Julijos Navalnajos „Instagram“ paskyroje publikuota jųdviejų nuotrauka ir prierašas: „Myliu tave“.
Tuo metu tiek pati A. Navalno šeima, tiek opozicionieriaus advokatai ir komandos nariai vis dar tiksliai nežino, kur yra jo kūnas. Kremliaus kontroliuojami teisėsaugininkai aiškina, kad „vykdomas tyrimas“, kurio metu tariamai kūno artimiesiems negrąžins.
Socialinėje žiniasklaidoje K. Jarmiš taip pat nurodė, kad A. Navalno motinai buvo pranešta, jog jis mirė penktadienį 14 val.17 min. vietos (23 val.17 min. Lietuvos) laiku ir kad kūnas yra Salecharde, mieste netoli Arkties kalėjimo, kuriame jis buvo laikomas.
A. Navalno komanda socialinėje žiniasklaidoje šeštadienį taip pat pranešė, kad jo kūno nėra morge, kur, kaip teigė kalėjimo administracija, jis buvo laikomas.
A. Navalno advokatas, kuris šeštadienį kartu su A. Navalno motina Liudmila atvyko į Salechardą, paskambino į morgą ir jam buvo pasakyta, kad „Aleksejaus kūno nėra morge“, nors kalėjimas, kuriame jis mirė, teigė, kad jis ten yra, platformoje „Telegram“ pranešė rusų opozicionieriaus komanda.
A. Navalno šalininkai pareikalavo nedelsiant grąžinti palaikus.Rusija pareiškė, kad vis dar vyksta tyrimas dėl jo staigios mirties priežasčių.Rusijos tyrėjai informavo vieną iš opozicijos lyderio Aleksejaus Navalno advokatų, kad jo mirties kalėjime priežastis vis dar nežinoma, šeštadienį pranešė K. Jarmiš.
K. Jarmiš socialiniame tinkle „X“ rašė, kad advokatui buvo pasakyta, jog naujos kūno ekspertizės rezultatai bus žinomi tik kitą savaitę, ir apkaltino pareigūnus melu, siekiant išvengti kūno perdavimo šeimai.
Mirė po persekiojimų, apnuodijimo ir kankinimų kalėjime
Rusijos pareigūnai pranešė, kad pagrindinis Rusijos opozicijos lyderis A. Navalnas mirė penktadienį vienoje Arkties pataisos kolonijoje, kur turėjo atlikti 19 metų laisvės atėmimo bausmę, likus mėnesiui iki prezidento rinkimų, kuriuose, tikėtina, bus perrinktas Vladimiras Putinas.
A. Navalnas kalėjo Rusijoje tris metus po pasikėsinimo nunuodyti, dėl kurio jis kaltino Kremlių. Kalėjimo metu jis buvo nuolat kankinamas, už menkiausius ar išsigalvotus nusižengimus sodinamas į karcerį. Jam nebūdavo laiku suteikiama medicininė pagalba. Įvairiuose kalėjimuose, kur jis buvo laikomas, A. Navalnas praleido daugiau nei 300 dienų.
Jam mirus Rusijos opozicija neteko pagrindinio lyderio tuo metu, kai ši šalis vykdo intensyvias represijas ir tęsia karą Ukrainoje.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!