtinės Valstijos pirmadienį smogė trims Teherano remiamų pajėgų naudojamiems objektams Irake, pranešė Pentagono vadovas Lloydas Austinas.  Atsakydamas į išpuolius prieš amerikiečių ir sąjungininkų pajėgas Artimųjų Rytų regione, Vašingtonas ne kartą smogė Irano ir jo įgaliotųjų grupuočių naudojamoms vietoms Irake ir Sirijoje. Atakų regione padaugėjo nuo spalio 7 dienos, kai prasidėjo Izraelio ir palestiniečių kovotojų grupuotės „Hamas“ karas.
2023-12-26

Pentagono vadas atvyko į Ukrainą: turiu svarbią žinią

Iš anksto neskelbto vizito į Ukrainą pirmadienį atvyko JAV gynybos sekretorius Lloydas Austinas. Šiuo apsilankymu JAV siekia patikinti Ukrainą, jog Vašingtonas ir toliau rems jos kovą su įsiveržusiomis Rusijos pajėgomis. L. Austinas „šiandien atvyko į Ukrainą susitikti su Ukrainos lyderiais ir sustiprinti tvirtą Jungtinių Valstijų paramą Ukrainos kovai už laisvę“, sakoma Pentagono pareiškime apie kelionę, apie kurią anksčiau nebuvo pranešta dėl saugumo sumetimų.
2023-11-20

Griežtas JAV atsakas: smogė su Iranu susijusiems objektams Sirijos rytuose

 JAV karo lėktuvai sekmadienį smogė dviem su Iranu susijusiems objektams Sirijos rytuose, reaguodami į išpuolius prieš amerikiečių personalą, pranešė Jungtinių Valstijų gynybos sekretorius Lloydas Austinas. Tai jau trečias kartas per maždaug tris savaites, kai Vašingtonas taikosi į objektus Sirijoje, siejamus su Iranu. Teherano remiamas įvairias ginkluotas grupuotes JAV kaltina dėl padažnėjusių išpuolių prieš amerikiečių karius Artimuosiuose Rytuose.
2023-11-13

JAV įspėja: vienu atveju galima Putino sėkmė Ukrainoje

Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui pavyks užgrobti Ukrainos teritoriją, jei Jungtinės Valstijos sustabdys paramą Kyjivui, antradienį pareiškė amerikiečių gynybos sekretorius Lloydas Austinas. „Galiu jums garantuoti, kad be mūsų paramos Putinui pasiseks“, – sakė L. Austinas per Senato posėdį dėl papildomo finansavimo nacionalinio saugumo prioritetams, įskaitant Ukrainą.
2023-10-31

Į Izraelį solidarumo vizito atvyko JAV gynybos sekretorius

JAV gynybos sekretorius Lloydas Austinas penktadienį atvyko solidarumo vizito į Izraelį, „Hamas“ atakai prieš žydų valstybę nusinešus šimtus gyvybių. L. Austinas susitiks su ministru pirmininku Benjaminu Netanyahu jr gynybos ministru Yoavu Gallantu. Tai jau trečias jo vizitas į Izraelį Pentagono vadovo poste. Išvakarėse Izraelyje lankėsi JAV valstybės sekretorius Antony Blinkenas.
2023-10-13

Izraelyje penktadienį lankysis JAV gynybos sekretorius

JAV gynybos sekretorius Lloydas Austinas penktadienį lankysis Izraelyje ir susitiks su ministru pirmininku Benjaminu Netanyahu, pranešė vienas amerikiečių gynybos pareigūnas. L. Austino kelionės, kuri vyks po valstybės sekretoriaus Antony Blinkeno vizito į Izraelį, metu taip pat vyks susitikimai su gynybos pareigūnais ir šalies nepaprastosios padėties vyriausybe, ketvirtadienį sakė JAV pareigūnas.
2023-10-12

Blinkenas ir Austinas lankosi Australijoje paskutiniame vizito regione etape

Jungtinių Valstijų valstybės sekretorius Antony Blinkenas ir Pentagono vadovas Lloydas Austinas penktadienį susitiks su aukščiausio rango Australijos pareigūnais per paskutinį kelionės po Ramiojo vandenyno regioną etapą, kurio tikslas – sustiprinti Vašingtono pozicijas regione. JAV deda vis daugiau pastangų, kad vėl įsitrauktų į Ramiojo vandenyno pietinę dalį, kur Kinija tampa vis didesne diplomatine ir karine galia.
2023-07-27

JAV generolas: Ukrainos kontrpuolimas tikriausiai bus ilgas ir brangus

Ukrainiečiai daro pažangą kontrpuolime, tačiau ši kova gali pareikalauti daug laiko ir išlaidų, sako JAV generolas Markas Milley, rašo „Sky News“. „Ukraina pradėjo puolimą ir daro nuolatinę pažangą. Tai labai sunki kova“, – Briuselyje ketvirtadienį kalbėjo generolas. „Tai labai žiauri kova, kuri greičiausiai užtruks nemažai laiko ir pareikalaus didelių išlaidų“, – cituojamas M. Milley. Kartu generolas gyrė ukrainiečių pajėgas bei palygino Ukrainos kariuomenę su Rusijos armija.
2023-06-15

Pentagono vadovas apie Ukrainos nuostolius: „Rusai mums 1 000 kartų rodė tas pačias 5 transporto priemones iš 10 skirtingų kampų“

Pentagono vadovas Lloydas Austinas pripažino, kad dėl kontrpuolimo Ukraina mūšio lauke patyrė nuostolių, tačiau vis dar turi pakankamai įrangos, kad galėtų tęsti kovą. Apie tai L. Austinas kalbėjo spaudos konferencijoje po susitikimo Ramšteine, rašo UNIAN. „Tai yra karas. Mes žinome, kad mūšio lauke abiejose pusėse bus nuostolių. Svarbu tai, kad ukrainiečiai turi galimybę suremontuoti sugadintą įrangą, jei įmanoma, ir grąžinti ją į mūšio lauką“, – sako jis.
2023-06-15

JAV gynybos sekretorius aptaria ryšių su Indija stiprinimą, siekiant pasipriešinti Kinijai

Jungtinių Valstijų gynybos sekretorius Lloydas Austinas pirmadienį aptarė partnerystės su Indija, kuri yra svarbi ginklų pirkėja, stiprinimą, abiem šalims susiduriant su Kinijos ekonominiu augimu ir didėjančiu karingumu, pranešė pareigūnai. L. Austinas susitiko su Indijos gynybos ministru Rajnathu Singhu. Abi šalys pabrėžė partnerystę technologijų srityje, taip pat ir gynybos, švarios energijos bei kosmoso srityse.
2023-06-05

„Nėra ko delsti“: JAV skuba aprūpinti ukrainiečius kontratakai – paskelbė, kada jos tikisi

JAV kariuomenė sparčiai perkelia techniką į mūšio lauką ir apmoko Ukrainos karius prieš didžiulę kontrataką, kuri numatoma vėlyvą pavasarį, skelbia „Politico“. JAV gynybos sekretorius Lloydas Austinas trečiadienį po virtualaus tarptautinės kontaktinės grupės Ukrainos gynybos klausimais susitikimo pareiškė, kad „nėra ko delsti Ukrainoje“. „Turime greitai ir visiškai įvykdyti savo pažadus, – žurnalistams sakė L. Austinas.
75 2023-03-16
Į viršų