• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Trečiadienį Vyriausybė pritarė siūlymui uždaryti dar du pasienio kontrolės punktus (PKP) su Baltarusija – nuo kovo 1 d. nebeveiks Lavoriškių ir Raigardo PKP.

Trečiadienį Vyriausybė pritarė siūlymui uždaryti dar du pasienio kontrolės punktus (PKP) su Baltarusija – nuo kovo 1 d. nebeveiks Lavoriškių ir Raigardo PKP.

REKLAMA

Per šiuos punktus bus draudžiamas pėsčiųjų, dviratininkų, kito transporto ir prekių judėjimas. Taip pat nuo pavasario bus ribojamas pėsčiųjų ir dviratininkų judėjimas ir likusiuose dviejuose Medininkų ir Šalčininkų pasienio punktuose.

Ministrų kabinetas taip pat sutiko palaipsniui mažinti išduodamų leidimų skaičių reguliarų keleivių vežimą autobusais vykdantiems Baltarusijos ir Lietuvos vežėjams – apimtys mažinamos perpus iki ne daugiau kaip 29 leidimų.

Nutarta riboti ir keleivių įlaipinimą ir išlaipinimą Kenos ir Kybartų geležinkelio PKP, numatant išimtis, dėl kurių sprendimus turės priimti Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT).

REKLAMA
REKLAMA

ELTA primena, kad nuo praėjusių metų rugpjūčio vidurio laikinai uždaryti dar du – Šumsko ir Tverečiaus – PKP su Baltarusija.

REKLAMA

Šiuo metu Lenkijos pasienyje su Baltarusija veikia vienas pasienio kontrolės punktas, Latvijos pasienyje – du, o Lietuvos pasienyje – keturi.

Nacionalinio krizių valdymo centro (NKVC) duomenimis, pernai Lietuvos piliečiai kirto sieną 684 tūkst. kartų – 13,4 proc. mažiau nei 2022 m. Lietuvos piliečių srautas visuose kelių PKP, esančiuose prie sienos su Baltarusija, krito apie 13,4 proc., o unikalių asmenų skaičius siekė beveik 62 tūkst. ir sumažėjo 17,5 proc. Suaugę Lietuvos piliečiai sieną kirto vidutiniškai 11 kartų per metus. Daugiausia Lietuvos piliečių vyko per Šalčininkų ir Lavoriškių kelių PKP.

Jo dar ne visą, bet aišku kad taip ir bus. O jeigu žmogus iš Zarasų tai turi dabar važiuoti į Medininkus ar Šalčininkus ir stovėti eileje 2 dienos? Labai Jus protingas. Aš neturiu anoj pusėi nei Tėvų nei Senelių,bet reikia bent kiek empatijos turėti ir supratimo.
Tu pati kvakna, jei nerūpi tau nei tėvai nei seneliai nei jų kapai, tai geriau patylėk.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų