traukiniai

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „traukiniai“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „traukiniai“.

Bus parengtos trys alternatyvos dėl Klaipėdos ir europinio geležinkelių tinklo sujungimo

Europos Sąjungos (ES) Tarybai patvirtinus europinės geležinkelio vėžės plėtrą iki Klaipėdos, „Lietuvos geležinkelių“ grupės (LTG) viešosios geležinkelių infrastruktūros valdytoja „LTG Infra“ parengs optimaliausias šios vėžės trasos alternatyvas, galinčias geriausiai atitikti keleivių ir krovinių vežimo poreikius. Apie tai penktadienį Klaipėdoje vykusioje apskritojo stalo diskusijoje informavo LTG grupės generalinis direktorius Egidijus Lazauskas.
2024-06-21

Traukinyje iš Klaipėdos į Vilnių tenka gaišti valandų valandas: pasakė, dėl ko vėluoja

Sekmadienio vakarą vėlavo keturi traukiniai, važiuojantys tarp Klaipėdos ir Vilniaus. Kaip pranešė 15min, netoli Plungės sugedo traukinys. LTG leidiniui nurodė, kad tvarko gedimą. LTG svetainėje nurodoma, kad kai kurie traukiniai vėluoja net kelias valandas. „Informuojame, kad 2024-06-02, dėl nenumatytų aplinkybių numatomi traukinių: Nr. 782 (16:37-21:00) ir Nr. 20 (17:45-22:43) Klaipėda-Šiauliai-Vilnius, Nr. 635 (16:45-20:24) Radviliškis-Klaipėda, Nr.
134 2024-06-02

Traukiniu keliavęs lietuvis pakraupo: sėdėti nėra kur, o bilietai iššluoti

Traukinių maršrutas tarp Vilniaus ir Kauno – tai vienas populiariausių maršrutų Lietuvoje. Darbo dienomis juo keliauja ypač daug keleivių: kai kurie skuba į darbus, kiti keliauja studijų reikalais, dar kiti tiesiog aplankyti buvusios Lietuvos sostinės. Visgi šiomis dienomis kai kurie keleiviai skundžiasi maršruto nepatogumais: traukiniai važiuoja sausakimši, bilietai iššluoti. Apie tokią situaciją portalui pranešė dažnai šiuo maršrutu keliaujantis lietuvis.
2024-05-29

Skelbia 90 proc. nuolaidą traukinių bilietams: nepraleiskite progos

LTG grupės keleivių vežimo bendrovė „LTG Link“ šiemet nusprendė gegužės 30 dieną skelbti traukiniautojų diena. Tad gegužės 30 d. – vietinių maršrutų bilietams taikoma net 90 proc. nuolaida, kuri galios perkant internetu ar mobilioje programėlėje. Bilietų pardavimas startavo gegužės 16 d.  „Minėdami traukiniautojų dieną norime pasakyti ačiū visiems, kurie renkasi keliones traukiniu.
2024-05-23

Dėl elektros kabelių vagystės Vokietijoje sustojo traukinių eismas

Elektros kabelių vagys paralyžiavo traukinių eismą Vakarų Vokietijoje, kai kur traukiniai vėluos iki penktadienio vidurdienio. Valstybinės geležinkelių operatorės „Deutsche Bahn“ atstovė sakė, kad padėtis Rūro regione bei Šiaurės Reino ir Vestfalijos šiaurėje penktadienio rytą per spūsties valandą šiek tiek normalizavosi, bet pagrindinėje Bochumo stotyje netoli Diuseldorfo traukiniai vis tiek negalėjo važiuoti. Tolimojo susisiekimo traukiniai buvo nukreipiami.
2024-04-26

Sunaikintas Jonavoje rastas sprogmuo, atnaujintas traukinių eismas

Jonavoje šalia geležinkelio tilto ketvirtadienio rytą aptikus sprogmenį ir sustabdžius traukinių eismą, popiet objektas sunaikintas, eismas atnaujintas. Lietuvos geležinkeliai („LTG Link“) apie 13.20 val. pranešė, kad traukinių eismas maršrutuose Vilnius-Klaipėda ir Kaunas-Šiauliai atnaujintas, keleiviai tęsia kelionę. Anot vežėjo, traukiniai nr. 17 iš Vilniaus į Klaipėdą ir nr. 56 iš Kaunas į Šiaulius gali vėluoti iki 20 minučių.
2024-04-25

Laimėkite nemokamas keliones po Europą: štai, ką reikia padaryti

Daugiau nei 200 Lietuvos jaunuolių Europos Komisijos (EK) iniciatyvoje „DoscoverEU“ gali laimėti nemokamus kelionės bilietus po Europą. Kaip pirmadienį informavo EK atstovybė Lietuvoje, iš viso bus išdalinta 35,5 tūkst. kelionės bilietų, Lietuvai jų teko 223. Paraiškos priimamos iki balandžio 30 dienos 13 val. Europos jaunimo portale, jas teikti gali jaunuoliai, gimę nuo 2005 metų liepos 1-osios iki 2006-ųjų birželio 30 dienos.
2024-04-23

„LTG Link“ pasirašė 200 mln. eurų paskolų sutartis su NIB ir EIB traukiniams įsigyti

Valstybės valdomų „Lietuvos geležinkelių“ grupės (LTG) keleivių vežimo bendrovė „LTG Link“ su Šiaurės investicijų banku (NIB) ir Europos investicijų banku (EIB) penktadienį pasirašė 200 mln. eurų paskolų sutartis traukiniams įsigyti, BNS patvirtino Susisiekimo ministerija. NIB ir EIB suteikė paskolas po 100 mln. eurų ir finansuos 9 elektrinius bei 6 baterinius traukinius, kurie pakeis apie trečdalį keleivinių traukinių parko.
2024-04-19

Į Lenkiją – ne tik automobiliais, bet ir traukiniais: vykstantys lietuviai prakalbo, su kokiomis problemomis susiduria

Jau kiek daugiau nei metus pasiekti kaimyninę Lenkiją lietuviai gali traukiniais. Tačiau keliaujantys piliečiai dalinasi, kad problemų kyla ne tik su tarptautiniais, bet ir po šalį važinėjančiais traukiniais. Trūksta dažnesnių reisų, sunku planuoti kelionę, o nespėjus nusipirkti bilieto, už jį gali tekti sumokėti brangiau. Nepaisant to, „LTG Link“ atstovai teigia, jog vežimo paslaugas teikianti įmonė stengiasi atsižvelgti į keleivių poreikius.

Skelbia papildomas traukinių bilietų pardavimo vietas: įsidėmėkite

LTG grupės keleivių vežimo bendrovė „LTG Link“ plečia traukinių bilietų pardavimų galimybes: nuo šiandien bilietus jau galima pirkti „Narvesen“ prekybos vietose ir „Lietuvos spaudos“ kioskuose,  netrukus bilietais prekiaus visi „Perlo“ terminalai. Tokiu būdu „LTG Link“ bilietų pardavimo tinklas pasipildys daugiau kaip 2 500 naujų pardavimo vietų visoje Lietuvoje.
2024-03-29
REKLAMA
REKLAMA

Keliaujantieji traukiniais bilietus galės įsigyti „Narvesen“ ir „Lietuvos spaudos“ kioskuose

Nuo ketvirtadienio traukinio bilietus gyventojai galės įsigyti ne tik geležinkelio stotyse esančiose kasose ar internetu, bet ir „Narvesen“ prekybos vietose bei „Lietuvos spaudos“ kioskuose. O nuo balandžio 16 dienos prekybą bilietais pradės ir visi „Perlo“ terminalai. „Mūsų tikslas – skatinti gyventojus vis dažniau pasirinkti tvarias keliones traukiniais.
2024-03-28

Vokietijos „Deutsche Bahn“ ir traukinių mašinistų profsąjunga grįžo prie derybų stalo

Vokietijos geležinkelių bendrovė „Deutsche Bahn“ ir traukinių mašinistų profsąjunga GDL šeštadienį paskelbė, kad po streikų, kuriais darbuotojams reikalaujama didesnio darbo užmokesčio, vėl sėdo prie derybų stalo. Derybos – „intensyvios ir konstruktyvios“ – vyksta „mažuose komitetuose ir už uždarų durų“, sakoma pranešime. Abi pusės sutarė, kad yra „įsitikinusios, jog kitą savaitę galės paskelbti rezultatus“. Profsąjunga pareiškė, kad kol vyks derybos, sustabdys tolesnius planuotus streikus.
2024-03-16

Velykų laikotarpiu elektrifikuojamoje geležinkelio atkarpoje traukiniai kursuos įprastai

Velykų laikotarpiu keleivių patogumui visais maršrutais Lietuvoje traukiniai kursuos įprastai, o maršrutuose Vilnius–Klaipėda ir Radviliškis–Šiauliai–Klaipėda traukinių eismas bus visiškai atnaujintas, praneša bendrovė „LTG Link“. „Elektrifikuojamoje geležinkelio atkarpoje kursuos visi įprasti traukinių reisai.
2024-03-14

Nuo šiol traukinių bilietus galima įsigyti per „Google Maps“

LTG grupės keleivių vežimo bendrovė „LTG Link“ pasirašė partnerystės sutartį su vežėjus visame pasaulyje jungiančia kompanija „Distribusion Technologies GmbH“, kuri išplės galimybes įsigyti traukinio bilietus visiems besinaudojantiems kelionių planavimo platforma „Google Maps“. Pasirašyta bendradarbiavimo sutartis ateityje norintiems įsigyti traukinių bilietus Lietuvoje suteiks prieigą prie daugiau nei 150 transporto operatorių ir pardavimo platformų visame pasaulyje.
2024-03-06

Meidė: traukiniai Lietuvoje dažniau važinės nuo 2026-ųjų

2026 metais Lietuvą pasiekus 15 Šveicarijos koncerno „Stadler Rail“ Lenkijoje gaminamiems elektriniams traukiniams šalyje padažnės traukinių reisų, sako naujoji „Lietuvos geležinkelių“ grupės (LTG) keleivių vežimo bendrovės „LTG Link“ vadovė Kristina Meidė.  Jos teigimu, padidinti reisų skaičiaus jau dabar bendrovei neleidžia riedmenų trūkumas. „Šiandien tikrai galime užpildyti esamus reisus, turėti partnerysčių, bet mus riboja riedmenų skaičius.
2024-03-05

Meidė: nekečiant kelionės trukmės traukinys į Rygą galėtų stoti daugiau miestų

Prieš du mėnesius pradėjęs kursuoti keleivinis traukinys Vilnius–Ryga galėtų sustoti daugiau Lietuvos miestų, jei būtų galima išlaikyti tokią pat kelionės trukmę, sako naujoji „Lietuvos geležinkelių“ grupės (LTG) keleivių vežimo bendrovės „LTG Link“ vadovė Kristina Meidė.  Šiuo metu kasdien tarp Vilniaus ir Rygos kursuojančių traukinių kelionė trunka kiek daugiau nei 4 valandas. Dabar jie stoja Kaišiadoryse, Šiauliuose, Joniškyje ir Latvijos mieste Jelgavoje.
2024-03-03

Lietuvos sprendimas įsiutino Zacharovą: lietuviai elgiasi antirusiškai

Lietuvos sprendimas rusams uždaryti paskutinę patogią ir pigią landą patekti į Europos Sąjungą sukėlė didelį rusų pasipiktinimą. Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova eilinį kartą apkaltino lietuvius besielgiant „antirusiškai“. „Reikia pasakyti, kad taip jau yra buvę ir anksčiau, o lietuviai, vedini antirusiškų paskatų, negalvoja apie savo piliečių interesus“, – M. Zacharova sakė interviu „RIA Novosti“. Ji patikino, kad Rusija kartu su Lietuva ir Europos Sąjunga vykdys...
2024-02-23

Lietuva rusams uždaro paskutinę patogią ir pigią landą patekti į Europos Sąjungą

Nuo kovo 1 d. Lietuvos vyriausybė uždraudžia išlaipinti ir įlaipinti keleivius iš traukinių, vykstančių į Kaliningradą, Kenos ir Kybartų pasienio punktuose.  Anksčiau šiose stotyse galėjo išlipti keleiviai, turintys Europos šalių pasus, vizas ir leidimus gyventi.
2024-02-22

Vokietijos traukinių mašinistai pradėjo šešių dienų streiką

Vokietijos traukinių mašinistai ankstų trečiadienį vėl sustabdė traukinių eismą, pradėję šešių dienų streiką, gilėjant ginčui su nacionaline geležinkelių bendrove „Deutsche Bahn“ dėl atlyginimų ir darbo valandų. Profesinės sąjungos GDL streikas paveiks nacionalinės geležinkelių bendrovės „Deutsche Bahn“ keleivių vežimą ir krovininių traukinių eismą iki pirmadienio 18 val. vietos (19 val. Lietuvos) laiku.
2024-01-24

Vokietijos traukinių mašinistų sąjunga paskelbė šešių dienų streiką, sukelsiantį didžiulių sutrikimų

Šią savaitę Vokietijos traukinių mašinistai surengs šešių dienų streiką, pranešė profesinė sąjunga GDL. Tai bus iki šiol ilgiausias streikas aštrėjant ginčui su geležinkelių operaytore „Deutsche Bahn“ dėl atlyginimų ir darbo valandų. Streikas turėtų prasidėti trečiadienį 2 val. vietos (3 val. Lietuvos) laiku ir tęstis iki kitos savaitės pirmadienio 18 valandos.
2024-01-22

„LTG Link“: praėjusiais metais į galinę stotį Lietuvoje laiku atvyko apie 95 proc. traukinių

Keleivių vežimo bendrovės „LTG Link“ duomenimis, Lietuvoje praėjusiais metais į galinę stotį laiku atvyko apie 95 proc. traukinių. Skelbiama, kad tai yra daugiau nei Tarptautinės Geležinkelių Sąjungos (UIC) vidutinis rodiklis, kuris 2022 metais siekė apie 93 procentus. „LTG Link“ nurodo, kad apie 57 proc. vėlavimų praėjusiais metais Lietuvoje nulėmė infrastruktūros darbai ar greičio ribojimai.
2024-01-18

Skuodis: galutinis tikslas, kad traukinio maršrutas Vilnius–Talinas būtų vientisas

Susisiekimo ministras Marius Skuodis tvirtina, kad ateityje numatoma kelionė tarp Vilniaus ir Talino turėtų vykti be persėdimų į kitą traukinį. Pasak jo, Baltijos šalių ministrai komunikuoja šiuo klausimu, tačiau viskas priklausys nuo geležinkelių pajėgumų ir susitarimo tarp latvių bei estų. „Nuolat tas klausimas aptarinėjamas, startavome su Ryga, tikslas apjungti Taliną. Dabar tie klausimai sprendžiami ne ministrų, žemesniu lygiu.
2024-01-17

Šveicarijoje traukinys kliudė ant bėgių nukritusią moterį invalido vežimėlyje

Pagyvenusi moteris invalido vežimėlyje per stebuklą liko beveik nesužalota, nukritusi ant bėgių ir užkliudyta artėjusio traukinio, trečiadienį pranešė Šveicarijos policija. Incidentas įvyko antradienio popietę traukinių stotyje Šveicarijos šiaurės rytuose, pranešė Argau kantono policija. 70 metų moteriai „labai pasisekė per nelaimę“, nes ji nukrito tiesiai tarp dviejų bėgių, pranešė policija. Pravažiuojantis traukinys ją vos palietė.
2024-01-10

„LTG Cargo“ pernai atmetė prašymus gabenti daugiau kaip 52 tūkst. vagonų

„Lietuvos geležinkelių“ grupės krovinių vežimo bendrovė „LTG Cargo“ iš viso pernai atmetė 3 836 prašymus gabenti 52 tūkst. vagonų. Trečdalis atmestų krovinių vežimo paraiškų buvo skirtos eksportui arba importui iš ir (ar) į Baltarusiją.  Skelbiama, kad nuo kovo 1 iki gruodžio 31 dienos bendrovė sulaukė 25 609 krovinių vežimo paraiškų.
2024-01-10

„Lietuvos geležinkeliai“: naktinių reisų iš Vilniaus į Varšuvą ir Rygą nebus

Šiemet naktinių traukinių iš Vilniaus į Varšuvą ir Rygą kol kas nebus. Anot bendrovės atstovų, toks sprendimas priimtas matant, kad keleivių poreikio naktinėms kelionėms šiomis kryptimis nėra, rašo portalas „Made in Vilnius“. Visgi, kaip portalui teigė „Lietuvos geležinkelių“ Komunikacijos specialistė Kotryna Dzikaraitė-Misiūnė, naktiniai reisai galėtų atsirasti ateityje, įgyvendinus projektą „Rail Baltica“. „Naktiniai traukinių reisai įprastai yra aktualūs keliaujant ilgesniais tarptautiniais...
2024-01-09

Aktualu keleiviams: keisis kai kurie traukinių tvarkaraščiai

Ruože Radviliškis–Klaipėda prasidėjo paskutinio (3-ojo) svarbiausios šalies geležinkelio arterijos Vilnius–Klaipėda elektrifikavimo etapo rangos darbai. Dėl to bus traukinių eismo pokyčių, praneša Lietuvos geležinkeliai. Paskutinio elektrifikavimo etapo metu bus elektrifikuojamas 199 km geležinkelio ruožas. Numatoma, kad kontaktinio tinklo įrengimo darbų vertė sudarys 191 mln. eurų.

Indonezijoje susidūrus traukiniams žuvo 3 žmonės, 28 buvo sužeisti

Penktadienį Indonezijos pagrindinėje Javos saloje susidūrus dviem traukiniams žuvo trys žmonės, mažiausiai 28 buvo sužeisti, pranešė pareigūnai. Nelaimė įvyko 6.03 val. vietos laiku Vakarų Javos provincijoje, prie ryžių laukų apvirto daug traukinių vagonų. Pasak geležinkelių operatorės PT KAI atstovo, viena aukų identifikuota kaip traukinio „Turangga“ palydovas, kitų žuvusiųjų  tapatybė nenustatyta.
2024-01-05

Dėl užtvindytų tunelių JK atšaukta mažiausiai 14 „Eurostar“ traukinių

Vandeniui užliejus du tunelius Pietų Anglijoje šeštadienį buvo atšaukta mažiausiai 14 „Eurostar“ traukinių, todėl prieš pat Naujuosius metus įstrigo tūkstančiai keleivių. Tuneliai netoli Ebsflito tarptautinės stoties Kente buvo užtvindyti, o meteorologijos tarnyba paskelbė perspėjimus dėl lietaus, sniego ir ledo didelėje šalies dalyje.
2023-12-30

Pradeda kursuoti traukiniai tarp Vilniaus ir Rygos: štai kiek kainuoja bilietas

Trečiadienio rytą iš Vilniaus geležinkelio stoties išvyko pilnai užpildytas pirmasis atnaujinto tiesioginio maršruto Vilnius–Ryga keleivių vežimo geležinkeliais bendrovės „LTG Link“ traukinys.   Pirmuoju traukiniu į Latvijos sostinę taip pat išvyko premjerė Ingrida Šimonytė bei susisiekimo ministras Marius Skuodis. Jie Rygoje susitiks su kolegomis – Latvijos premjere Evika Silina ir susisiekimo ministru Kasparu Briškenu.
2023-12-27

Profesinės sąjungos stabdo Lamanšo tunelį eksploatuojančios bendrovės darbuotojų streiką

Prancūzijos profsąjungos ketvirtadienį paskelbė apie Lamanšo tunelį eksploatuojančios bendrovės darbuotojų streiko pabaigą ir teigė, kad kelionės traukiniais vėl bus atnaujintos.  Dėl streiko nuo ketvirtadienio vidudienio buvo sustabdytos kelionės traukiniais tarp Prancūzijos ir Jungtinės Karalystės.
2023-12-21

Pradeda pardavinėti traukinio bilietus į Rygą: atskleidė kainą

„Lietuvos geležinkelių“ (LTG) grupės keleivių vežimo bendrovė „LTG Link“ pirmadienį pradeda pardavinėti bilietus į naują traukinį iš Vilniaus į Rygą – jis pradės kursuoti gruodžio 27-ąją.  Standartinis bilietas kainos 24 eurus, kaina svyruos priklausomai nuo pasirinktos klasės, pranešė „LTG Link“.  Tiesioginiai traukiniai iš Vilniaus išvyks kasdien anksti ryte, o iš Rygos – vėlyvą popietę. Kelionė truks apie 4 val. 15 min.
2023-12-18

Iš Vilniaus į Rygą kursuos traukinys: važiuos ilgiau kaip 4 val.

Dar šią žiemą keleiviams naują tarptautinę tvaraus susisiekimo jungtį pasiūlysianti LTG grupės keleivių vežimo bendrovė „LTG Link“ gavo Europos Sąjungos geležinkelių agentūros saugos sertifikatą veiklai Latvijoje.  Tiesioginiai traukiniai į Rygą kursuos kasdien – bendrovė iš Vilniaus kvies išvykti rytais, o iš Rygos – kiekvienos dienos popietėmis, rašoma pranešime spaudai.
2023-12-15

Aktualu keliaujantiems traukiniais: nuo sausio dalis reisų bus trumpinami arba atšaukiami

Kitų metų pradžioje planuojamas naujas elektrifikacijos darbų etapas – nuo sausio 8 d. svarbiausios šalies geležinkelio arterijos Vilnius–Klaipėda elektrifikacijos darbai persikels į ruožą Radviliškis(Šauliai)–Klaipėda, praneša Lietuvos geležinkeliai. Šiuo metu jau atlikta apie 50 proc. geležinkelio ruožo Vilnius–Klaipėda elektrifikacijos projekto darbų. Iki 2024 metų pabaigos Lietuvoje elektrifikuoto geležinkelio dalis visoje infrastruktūroje turėtų siekti apie 35 proc.
2023-12-14

Šiaurės Italijoje susidūrus dviem traukiniams sužeista mažiausiai 17 žmonių

Šiaurės Italijoje vėlų sekmadienio vakarą susidūrus dviem traukiniams buvo sužeista mažiausiai 17 žmonių, bet nė vienas iš jų – sunkiai, pranešė ugniagesiai ir traukinio operatorius. Traukiniai susidūrė važiuodami nedideliu greičiu.  Greitojo traukinio ir regioninio traukinio avarija įvyko linijoje tarp Bolonijos ir Riminio, tiksliau pasakus, tarp Faencos ir Forli provincijos, socialinėje žiniasklaidoje paskelbė priešgaisrinė tarnyba, nurodžiusi, kad buvo sužeista mažiausiai 17 žmonių.
2023-12-11

„LTG Link“ skelbia naują traukinių tvarkaraštį: sutrumpės kelionė į Lenkiją, reisai bus dažnesni

Keleivių vežimo bendrovė „LTG Link“ pristatė naują metinį traukinių tvarkaraštį. Traukiniai pagal jį pradės kursuoti nuo gruodžio 10 d. Pranešime spaudai teigiama, kad ateinančiais metais bendrovė toliau telksis į patogias skirtingų maršrutų jungtis, gerins tvarų tarptautinį susisiekimą į Lenkiją ir Latviją bei dažnins traukinių reisus tarp didžiųjų miestų. Bilietus į pagal naują tvarkaraštį kursuosiančius traukinių reisus jau galima įsigyti tiek programėlėje ir internetu, tiek kasose.

Rygą pasiekti galėsime ir traukiniu: vyks per tris Lietuvos miestus

„Lietuvos geležinkelių“ grupės keleivių vežimo bendrovė „LTG Link“ jau šią žiemą planuoja keleiviams pasiūlyti naują tarptautinę tvaraus susisiekimo geležinkeliu jungtį su Latvija.
119 2023-11-10

Sustojo dalies traukinių Lietuvoje eismas: keleiviai persodinti į autobusus

Pirmadienio popietę geležinkelio atkarpoje Vievis–Žasliai užfiksavus geležinkelio infrastruktūros kontaktinio tinklo atramos pažeidimą ir laikinai sustabdžius maršrutais Vilnius–Klaipėda, Vilnius–Šiauliai ir Vilnius-Kaunas kursuojančių traukinių eismą, jis apie 15 val. buvo dalinai atnaujintas.

Incidentas šalia Vievio: formuojasi spūstys, stojo traukinių eismas, pranešama apie vėlavimus

Penktadienio vakarą šalia Vievio traukinys Vilnius-Kaunas patyrė nenumatytas technines kliūtis.  Dėl incidento stojo ne tik traukinių, bet ir automobilių eismas.  Anonimu norėjęs likti skaitytojas pranešė, kad Vievyje prie geležinkelio stovi jau valandą.  „Važiuoju į darbą, stovime Vievyje jau valandą. Priešais sugedęs traukinys. Niekas nesirūpina nutempti traukinio į Vilnių“, – piktinasi skaitytojas.

Bangladešo sostinės priemiestyje susidūrus dviem traukiniams žuvo mažiausiai 15 žmonių

Bangladešo sostinės priemiestyje pirmadienį prekiniam traukiniui susidūrus su keleiviniu žuvo mažiausiai penkiolika žmonių, dar dešimtys buvo sužeisti, pranešė ugniagesių pareigūnas. Bairabo ugniagesių stoties pareigūnas Mosharrafas Hossainas (Mošarafas Hosainas) telefonu naujienų agentūrai AP sakė, kad nelaimingas atsitikimas įvyko šiame mieste centriniame Kišoregandžo rajone. Jis nurodė, kad gelbėtojai ir vietos gyventojai pradėjo pagalbos operaciją ir jau surado 15 žuvusiųjų.
2023-10-23

Kauno geležinkelio stotyje buvo evakuoti keleiviai, sustabdytas traukinių eismas

Dėl Kauno geležinkelio stotyje palikto įtartino daikto sekmadienį buvo evakuoti keleiviai, stabdytas traukinių eismas, tačiau policija pavojingų ar sprogstamų medžiagų nerado.  „Planas „Skydas“ atšaukimas. Pavojingų ar sprogstamų medžiagų nebuvo rasta“, – BNS informavo Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovė Odeta Vaitkevičienė. Kaip informavo Lietuvos geležinkeliai, šiek tiek po 20 val.

Jau greitai Rygą bus galima pasiekti ir traukiniu: pasakė, kada startuos

Keleivinis traukinys tarp Vilniaus ir Rygos pradės kursuoti kitų metų pradžioje, pranešė Susisiekimo ministerija. Ministras Marius Skuodis sako, jog traukinys vyks per Šiaulius, taip pat diskutuojama ir dėl reiso per Daugpilį.  „Šiaurinės Lietuvos savivaldybės rodo didelį susidomėjimą ir norą, kad keleivinis traukinys iš Vilniaus į Rygą kursuotų per Šiaulius, taip pat paraleliai vyksta diskusijos dėl traukinių reisų į Daugpilį atnaujinimo.
2023-10-20

Latvijoje traukiniais šiemet pasinaudojo 11 proc. daugiau keleivių

Latvijoje kursuojančiais traukiniais per tris šių metų ketvirčius pervežta 13,05 mln. keleivių – 11,4 proc. daugiau nei prieš metus, pranešė nacionalinė keleivių pervežimo geležinkeliais operatorė „Pasažieru vilciens“. Jų srautai elektriniais traukiniais augo 10,4 proc. iki 11,54 mln., dyzeliniais traukiniais – 19,8 proc. iki 1,51 mln. žmonių. „Pasažieru vilcienš“ pirmojo pusmečio finansinė apyvarta ūgtelėjo 24,5 proc. iki 29,132 mln. eurų, tačiau pelnas sumenko 28,7 proc. iki 315,5 tūkst.
2023-10-16

Šiaurės Lenkijoje susidūrus dviem traukiniams sužeisti trys žmonės

Lenkijos žiniasklaida praneša, kad ketvirtadienio rytą šiauriniame Gdynės mieste susidūrė du traukiniai ir kad per avariją buvo sužeisti trys žmonės. Naujienų agentūra PAP citavo ugniagesių tarnybos pareigūną Blazejų Plichtą (Blažejų Plichtą), kuris sakė, kad susidūrimas įvyko 7 val. vietos (8 val. Lietuvos) laiku prie Baltijos jūros įsikūrusioje Gdynėje, netoli pagrindinės stoties. Įvykio vietoje dirba gelbėjimo tarnybos, pranešė PAP.
2023-10-05

„LTG Cargo“ praėjusią savaitę atmetė 19 prašymų gabenti krovinius

„Lietuvos geležinkelių“ grupės krovinių vežimo bendrovė „LTG Cargo“ praneša, kad praėjusią savaitę atmetė 19 prašymų gabenti krovinius. Skelbiama, kad rugsėjo 18–24 dienomis „LTG Cargo“ sulaukė 379 paraiškų kroviniams tarp Lietuvos ir užsienio šalių vežti.Įvertinus atitikimą bendrovės taikomai sankcijų kontrolės ir nulinės tolerancijos rizikai principams, praėjusią savaitę patvirtintos 285 krovinių vežimo paraiškos.
2023-09-26

„LTG Cargo“ atmetė 47 prašymus gabenti krovinius

„Lietuvos geležinkelių“ grupės krovinių vežimo bendrovė „LTG Cargo“ praneša, kad praėjusią savaitę atmetė 47 prašymus gabenti krovinius. Skelbiama, kad rugsėjo 11–17 dienomis įmonė iš viso sulaukė 489 paraiškų kroviniams tarp Lietuvos ir užsienio šalių vežti. Įvertinus atitikimą bendrovės taikomai sankcijų kontrolės ir nulinės tolerancijos rizikai principams, praėjusią savaitę patvirtintos 349 krovinių vežimo paraiškos.
2023-09-19

Nėra nei naktinių traukinių, nei autobusų, o į pajūrį tenka važiuoti ir 5 valandas: paaiškino, kodėl

Kai kurie lietuviai skundžiasi, kodėl viešuoju transportu vis dar negali iš Vilniaus ar Kauno pasiekti pajūrio greičiau nei per 5 valandas ir kodėl tarp šių dviejų pagrindinių miestų negali keliauti naktimis. Vis tik šiuo klausimu vėžėjai didelių vilčių nesuteikia – esą koją kiša eismo taisyklės ir per mažas keleivių skaičius. Vieno skaitytojo teigimu, Lietuva – maža šalis, tad susisiekimo problemų būti neturėtų.
2023-09-10

Kaune – neįprasta ekskursija: tokia vyko pirmą kartą

Kaune surengta unikali ekskursija, nustebinusi ir jos dalyvius, ir praeivius. Bėgiais mieste, kuriais tik retkarčiais gabenami kroviniai, dardėjo pilnas vagonas keleivių. Jie vyko į ekskursiją „Drobės“ fabrike. Šimtmetį gyvuojančiame fabrike kadaise darbuotojai audė tekstilę, o dabar veikia gausybė įvairių įmonių ir kūrybinių erdvių. „Su keleiviais į tokią ekskursiją važiavome pirmą kartą“, – sako „Drobės fabriko“ atstovė Jūratė Jackytė.

LTG: iki metų pabaigos bus elektrifikuota 45 proc. geležinkelio Vilnius–Klaipėda

Šiais metais turėtų būti elektrifikuota 45 proc. Vilniaus geležinkelio mazgo ir atkarpos Kaišiadorys–Klaipėda, pranešė Susisiekimo ministerija. Planuojama, kad iki kitų metų baigus Vilniaus mazgo bei Kaišiadorys–Radviliškis atkarpos tinklo statybas jo bendras ilgis sieks 164 kilometrus, kai visą elektrifikacijos projektą apima 363 kilometrai.
2023-08-22

Panevėžyje bus pristatyta „Rail Baltica“ plėtra

Ketvirtadienį Panevėžio savivaldybėje visuomenei bus pristatyta europinės geležinkelio vėžės „Rail Baltica“ plėtra bei suplanuota infrastruktūra regione.  Pasak susisiekimo viceministrės Loretos Maskaliovienės, Panevėžyje bus statoma viena iš trijų tarptautinių „Rail Baltica“ geležinkelio stočių Lietuvoje.
2023-08-17

Estija pradeda rinktis rangovą pirmosios šalyje „Rail Baltica“ atkarpos statybai

Estijos vartotojų apsaugos ir techninio reguliavimo tarnyba (TTJA) išdavė pirmąjį leidimą europinės vėžės gelėžinkelio „Rail Baltica“ pagrindinės linijos tiesimui. „Departamentas išdavė leidimą tiesti „Rail Baltica“ geležinkelio liniją Kohilos ruože. Trasa suskirstyta į projekto ruožus, o išduotas statybos leidimas yra pirmasis, leidžiantis statybos darbus pagrindinėje trasoje“, – nurodo TTJA.
2023-07-24
Į viršų