REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
0
TV3

NATO užbaigs karinę operaciją Libijoje iki spalio 31-osios. Tai pranešė Aljanso generalinis sekretorius Andersas Foghas Rasmussenas. Tačiau galutinis sprendimas bus priimtas šią savaitę. Iki to laiko Aljansas atidžiai stebės įvykius Libijoje. Pasibaigus operacijai, šioje šalyje neliks jokių NATO pajėgų.

REKLAMA
REKLAMA

„Mes didžiuojamės tuo, ką pasiekėme. Tai – ypatingas momentas Šiaurės Atlanto pakto istorijoje“, – sakė NATO generalinis sekretorius.

REKLAMA

Šis sprendimas buvo priimtas kitą dieną po buvusio Libijos diktatoriaus Muamaro Gaddafio mirties. Vilkstinę, kurioje jis ketvirtadienį bėgo iš Sirto, apšaudė NATO lėktuvai. „Tai buvo visiškai pagrįsta ataka“, – teigė A. F. Rasmussenas.

Mirė nuo šautinės žaizdos

Buvęs Libijos lyderis Muamaras Gaddafis mirė nuo šautinės žaizdos galvoje, – teigiama skrodimo išvadose.

Vyriausiasis patologas Otmanas el Zentanis neatskleidė kitų detalių, pavyzdžiui, ar M. Gaddafis buvo nušautas per kryžminę ugnį.

REKLAMA
REKLAMA

Skrodimas, kurį stebėjo pareigūnai iš prokuratūros, buvo atlikta Misratos ligoninėje.

Taip pat buvo atliktas M. Gaddafio sūnaus Mutassimo ir buvusio šalies gynybos ministro Abu Bakerio Yunio kūnų skrodimas.

Vis dar ginčijamasi dėl M. Gaddafio mirties aplinkybių.

Nacionalinė pereinamoji taryba tvirtina, kad jis žuvo per M. Gaddafio šalininkų ir opozicijos pajėgų kryžminę ugnį, tačiau liudininkai teigia, kad jį nušovė sukilėliai.

Aljansas pradėjo karinę operaciją Libijoje kovo pabaigoje, remdamasis JT mandatu, kuris leido „saugoti civilius gyventojus bet kokiomis priemonėmis“. Operacijoje dalyvavo 12 iš 29 NATO valstybių ir keturios organizacijai nepriklausančios šalys. Tarptautinių pajėgų lėktuvai atliko apie 9600 kovinių skrydžių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tūkstančiai norėjo pamatyti kūną

Misratoje tūkstančiai žmonių stojo į eilę Suk at Tavasnos turgavietės rajone, kad savo akimis pamatytų buvusio Libijos lyderio Muamaro Gaddafio lavoną, išstatytą apžiūrėti vienoje iš produktų šaldyklų.

Iš pradžių čia norėta paslėpti M. Gaddafio palaikus nuo pašalinių akių iki sprendimo dėl jų palaidojimo. Bet informacijos nepavyko išlaikyti paslaptyje, ir prie turgavietės patraukė minios žmonių. Tada valdžia nusprendė išstatyti kūną, kad visi galėtų jį apžiūrėti.

REKLAMA

Lankytojai, taip pat ir vaikai, noriai fotografavosi šalia M. Gaddafio palaikų. Dėl žmonių antplūdžio apsauga buvo priversta nustatyti atskiras „lankymo valandas“ šeimoms ir pavieniams lankytojams.

Galiausiai M. Gaddafio ir jo sūnaus Mutassimo palaikai buvo palaidoti slaptoje vietoje dykumoje.

M. Gaddafio mirtis prislėgė

Buvusiam Egipto prezidentui Hosniui Mubarakui, kuris yra suimtas ir laikomas vienoje Kairo klinikoje, pasidarė bloga, kai jam buvo pranešta apie buvusio Libijos lyderio Muamaro Gaddafio nužudymą. Pasak gydytojų, kai H. Mubarakui buvo pranešta ši naujiena, jo būklė smarkiai pablogėjo. Jis apsiverkė, pamatęs nužudyto bičiulio ir ilgamečio kolegos nuotraukas, būgštaudamas, kad ir jį patį gali ištikti toks likimas. Medikai turėjo raminti H. Mubaraką ir duoti jam stiprių raminamųjų preparatų.

REKLAMA

Armija priėmė sprendimą sustiprini ligoninės, kur yra buvęs Egipto prezidentas, apsaugą, kad būtų išvengta galimų incidentų.

Sūnus pažadėjo atkeršyti

Vienas buvusio diktatoriaus M. Gaddafio sūnų Saifas al Islamas pažadėjo atkeršyti už savo tėvo mirtį.

S. al Islamas per Sirijos televiziją „Alrai“ kreipėsi į savo šalininkus, pareikšdamas, jog yra gyvas ir vis dar slepiasi Libijoje. Jis teigė kovosiantis su sukilėliais iki pat galo.

„Mes tęsime pasipriešinimą. Aš esu Libijoje, aš esu gyvas ir laisvas. Kovosiu iki galo ir atkeršysiu“, – skelbė M. Gaddafio režimą remianti televizijos stotis.

M. Gaddafio šalininkų tinklalapyje buvo pranešta, kad S. al Islamas paskelbtas Libijos diktatoriaus įpėdiniu, jis vadovauja su sukilėliais kovojančioms pajėgoms.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų