Pasak A. Lukašenkos, Baltarusijoje pradėjo veikti „efektyvi dialogo terpė“, įskaitant ir konstitucinės reformos aptarimą. Kalbos apie Konstitucijos pakeitimus vykdomos jau kelerius metus, du jos variantus jis jau atmetė. Pasak Baltarusijos režimo vado – „svarbiausia nepriskaldyti malkų“.
„Konstituciją reikia keisti, nes tokie įgaliojimai, kuriuos šiuo metu turi valstybės vadovas, pernelyg sunkūs žmogui. Tuo pačiu nėra aišku, kaip tokio pobūdžio neribota valdžia pasinaudotų žmogus, kuris, jeigu įsivaizduotume situaciją, jėga užgrobia valdžią. Todėl ir yra būtinybė sukurti naują Konstitucijos projektą, leisti su juo susipažinti visuomenei ir pateikti (balsavimui) referendume“, – pareiškė A. Lukašenka.
Trauktųsi tik įgyvendinus tam tikras sąlygas
Jis taip pat įvardijo ir dvi pagrindines savo pasitraukimo iš valdžios sąlygas. Pagrindinė – „šalyje vyrauja taika, tvarka, jokių protesto veiksmų, neversti šalies ir pasisakyti vadovaujantis nuomonės saviraiškos įstatymais“.
„Jeigu susiklostys taip, kad į valdžią ateis ne tie ir jie turės kitą požiūrį, antru numeriu įrašysime, kad nė vienas plaukas nuo jūsų, dabartinio prezidento šalininkų, nukristi negali“, – pareiškė neribotą valdžią šalyje užgrobęs A. Lukašenka. Tuo jis pateisino ir savo siūlymą Visos Baltarusijos liaudies susirinkimą paversti konstituciniu valdžios įrankiu: „Jeigu šis visuomeninis susitarimas, kurį mes sudarysime, bus pažeistas, visa valdžia pereis visaliaudiniam susirinkimui. Jums. Net be manęs. Ir Visos Baltarusijos liaudies susirinkimas (jis dar ir atitinkamai bus renkamas) turės įgaliojimus. Jis turi būti stabilizatoriumi pereinamu laikotarpiu. O kokią kitą valdžios instituciją jūs matote?“ – aiškino jis.
Visos Baltarusijos liaudies susirinkimas Baltarusijoje vyksta jau šeštąjį kartą. Jo metu valdininkai, gamyklų darbuotojai, valdžiai lojalūs mokslo ir kultūros veikėjai, bet „paprasti“ žmonės aptarinėja ekonominio ir socialinio vystymosi šalyje klausimus ir „penkmečio planus“.