naujienų portalas tv3.lt

naujienų portalas tv3.lt

Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Rusijos karo Ukrainoje šeštą dieną Lietuvos vadovas Gitanas Nausėda perspėjo, kad jokia Europos šalis „negali jaustis saugi“, kai kalbama apie Rusijos prezidentą Putiną.

Rusijos karo Ukrainoje šeštą dieną Lietuvos vadovas Gitanas Nausėda perspėjo, kad jokia Europos šalis „negali jaustis saugi“, kai kalbama apie Rusijos prezidentą Putiną.

REKLAMA

„Nė viena Europos Sąjungos [ES] šalis šiuo metu negali jaustis saugi. Taip, Ukraina yra taikinys numeris vienas, bet jei mes negalime palaikyti Ukrainos, jei Ukraina žlugs – būkite tikri, kad mes būsime kiti, kai Rusija bus prie mūsų durų“, – paklaustas, ar Putinas galėtų nukreipti savo dėmesį į Baltijos šalis – Lietuvą, Estiją ir Latviją, CNN sakė Nausėda.

Pirmadienį Lietuva kartu su Estija, Bulgarija, Čekija, Latvija, Lenkija, Slovakija ir Slovėnija paskelbė atvirą laišką, raginantį ES nedelsiant suteikti Ukrainai šalies kandidatės statusą ir pradėti derybas dėl oficialaus jos priėmimo į bloką.

Paklaustas apie jo paramą Ukrainos siekiui narystei ES, Nausėda sakė CNN Europe turi „moralinę pareigą“ įtraukti šalį į bloką.

REKLAMA

Tapimas bloko nare yra sudėtinga procedūra, o Ukraina šiuo metu nėra oficiali kandidatė į ES.

Istorinis žingsnis: Zelenskis pasirašė Ukrainos stojimo į ES prašymą

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis pirmadienį pasirašė oficialų prašymą Europos Sąjungai priimti jo šalį į bloką, šiuo metu turintį 27 nare, pranešė naujienų agentūra „Unian“, remdamasi valdančiosios partijos „Liaudies tarnas“ („Sluha narodu“) informacija.

REKLAMA

Pranešime sakoma, kad ceremonijoje dalyvavo Aukščiausiosios Rados pirmininkas Ruslanas Stefačukas ir ministras pirmininkas Denysas Šmyhalis.

„Ukrainiečiai seniai įrodė, kad mes – neatsiejama Europos bendrijos dalis. Ukraina teikia paraišką stojimui į ES pagal ypatingąją procedūrą. Dėkojame partneriams už palaikymą ir greitus sprendimus“, – „Unian“ cituoja D. Šmyhalio pranešimą.

Vėliau „Liaudies tarno“ spaudos tarnyba paskelbė nuotrauką, kurioje matyti, kaip V. Zelenskis pasirašo šį dokumentą.

„Šiuo raštu Ukraina, kaip Europos valstybė, gerbianti vertybes, įtvirtintas Europos Sąjungos sutarties 2-ajame straipsnyje, turi garbės pateikti prašymą narystei Europos Sąjungoje pagal Europos Sąjungos sutarties 49-ąjį straipsnį“, – sakoma dokumento, kurio nuotrauka buvo paskelbta, tekste.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų