Neįprasti vaizdai iš JAV: balsuojant dėl Trumpo apkaltos Kapitolijų saugo ginkluoti kariai

Demokratų kontroliuojami JAV Atstovų Rūmai trečiadienį pradėjo debatus dėl antrosios apkaltos prezidentui Donaldui Trumpui dėl kurstymo surengti praeitą savaitę Vašingtone įvykusį puolimą prieš Kapitolijų.

15

Tuo tarpu balsuojant dėl apkaltos Kapitolijų saugo ginkluoti kariai. Užsienio žiniasklaidoje pasirodžiusiose nuotraukose matyti, kad jų pastate – visas būrys. 

(15 nuotr.)
FOTOGALERIJA. JAV balsuojant dėl Trumpo apkaltos – kariai Kapitolijuje

Atstovų Rūmų pirmininkė Nancy Pelosi pareiškė, kad D. Trumpui paskutinę jo prezidentavimo savaitę privalo būti paskelbta apkalta, ir pavadino jį „aiškiu ir egzistuojančiu pavojumi“ Amerikai dėl „ginkluoto maišto“ JAV Kapitolijuje.

„Jis turi išeiti. Jis yra aiškus ir egzistuojantis pavojus tautai, kurią mes visi mylime“, – Atstovų Rūmuose kalbėjo įtakingiausia Kongreso demokratė.

„Nuo lapkričio mėnesį įvykusių prezidento rinkimų, rinkimų, kuriuos prezidentas pralaimėjo, jis ne kartą melavo apie rezultatus“, siekė pasėti abejonių dėl rinkimų proceso ir „antikonstituciškai siekė paveikti pareigūnus“, kad būtų panaikinta demokrato Joe Bideno pergalė, sakė N. Pelosi.

Kongreso žemųjų rūmų nariai dėl apkaltos turėtų balsuoti apie 15 val. vietos (22 val. Lietuvos) laiku.

Atstovų Rūmai antradienį vakare priėmė rezoliuciją, kurioje JAV viceprezidentas Mike'as Pence'as ir administracija raginami pašalinti D. Trumpą iš posto remiantis konstitucijos 25-ąją pataisa, kaip nesugebantį eiti pareigų, bet antradienį viceprezidentas atsisakė inicijuoti konstitucijoje numatytą prezidento pašalinimo iš pareigų procedūrą.

Atstovų Rūmų priimta rezoliucija prilygsta simboliniam papeikimui D. Trumpui, sukėlusiam įtūžį daugeliui įstatymų leidėjų savo atsisakymu pripažinti pralaimėjimą per lapkritį įvykusius prezidento rinkimus ir kurstančiomis kalbomis paskatinusį sausio 6-ąją jo šalininkų surengtą Kapitolijaus šturmą, pareikalavusį penkių žmonių gyvybių.

Nebelikus galimybių atstatydinti prezidentą pagal 25-ąją pataisą, N. Pelosi skubiai paskelbė apkaltos debatų vadovus. Šis žingsnis yra iki šiol stipriausias signalas, kad ji yra tvirtai nusiteikusi užtikrinti, jog D. Trumpas taptų pirmuoju prezidentu per JAV istoriją, kuriam buvo antrąkart surengta apkalta.

REKLAMA

Prezidentui iškeltas vienintelis kaltinimas – „sukilimo kurstymu“, susijęs su sausio 6-ąją pasakyta kalba, kurioje D. Trumpas vėl tvirtino esąs tikrasis rinkimų nugalėtojas ir paragino savo šalininkus žygiuoti į „Kongresą“ bei „kautis“.

Beveik neabejotina, kad dauguma įstatymų leidėjų šiam kaltinimui pritars.

Tačiau mažai tikėtina, kad respublikonų kontroliuojamas Senatas bus sušauktas į nepaprastąją sesiją, kad surengtų teismą D. Trumpui iki jo kadencijos pabaigos sausio 20-ąją.

Trumpas paragino išsaugoti ramybę šalyje

JAV prezidentas Donaldas Trumpas trečiadienį paragino išlaikyti ramybę šalyje ir pareiškė esąs nusistatęs prieš bet kokį savo šalininkų smurtą, Kongrese vykstant debatams dėl jo apkaltos už maišto kurstymą.

„Atsižvelgdamas į pranešimus apie naujas demonstracijas raginu, kad neturi būti JOKIO smurto, JOKIO įstatymų pažeidinėjimo ir JOKIO vandalizmo. Aš to nepalaikau ir Amerika to nepalaiko“, – sakoma Baltųjų rūmų paskelbtame D. Trumpo pranešime.

„Raginu VISUS amerikiečius padėti sumažinti įtampą ir nuraminti aistras. Ačiū Jums“, – pridūrė jis.


Rašyti komentarą...
d
dbdh
2021-01-13 22:46:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jei vietiniai turintys ginklu eitu ten CS pazaist tai vargu ar tas burys atsilaikytu. JAV labai daug trenktu ir jie kekviena diena praktikuojas.
Atsakyti
0

P
Petras
2021-01-14 10:12:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
JAV demokratijos pavyzdys visam pasauliui.
JAV nacistiniai demokratai bijo savo salies gyventoju.
Zombie Bidon'o paskelbimui prezidentu reikia i sostine ivesti daugiau kareiviu negu i Iraka.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų