• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvos sprendimas rusams uždaryti paskutinę patogią ir pigią landą patekti į Europos Sąjungą sukėlė didelį rusų pasipiktinimą. Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova eilinį kartą apkaltino lietuvius besielgiant „antirusiškai“.

9

Lietuvos sprendimas rusams uždaryti paskutinę patogią ir pigią landą patekti į Europos Sąjungą sukėlė didelį rusų pasipiktinimą. Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova eilinį kartą apkaltino lietuvius besielgiant „antirusiškai“.

REKLAMA

„Reikia pasakyti, kad taip jau yra buvę ir anksčiau, o lietuviai, vedini antirusiškų paskatų, negalvoja apie savo piliečių interesus“, – M. Zacharova sakė interviu „RIA Novosti“.

Ji patikino, kad Rusija kartu su Lietuva ir Europos Sąjunga vykdys politinius ir tarptautinius teisinius įsipareigojimus, kad būtų užtikrintas nepertraukiamas tranzitas į Kaliningrado sritį - tiek keleivių, tiek krovinių.

Pokyčiai nuo kovo

Nuo kovo 1 d. Lietuvos vyriausybė uždraudžia išlaipinti ir įlaipinti keleivius iš traukinių, vykstančių į Kaliningradą, Kenos ir Kybartų pasienio punktuose. 

REKLAMA
REKLAMA

Anksčiau šiose stotyse galėjo išlipti keleiviai, turintys Europos šalių pasus, vizas ir leidimus gyventi. Vyriausybės nutarime minimi „išimtiniai atvejai“, dėl kurių spręs Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT). Kartu respublikos institucijos nenurodė, ar kokiais nors atvejais iš traukinio galės išlipti rusai, turintys ES pasus, vizas ir leidimus gyventi, skelbia nepriklausomas leidinys „The Moscow Times“.

REKLAMA

Užkirto kelią pigiausiam keliui

Kena yra kaimas netoli sienos su Baltarusija. Šioje vietovėje esančioje geležinkelio stotyje stoja traukiniai, atvykstantys iš Kaliningrado arba vykstantys į šį miestą. Tuo metu Kybartai yra netoli sienos su Rusijos eksklavu. Čia taip pat stoja traukiniai.

Kartu Kena ir Kybartai yra techninės stotelės, ir bilietai į jas neparduodami. Tačiau kai kurie rusai, turintys dokumentus, leidžiančius gyventi ES, pasinaudojo galimybe išlipti Lietuvoje, nes tai buvo pigiausias būdas patekti iš Rusijos. Panašiai pasielgė ir Izraelio, Italijos, JAV bei kitų šalių piliečiai. Iki šiol Lietuvos valdžios institucijos pažymėjo, kad asmenys, turintys teisę išsilaipinti Lietuvoje, gali tai padaryti pagal Šengeno susitarimą.

REKLAMA
REKLAMA

Tuo pat metu Rusijos geležinkelių taisyklės draudžia Rusijos piliečiams, vykstantiems traukiniais į Kaliningradą, išlipti ir įlipti į traukinį Lietuvos teritorijoje, net jei jie turi galiojančią Šengeno vizą ar kitą dokumentą, suteikiantį teisę atvykti į Šengeno zoną. 

Neturintiems tokių dokumentų išduodamas supaprastintas tranzito geležinkelių transportu dokumentas – Lietuvos leidimas vykti traukiniu į Kaliningrado sritį arba iš jos. Jis taip pat nesuteikia teisės išlipti ir išsilaipinti Baltijos šalies teritorijoje.

Rusams, grįžtantiems iš ES su Šengeno viza, uždarius sieną su Suomija, traukinys iš Kenos liko vienas paskutinių sausumos kelių iš ES.

Vienai didžiausių rusų nacė ir alkoholikė pradės auklėti kaip kitai valstybei tvarkytis savo vidaus politikoje. Gal jūs atsigaukit orkai, savsėm axrinieli...
kaip išlenda Vyriausybės maklės ir nutylėjimai. Man visada atrodė, kad jei traukinys juda tranzitu, vadinasi niekas niekur Lietuvos teritorijoje negali nei įlipti, nei išlipti, nebent VSAT turi atlikti tikrinimus kažkokius.
O čia bac lygioj vietoj - ir Kenoj, ir Kybartuose lipk /išlipk, kiek tik nori.
Mes pykstam ant latvių, kad jie "praleidžia" per sieną mums pabėgėlius, o tai kaip Suomijai dabar nepykti ant mūsų, kai pas mus tiek metų buvo kiaura skylė?
Lietuva ir vėl apsikakojo. Negi sunku aiškiai sustyguoti, kas rusams draudžiama, to laikytis ir informuoti visuomenę??? Ko mes bijom? Supykdyti mešką? Tai meška ir taip griežia dantį ant mūsų... Jei meškai kas nepatinka, lai pasikviečia tas savo tautines mažumas pas save ir nereiks loti.
ne tavo reikals,kaip mums elgtis
ne tavo reikals,kaip mums elgtis
Maša nori meilės iš visų,deja,traukinuks nuvažiavo,paimk stiklelį ir parodyk dugnelį..
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų