• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ukrainos mūšio lauke vykstantys įvykiai Rusijai yra „gyvybės ir mirties klausimas“, galintis nulemti jos likimą, pareiškė prezidentas Vladimiras Putinas sekmadienį transliuotoje kalboje.

Ukrainos mūšio lauke vykstantys įvykiai Rusijai yra „gyvybės ir mirties klausimas“, galintis nulemti jos likimą, pareiškė prezidentas Vladimiras Putinas sekmadienį transliuotoje kalboje.

REKLAMA

Beveik dvejus metus trunkantį karą Kremlius ne kartą įvardijo kaip kovą už Rusijos išlikimą, siekdamas sužadinti patriotines nuotaikas tarp šalies gyventojų, kurių daugelis apatiškai žiūri į šį puolimą.

„Manau, kad mums patiems, o juo labiau mūsų klausytojams ir žiūrovams užsienyje, vis dar svarbu suprasti mūsų mąstymo būdą“, – sakė V. Putinas interviu valstybinei televizijai.

„Viskas, kas vyksta Ukrainos fronte: jiems tai yra taktinių pozicijų gerinimas, o mums tai yra mūsų likimas, gyvybės ir mirties klausimas“, – sakė jis.

Putino interviu JAV žurnalistui – dvi valandos melo

V. Putinas atsakė į klausimą apie dvi valandas trukusį interviu JAV pokalbių laidos vedėjui Tuckeriui Carlsonui, kurį Kremlius panaudojo savo naratyvams apie karą skleisti.

REKLAMA
REKLAMA

Tame interviu V. Putinas išsamiai kalbėjo apie Rusijos istoriją ir nuolat kvestionavo Ukrainos valstybingumą, tuo sukeldamas Kyjivo ir Vakarų pyktį.

REKLAMA

„Vakarų klausytojui, žiūrovui nebuvo lengva. Juo labiau amerikiečiams“, – sakė V. Putinas, paklaustas apie savo ilgus samprotavimus apie istoriją per T. Carlsono interviu.

„Jungtinių Valstijų istorija trunka maždaug 300 metų, o aš pradėjau nuo 862-ųjų. Todėl manau, kad amerikiečių auditorijai nebuvo lengva tai suprasti“, – sakė jis.

Mirė Kremliaus kritikas A. Navalnas

Kremlius ir V. Putinas vis dar nereagavo į staigią Rusijos opozicijos lyderio Aleksejaus Navalno mirtį kalėjime, nors Vakaruose reiškiama vis daugiau kaltinimų, kad už jo mirtį yra atsakingas Rusijos režimas.

REKLAMA
REKLAMA

47-erių metų A. Navalnas trejus metus praleido už grotų vis blogėjančiomis sąlygomis, kol penktadienį kalėjimo vadovybė staiga paskelbė, kad „po pasivaikščiojimo jis blogai pasijuto“ ir mirė.

Dėl jo mirties Rusijos opozicija neteko savo lyderio likus vos mėnesiui iki rinkimų, kuriuose, kaip manoma, pergalė vėl atiteks prezidentui Vladimirui Putinui, ir tęsiantis precedento neturinčiam valdžios susidorojimui su kitaminčiais.

„Neapsigaukite, už Navalno mirtį yra atsakingas Putinas“, – penktadienį pareiškė JAV prezidentas Joe Bidenas, išreiškęs tokią pat nuomonę, kaip ir kiti lyderiai, kurie beda pirštu į Kremlių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų