Liftuose esantys durų uždarymo mygtukai gali būti ir yra išjungiami

Šiais laikais sąmokslo teorijos yra populiaresnės nei bet kada anksčiau, tačiau beveik visos jos neturi jokio pagrindo. Ne, nusileidimas mėnulyje nebuvo suvaidintas. Ne, vakcinos nėra įrankis valdžiai kontroliuoti populiaciją. Ne, klimato kaita nėra Kinijoje sugalvota apgaulė.

Iš tiesų, jeigu kokia nors sąmokslo teorija ir pasitvirtina, ji paprastai būna susijusi su visiškomis smulkmenomis. Kaip praneša „The New York Times“, jeigu visuomet manėte, kad durų uždarymo mygtukai liftuose tėra savotiškas placebas, jūs esate visiškai teisūs.

Nacionalinės liftų pramonės prekybos grupės vykdomasis direktorius kovą viešai paskelbė, kad durų uždarymo mygtukai Jungtinėse Amerikos Valstijose veikiančiuose liftuose jau kurį laiką yra išjungti. 1990 m. buvo priimtas „Amerikiečių su negalia“ nutarimas, kuriame nurodoma, kad liftų durys turi likti atviros pakankamai ilgai, kad bet koks asmuo, naudojantis neįgaliojo vėžimėlį ar bet kokias kitas vaikščiojimo priemones, galėtų saugiai patekti į liftą.

Mes visi esame patekę į tokią situaciją. Tas jūsų bendradarbis, kurio negalite pakęsti, skuba link jūsų į liftą, kuriame esate vienas. Jūsų kairėje yra altruistinis, empatiją skatinantis mygtukas, kuris laikys duris atidarytas. Dešinėje – bekompromisis durų uždarymo mygtukas.

Jūs įvertinate šią situaciją ir nusprendžiate, kad jums nelabai rūpi, jog link jūsų skubantis kolega turės lipti laiptais. Juk prieš tai jis nuvertė jūsų kavos puodelį. Dabar jis pajaus savo veiksmų padarinius.

Jūs piktai paspaudžiate durų uždarymo mygtuką, tačiau niekas neįvyksta. Uždusęs jūsų bendradarbis įbėgą į liftą ir padėkoja, kad palaikėte duris. Jūs tik dirbtinai nusišypsote ir abu leidžiatės žemyn. Tai tik dar labiau pablogina jūsų dieną.

Tie, kurie atleidžia lengviau, tikriausiai apsidžiaugs sužinoję, kad durų atidarymo mygtukas liftuose visuomet veikia puikiai.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų