Lietuvių gauja „pasižymėjo“ Anglijoje: bandė įvežti cigarečių už 15 mln. svarų

Lietuvių gauja, į Jungtinę Karalystę bandžiusi įvežti kontrabandinių cigarečių už 14,7 milijono svarų, ilgus metus neišvys dienos šviesos. 11 narių gauja patraukė HMRC dėmesį ir, sėkmingai įvykdžius operaciją, buvo sulaikyta Tilbury Cocks uoste. Visi gaujos nariai – lietuviai.

Kontrabandines cigaretes į Angliją jie vežė daugiausiai iš Belgijos, jos buvo gudriai paslėptos plastikinių langų rėmuose, audinių rulonuose, medžio anglies maišuose.

2016-ųjų rugsėjo 15 d. gauja buvo sulaikyta Cambridgeshire grafystėje, o kartu su ja – ir atplukdytas konteineris, pilnas nelegalių cigarečių. Tyrėjai į įvykio vietą atvyko tuo metu, kai konteineris jau buvo atidarytas ir iškraunamas. Rasta daugiau nei 3 milijonai Anglijoje neregistruotų cigarečių. Iškart buvo sulaikyti devyni lietuviai.

Kiti 7 milijonai cigarečių buvo sulaikyta po kelių dienų – spalio 4 d., sandėlyje Catfieldo mieste, Norfolke. Sulaikyti dar du lietuviai.

Didžiulio nusikaltimo tyrimas buvo gvildenamas net kelerius metus, kol tik dabar sulaikyti lietuviai, surinkus visus įrodymus, galiausiai buvo nuteisti.

Dar keturi gaujos nariai – 32-ejų Mantas Veniukevičius iš Dagenhamo, 44-erių Žilvinas Urbonas iš Romfordo, 35-erių Edmundas Kankys ir 53-ejų Rasa Zamblauskaitė pripažino kaltinimus ir sulaukė teismo spendimo – kiekvienam po 1 metus kalėjimo.

Teisme patvirtinta, kad Mantas Veniukevičius buvo gaujos lyderis, jam buvo patikėta irganizaciniai veiksmai. Edmundas Jankys ir Darius Pavliukovas buvo tie, kurie dėliojo grafikus ir pervežimo, pakavimo tvarkaraščius. Jiems taip pat buvo patikėta derinimas dėl cigarečių platinimo.

Keli kaltinamieji bandė išvengti bausmės ir pabėgo iš Jungtinės Karalystės. Vaidas Mockevičius iš Lietuvos, o Mantas Veniukevičius iš Norvegijos atgal į JK buvo pargabenti praėjusiais metais.

Šaltinis: anglija.today


Rašyti komentarą...
I
Info
2020-02-18 12:12:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tik metus :D
Atsakyti
0

c
cmerroofpo
2020-02-18 13:14:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
Baltijos com - pažinčių svеtаinė suаugusiеms, nоrintiеms susirаsti partnerį, nоrintiems pаsimylėti
Atsakyti
0

G
Gedas
2020-02-20 00:09:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ilgus metus!!!!
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų