„Padėkite mums stiprinti Europos Sąjungą. Mes nesame grėsmė, mes esame galimybė“, – sakė žemės ūkio politikos ir maisto ministras Vitalijus Kovalis.
Europos Sąjunga po Rusijos invazijos 2022 metais suteikė išimtį dėl muitų apribojimų kai kuriems Ukrainos žemės ūkio produktams, kad padėtų įveikti karo ekonominius padarinius.
Ukraina tikisi, kad susitarimas, kuris baigiasi birželio 5 dieną, bus visiškai atnaujintas, o Europos Komisija (EK), kaip pranešama, nori suteikti mažesnes kvotas, bet ilgesniam laikotarpiui.
Deryboms atsidūrus aklavietėje, EK svarsto galimybę sudaryti laikiną susitarimą. ES susidūrė su ūkininkų profsąjungų, kurios kaltina Ukrainos konkurentus nesąžiningai mažinant jų kainas, pykčiu.
„Didžiausia pagalba, kurią mums galėtų suteikti Europos Sąjunga, yra produktų rinkos atvėrimas“, – sakė V. Kovalis.
Jis pažymėjo, kad 75 proc. gamybos sąnaudų ukrainietiškiems produktams pagaminti yra iš kitų Europos šalių.
Pasak V. Kovalio, Ukrainos žemės ūkio produktų eksporto vertė siekia 13 mlrd. eurų per metus.
„Tai sudaro mažiau nei penkis procentus to, ką perka ES, – sakė jis. – Tačiau aplink šį skaičių yra daug triukšmo ir emocijų.“
Jis pridūrė, kad Ukraina nenori tik prašyti pagalbos, ji nori „papildyti“ ES.
Ukrainai reikalingos Europos investicijos į jos maisto ir žemės ūkio produktų perdirbimo sektorių ir pagalba, kad Ukrainos produktai patektų į Afrikos ir kitų šalių rinkas, sakė ministras.
„Dėl prastos logistikos kasdien nuo bado miršta dvidešimt penki tūkstančiai žmonių“, – pažymėjo V. Kovalis.
„Esame pasirengę kovoti išvien su Europa“, kad to išvengtume, pridūrė jis.
„Mes galime tai padaryti kartu“, – kalbėjo ministras.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!