Merkel: Trumpo paskyros blokavimas yra „problemiškas“

Vokietijos kanclerės Angelos Merkel nuomone, socialinių tinklų milžinių sprendimas visam laikui uždaryti JAV vadovo Donaldo Trumpo paskyras yra „problemiškas“, nes nuomonės laisvė neturėtų būti priklausoma nuo šių interneto platformų vadovų sprendimų, pirmadienį pareiškė jos atstovas.

„Pagrindinė teisė į nuomonės laisvę yra elementarios svarbos pagrindinė teisė, ir ši pagrindinė teisė gali būti suvaržyta, tačiau remiantis įstatymais ir įstatymų leidėjų nustatyta tvarka, o ne socialinių žiniasklaidos tinklų vadovybės sprendimu“, – nurodė A. Merkel atstovas Steffenas Seibertas.

„Vadovaudamasi tokiu požiūriu kanclerė mano, kad JAV prezidento paskyrų blokavimas visam laikui yra problemiškas“, – nurodė jis.

Pasak kanclerės atstovo, melagystės arba neapykantos kurstymas taip pat yra „labai problemiškas“, tačiau valstybė turėtų jo imtis pagal parengtą teisinę reguliavimo sistemą.

Visiškas nuomonės blokavimas uždarant paskyrą yra perteklinė priemonė, sakė S. Seibertas, bet pridūrė, kad jis palaiko pastarųjų mėnesių socialinių tinklų taikytą melagingų pareiškimų žymėjimą. 

A. Merkel sakė, kad ją JAV Kapitolijų šturmavę D. Trumpo šalininkai ją „supykdė ir nuliūdino“. 

Ji taip pat kaltino D. Trumpą neramumų kurstymu, atsisakant pripažinti Joe Bideno pergalę prezidento rinkimuose.

Penktadienį socialinis tinklas „Twitter“ uždarė D. Trumpo paskyrą, kad būtų užkirstas kelias naujam protestuotojų puolimui prieš Kapitolijaus pastatą.


Rašyti komentarą...
G
Gerbiu
2021-01-11 19:48:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
Europiečiai turi sveiko proto, ne taip, kaip pelosės partiečiai, kurie griauna savo šalį sutartinai su feisbukiu, tviteriu, gugliu ir atmazonu
Atsakyti
0

P
Pikasas
2021-01-12 08:05:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
Visokie panašūs šturmai gali būti daugiau ar mažiau sėkmingi tik netikėtumo atveju. Kas galėjo net pagalvoti, kad Capitolijus su visu JV politiniu, ten posėdžiaujančiu elitu, bus užimtas per kelias minutes. Kas, tuo nudžiugęs, tempė sprogmenį į vidų? - gal dar bus nustatyta. Viskas baigėsi, palyginus, sėkmingai, išskyrus penkias žūtis. O kas būtų buvę, jei kartu su mitinguotojais į rūmus būtų įsiveržę keli ginkluoti, paruošti teroristai. Juk visas Kongresas ir Senatas galėjo būti suguldytas ant grindų kaip įkaitai. Kas tada galėtų be atodairos pulti juos vaduoti? Dabartinis šurmuliavimas ",,ocialiniuose tinkluose" yra visai natūralus reiškinys. Net ir dabar D.Trampas surinktų gal net 30 procentų rinkėjų balsų. Po ilgo aiškinimosi proceso, kuris vienaip ar kitaip įvyks, prezidento D.Trumpo valdymas JV istorijoje atrodys tik kaip pamokantis nesėkmės atvejis. Apie patirtas konkrečias nesėkmes ir nuostolius dar bus aiškinamasi. Sulauksime to laiko..
Visa žiniasklaida privalo nepamiršti pagrindinio principo. Niekas negali joje kurstyti neapykantą, smurtą, inspiruoti nusikaltimus ar pan. Jei kas nors taip daro, tai atsako tie asmenys, kurie vadovauja toms, konkrečioms žiniasklaidos priemonėms. Nežiūrint kokia yra ta priklausomybė. Net ir valstybei priklausanti žiniasklaida turi tarnauti tik teisingumui ir įstatymams numatytai tvarkai. Ir kai koks D.Kiesliovas, V.Uspaskich ar D.Trumpas panaudoja žiniasklaidą blogiui, toks procesas privalo būti sustabdytas. JV informacinės agentūros elgiasi labai humaniškai ir teisingai. Naujos aukos, kurios gali atsirasti viešai agituojant už prievartą ir smurtą, neturi būti jokiu atveju. Kad ir kaip gražiai būtų tokia veikla įvyniota į blizgantį popierėlį, tai nėra saldainis. Greičiau, tai nuodai. Ir ne taip svarbu kuo jie smirda - neofašizmu, neobolševizmu ar kitais kraštutinumais, religine ar rasine priešprieša. Vokietija nuo to jau yra kraupiai nukentėjusi. Istorijos pamokų pamiršti niekam nevalia.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų